Opublikowano 9 Grudnia 201411 l Koledzy, mam jeszcze takie pytanie- czy ktoś mógł by mi dokładnie napisać którędy idzie fabryczna wiązka bose od wzmacniacza w b7.Wiem że od wzmacniacza do radia idzie prawym tylnym boczkiem pod tylnym siedziskiem i potem pod pod tunelem środkowym do radia ale nie wiem co dalej?Którędy dalej idzie wiązka do mikrofonu w lampce podsufitki (lewym czy prawym słupkiem A)? No i którędy idą przewody do głośników w drzwiach przednich i tylnych - wiem że idą razem z całą wiązką do radia ale co dalej? Którędy idą do kostek w słupkach A i B? Zaznaczam że chodzi mi o fabryczną wiązkę mam taką to zamontowania nie pociętą i chce ją w całości bez lutowania zamontować do B7 avant.
Opublikowano 21 Grudnia 201411 l Witam posiadam wiązkę BOSE, większość kabli już sobie oznaczyłem które do czego się podłącza lecz są takie cienkie kabelki rożnego koloru, wiecie może do czego one służą oraz gdzie się je podłącza?? dodam że brązowy kabel ostatni po lewej jest dł 50cm i jest on obcięty. htpp://i60.tinypic.com/140gp4w.jpg Edytowane 21 Grudnia 201411 l przez milosztk
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l koledzy jak sprawdzić jakie mam kodowanie w rns e czy oby napewno mam bosse? ori mam system bosse lecz nawi rns d wymieniłem na rns e i nie wiem czy mam wlasciwe kodowanie czy nie
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l kodowanie RNS-E możesz sprawdzić wchodząc w tryb serwisowy RNS-a.aby to zrobić włącz RNSa nacisnij górny lewy klawisz przy gałce i przytrzymaj go 8 sek i zwolnić następnie nacisnąć górny prawy klawisz przy gałce i trzymać też około 8 sekund, navi wejdzie w trub serwisowy i tam znajdziesz opcję kodowania w której zobaczysz jak zakodowany jest RNS Edytowane 20 Stycznia 201511 l przez kdawid
Opublikowano 28 Grudnia 201411 l kodowanie RNS-E możesz sprawdzić wchodząc w tryb serwisowy RNS-a. aby to zrobić włącz RNSa nacisnij górny lewy klawisz przy gałce i przytrzymaj go 8 sek i zwolnić następnie nacisnąć górny prawy klawisz przy gałce i trzymać też około 8 sekund, navi wejdzie w trub serwisowy i tam znajdziesz opckę kofowania w której zobaczysz jak zakodowany jest RNS chodzi tobie o menu ukryte engineering?? jak tak to inaczej sie do niego wchodzi!!!! a w tym menu ukrytym gdzie to sprawdzić??bo wszystko nie po polsku i nie chcem czegoś przez przypadek przestawić w kazdym badz razie jak mam nawi spolszczone to wszystko powinno być po polsku lecz niestety nie jest
Opublikowano 29 Grudnia 201411 l Tak chodzi mi o menu engineering. Nie masz się czego obawiać wejdź w to menu i podejrzyj jakie masz kodowanie. Zakładka w której można to zrobić nazywa się coding.Co do wejścia w to menu to faktycznie zapomniałem napisać że przed naciśnięciem lewego górnego przycisku przy gałce należy nacisnąć jeszcze klawisz NAVI. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Opublikowano 12 Stycznia 201511 l Panowie mam pytanie. Mam podpięty tył pod bose. Wczoraj bawiąc się rns-e w opcjach wył. podświetlenie ekranu, zauważyłem że buczenie z tylnich głośników znika w raz ze zgaszeniem ekranu. Macie podobnie czy tylko u mnie takie cuda się dzieją?
Opublikowano 20 Stycznia 201511 l Ktore glosniki BOSE i wzmak byly ostatnim wydaniem w b7? Chodzi mi o oznaczenie. Z koncowka A, B czy jeszcze cos innego bylo? A wzmacniacz to wiem ze ten srebrny.
Opublikowano 21 Stycznia 201511 l Głośniki na pewno z końcówką BA wzmacniacz to nie wiem, musze sprawdzić w domu, mam taki z początku 2007r. Sub ze wzmacniaczem z kwietnia 2007 ma numer 8E9 035 382 E
Opublikowano 22 Stycznia 201511 l Panowie mam pytanie. Mam podpięty tył pod bose. Wczoraj bawiąc się rns-e w opcjach wył. podświetlenie ekranu, zauważyłem że buczenie z tylnich głośników znika w raz ze zgaszeniem ekranu. Macie podobnie czy tylko u mnie takie cuda się dzieją? jak bys przeczytał cały watek to bys wiedzial w czym problem lezy
Opublikowano 22 Stycznia 201511 l Panowie mam pytanie. Mam podpięty tył pod bose. Wczoraj bawiąc się rns-e w opcjach wył. podświetlenie ekranu, zauważyłem że buczenie z tylnich głośników znika w raz ze zgaszeniem ekranu. Macie podobnie czy tylko u mnie takie cuda się dzieją? jak bys przeczytał cały watek to bys wiedzial w czym problem lezy Czyżbym trafił na forum audi klub polska? Jak nie chcesz udzielać jakiejkolwiek sensownej odp to jej lepiej nie udzielaj. No chyba że miałeś ciężki dzień i szukasz zaczepki... Poza tym na żadnych stronach jakie tu prześledziłem nie było napisane, że nieekranowana wiązka w samochodach bez bose jest powiązana z ekranem rns-e. I przez to buczy.
Opublikowano 22 Stycznia 201511 l Poza tym na żadnych stronach jakie tu prześledziłem nie było napisane, że nieekranowana wiązka w samochodach bez bose jest powiązana z ekranem rns-e. I przez to buczy. ...a jest ich trochę Założyłem ostatnio tył i też buczy ale na szczęście nie jest to aż tak uciążliwe...choć bardziej bym był zadowolony jak by nie buczało
Opublikowano 23 Stycznia 201511 l po prostu nieuważnie czytasz i powiela sie ionformacje tylko, buczą ci kanały z nie zasiloną linią , zmostkować trzeba piny 19-21 i 20-22, wielokrotnie było pisane
Opublikowano 23 Stycznia 201511 l zmostkować trzeba piny 19-21 i 20-22, wielokrotnie było pisane przeleciałem cały temat ale musiało umknąć...to zmostkować plusowe sygnały przednie z tylnymi i nie będzie buczeć tak?żyłem w przekonaniu że buczy z powodu nieekranowych sygnałów (nie mam wiązki bose)
Opublikowano 23 Stycznia 201511 l zmostkować trzeba piny 19-21 i 20-22, wielokrotnie było pisane przeleciałem cały temat ale musiało umknąć...to zmostkować plusowe sygnały przednie z tylnymi i nie będzie buczeć tak?żyłem w przekonaniu że buczy z powodu nieekranowych sygnałów (nie mam wiązki bose) Bo właśnie z powodu braku ekranowania buczy
Opublikowano 23 Stycznia 201511 l Nie robiłem tego u siebie, bo nie lubię takich rozwiązań. Skoro chłopaki piszą, że zmostkowanie pomoże to pewnie tak jest. Ja u siebie jak mi buczało wrzuciłem ori wiązkę bose od A8, i jest tak jak być powinno.
Opublikowano 23 Stycznia 201511 l zrob jak Ci napisałem robie tak od lat, i nie pierniczcie bzdetów o braku ekranowania bo wszytsko na oryginalnej wiazce jest robione jak robi stage 1 przeciez, , podajcie sobie sygnal na kanały ktore sa pominiete w tym etapie poprzez zmostkowanie ich , mowie o mostkowaniu sygnału audio nie wyjscia !, Nie robiłem tego u siebie, bo nie lubię takich rozwiązań. Skoro chłopaki piszą, że zmostkowanie pomoże to pewnie tak jest. Ja u siebie jak mi buczało wrzuciłem ori wiązkę bose od A8, i jest tak jak być powinno. ori wiazka od a8 do a4 sie tez rozni :)::)
Opublikowano 23 Stycznia 201511 l zrob jak Ci napisałem robie tak od lat tak też właśnie zrobię dzięki czaki22
Opublikowano 23 Stycznia 201511 l zrob jak Ci napisałem robie tak od lat, i nie pierniczcie bzdetów o braku ekranowania bo wszytsko na oryginalnej wiazce jest robione jak robi stage 1 przeciez, , podajcie sobie sygnal na kanały ktore sa pominiete w tym etapie poprzez zmostkowanie ich , mowie o mostkowaniu sygnału audio nie wyjscia !, Nie robiłem tego u siebie, bo nie lubię takich rozwiązań. Skoro chłopaki piszą, że zmostkowanie pomoże to pewnie tak jest. Ja u siebie jak mi buczało wrzuciłem ori wiązkę bose od A8, i jest tak jak być powinno. ori wiazka od a8 do a4 sie tez rozni :): :) Tak różni się, brakuje kabelka do centralnego, ale to nie problem, reszta jest identyczna, i co najważniejsze brak buczenia. Edytowane 23 Stycznia 201511 l przez Bromchit
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto