Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak źle napisałem, miałem na myśli dwa :wink: . Tak jest trochę dłuższa, ale to też raczej nie problem i tak kabli nie widać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego tematu bo to około 50 stron i mam nadzieję ,że mnie nikt nie zruga :D Czy w przypadku zmiany calej wiązki z origynalnej na taką od BOSE są konieczne takie zmiany jak w temacie? czy tylko zmieniamy wiązkę ? I czy podłączenie do oryginalnego radio nowego systemu BOSE nie spowoduje problemów ? Po prostu zmieniamy głośniki / wiązke woofer i ustawiamy VAG i wszystko działa jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz całą kompletną/niepociętą wiązkę i zamontujesz ją tak jak w fabryce to nic innego nie musisz przerabiać- wystarczy kodowanie. Warunek jest jeden, kostki radia w wiązce muszą być takie same jak masz w obecnym radiu/navi. Ja mam całą kompletną wiązkę którą będę montował ale kostki przy radiu mam inne i będę musiał przerobić te kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz całą kompletną/niepociętą wiązkę i zamontujesz ją tak jak w fabryce to nic innego nie musisz przerabiać- wystarczy kodowanie. Warunek jest jeden, kostki radia w wiązce muszą być takie same jak masz w obecnym radiu/navi. Ja mam całą kompletną wiązkę którą będę montował ale kostki przy radiu mam inne i będę musiał przerobić te kostki

No właśnie mam tę samą sytuację . Musze przerobić wiązkę tylko przy radio bo napewno się nie bedzie zgadzało. Radio mam na kasety a w Bose nie wierzę ,żeby takowe było zwykłe więc coś będe musiał kombinować. Dzięki bardzo za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose było nie zależne od rodzaju radia, mogło być z każdym radiem. Różnica w kostkach jest taka ze przy RNS-E i nowszych radiach 2+ (np. symphony 2+) są kostki fakra do radia a w starszych radyjkach są ISO i jak to masz nie kompatybilne to musisz te kostki zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam RNS czy jest ktos w woj. Lubuskim badz zach.pomorskiego lub wielkopolskiego co by zalozyl Bose.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czym się różnią te głośniczki od siebie ?

czy jeden to BOSE a drui zwykły ?

niestety nie jestem w stanie odczytać numerów....

db2a4a8653f1ca85m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czym się różnią te głośniczki od siebie ?

czy jeden to BOSE a drui zwykły ?

niestety nie jestem w stanie odczytać numerów....

db2a4a8653f1ca85m.jpg

Ten z zieloną naklejką ma prócz numeru końcówkę A i był montowany przy fabrycznym BOSE w tylnych drzwiach. Poprzez zastosowanie innego kondensatora, ma delikatnie odcięte pasmo przenoszenia dźwięku - teoretycznie mniej syczy, praktycznie nie wiadomo jak to sprawdzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanko przeczytalem wczesniej w poscie ze wiazka z audi a8 systemu bose pasuje do audi a4 b6 ,zakupilem wlasnie komplet systemu ale niestety bez kabli ,znalazlem na allegro wiazke z audi a8 czy ona bedzie pasowala oczywiscie wiem ze bedzie potrzebna przerobka ale zawsze to pewnie bedzie latwiej oto aukcja http://allegro.pl/audi-a8-d2-wiazka-kabel-tv-tuner-navi-bose-audio-i5036233520.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czarny wzmacniacz to wiązka podejdzie, ja taką włożyłem do siebie, wszystko hula, nie ma nawet najmniejszych zakłóceń, nie ma potrzeby mostkowania kanałów. Oczywiście wymagane drobne przeróbki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam

dzieki Bromchit za odpowiedz , mistrzowie powiedzcie mi jeszcze gdzie mozna kupic wtyczki ? mam zestaw ale oczywiscie bez kabli ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podpowiecie jak sprawdzić czy działa wzmacniacz w B7 Avant, ostatnio odkryłem ze głośnik nie gra. Zasilanie do wzmacniacza dochodzi ale głośnik nie gra, zastanawiam się czy to wzmacniać padł i w takie sytuacji zamontować sub i wzmacniacz od Bose czy taki jaki był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał montować wzmacniacz Bose to czeka cię cała przeróbka opisana w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czy wiesz może czy jak jest w kostce na tych grubych przewodach napięcie to na 100% padł wzmacniacz? bo nie wiem cy kopić używany czy nowy lub oddać to naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wyciągnąć cały wzmacniacz z głośnikiem i resztą, znaleźć kogoś w okolicy co ma bose i podłączyć na krótko bez demontażu u niego ?

skąd jesteś ? uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bose. Raczej myślałem ze jak mam kupić nowy wzmacniacz to warto przy okazji zmienić na lepszy Bose ale jak wymaga to większych zmian to zrezygnuje i kupie używkę tak jaki mam. Zastanawiam się tylko czy macie doświadczenie w takiej sytuacji i czy diagnoza jest spalony wzmacniacz i czy da się to naprawić czy lepiej kupić używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...