Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz rns-e to do podpięcia sygnałów do navi potrzebujesz pinów fakra a do podpięcia remonte chyba pin ISO ale tego nie jestem pewien.

Sygnały to na pewno piny fakra w RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze o porade gdyż mam taki problem.

Posiadam oryginalną instalecję bose w A4 B6 Avant.

Zmieniłem radio z symphony II na Concert III.

Radio jest zakodowane na bose. Przy przekręceniu stacyjki odpala się ale gdy odpalam samochód, znaczy przekręca rozrusznik to słychac trzask w głośnikach.

Jaka może byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak działa audio pilot bose? Założyłem całe bose w b7 razem z mikrofonem, mikrofon jest podłaczony prawidłowo bo nie ma trzech sygnałów po właczeniu radia ale nie zauważam działania tego układu. Ponoć wszsyscy którzy to mają twierdzą że to jest denerwujące, że samo podgłąsnia i zcisza radio a ja teko nie słysze u siebie? Jest sposób żeby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak działa audio pilot bose? Założyłem całe bose w b7 razem z mikrofonem, mikrofon jest podłaczony prawidłowo bo nie ma trzech sygnałów po właczeniu radia ale nie zauważam działania tego układu. Ponoć wszsyscy którzy to mają twierdzą że to jest denerwujące, że samo podgłąsnia i zcisza radio a ja teko nie słysze u siebie? Jest sposób żeby to sprawdzić?

Ze strony BOSE:

"Technologia AudioPilot® zmienia oblicze słuchania muzyki w samochodzie

Rewolucyjne zastosowanie obwodów kompensacyjnych hałasu pozwala monitorować i regulować dźwięk w zależności od prędkości samochodu i hałasu z zewnątrz."

A więcej o tym przeczytać możesz np. na stronie mazdy: http://matsuoka.pl/mazda-6-bose-audio-pilot/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak działa audio pilot bose? Założyłem całe bose w b7 razem z mikrofonem, mikrofon jest podłaczony prawidłowo bo nie ma trzech sygnałów po właczeniu radia ale nie zauważam działania tego układu. Ponoć wszsyscy którzy to mają twierdzą że to jest denerwujące, że samo podgłąsnia i zcisza radio a ja teko nie słysze u siebie? Jest sposób żeby to sprawdzić?

Ze strony BOSE:

"Technologia AudioPilot® zmienia oblicze słuchania muzyki w samochodzie

Rewolucyjne zastosowanie obwodów kompensacyjnych hałasu pozwala monitorować i regulować dźwięk w zależności od prędkości samochodu i hałasu z zewnątrz."

A więcej o tym przeczytać możesz np. na stronie mazdy: http://matsuoka.pl/mazda-6-bose-audio-pilot/

No poczytałem i teraz wiem coś więcej. Skoro system ten nie zmienia głośności to może dlatego nie zauważam jego działania.

Zastanawia mnie tylko jedno, skoro to tak fajnie działa dlaczego na forum panuje opinia że jest to denerwujące?

Tak jak pisałem wcześniej ja nie potwierdzam tego że jest to denerwujące bo w ogóle nie słysze działania tego systemu. No chyba że to nie działa u mnie prawidłowo?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z dwa tygodnie temu rezałem bose i w sumie wszystko jest w porządku radio zakodowane pin podpięty , ale z tego co wyczytałem na forum to chłopaki twierdzili że po podpięciu pinu bose do masy jest mało basu ale za to jakość dźwięku jest sporo lepsza , u mnie jest dokładnie na odwrót basu mam za dużo a jakość dźwięku jest niezadowalająca tak jak bym nie podpioł tego pinu do masy , czy da się to jakoś sprawdzić komputerem , a i jeszcze doczytałem że bose nie przesterowywuje głośników , jak jak podgłaszam to przy max wszystko charczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z dwa tygodnie temu rezałem bose i w sumie wszystko jest w porządku radio zakodowane pin podpięty , ale z tego co wyczytałem na forum to chłopaki twierdzili że po podpięciu pinu bose do masy jest mało basu ale za to jakość dźwięku jest sporo lepsza , u mnie jest dokładnie na odwrót basu mam za dużo a jakość dźwięku jest niezadowalająca tak jak bym nie podpioł tego pinu do masy , czy da się to jakoś sprawdzić komputerem , a i jeszcze doczytałem że bose nie przesterowywuje głośników , jak jak podgłaszam to przy max wszystko charczy.

Pin Bose ma być podpiety do masy auta po prostu. Fabrycznie jest podłaczony z masą audio w wiązce za klimatronikiem.

Co do diagnozy to możesz sprawdzić radio/navi czy jest prawidłowo zakodowane i czy nie ma błedów? Samego bose nie da rady zdiagnozować.

Z ty basem to u mnie było tak, podpiąłem pin bose ale nie zakodowałem RNS i wtedy faktycznie było więcej basu i gorsza jakość dziwieku. Po zakodowaniu RNS pod bose basu ubyło a jakosc dżwięku się porawiła.

Napisz co masz na myśli pisząc że jakość dziwięku jest niezodawalająca? Jest za cicho, słaba jakość? Sprecyzuj co amsz na myśli.

Porównywałeś to swoje bose z innym autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę podjechać jutro do kogoś kto ma bose , i porównać. Ogólnie nie gra najgorzej ale jest cały czas bardzo dużo basu muszę go ustawić na -3 żeby mi nie dudniło w aucie a i jak podgłoszę to przester jest duży głośniki charczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to coś faktycznie masz nie tak bo bas to jest ale na pewno nie jest go za dużo, no i głośniki nie powinny charczeć. Może masz wzmacniacz uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej będzie sprawdzić instalacje i konfigurację, podmienić wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę podjechać jutro do kogoś kto ma bose , i porównać. Ogólnie nie gra najgorzej ale jest cały czas bardzo dużo basu muszę go ustawić na -3 żeby mi nie dudniło w aucie a i jak podgłoszę to przester jest duży głośniki charczą.

a może to charczenie to słynna kratka wylotu powietrza koło suba? Czy słychac to z wszsytkich głosników czy z okolicy suba tylko?

Zrób tak jak radzi kolega wyżej podmień wzmacniacz i zobacz jak zagra. No i sprawdź jesze raz przewody, nie pomyliłeś nigdzie polaryzacji głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczy z wszystkich jak podgłoszę na max , Kratkę za subem mam zatkaną. Próbowałem odłączyć pin bose od masy i nie robi to żadnej różnicy w dźwięku :kwasny: i na pewno głuchy nie jestem bo mam w domu sprzęt wysokiej klasy i potrafię rozróżniać dźwięki instrumętów, Muszę posłuchać innego bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest ewidentnie nie tak. Ja jak robiłem full Bose dwa lata temu, to stwierdziłem że pin bose zrobię na wyłącznik, że jak będę chciał więcej basu to sobie wyłączę pin. Dwa razy go użyłem i zostałem przy włączonym pinie bose. Nawet może zlikwiduje przełącznik jak będę miał dostęp przy rezaniu innych rzeczy, skoro go nie używam.
Dźwięk z podłączonym pinem jest czysty nawet jak głośność jest bardzo duża (o ile pamiętam to w porównaniu do zwykłego nagłośnienia jest o wiele głośniej i nie ma charczenia głośników co było przy zwykłym gdy było nawet ciszej), basu i sopranów nawet trzeba sobie dokładać i jest naprawdę ok. Bez pinu dźwięk jest nieczysty, nieczystego basu dużo i trzeba go minusować ale i tak efekt jest marny, ciężko się słucha - a wnioskuję że masz teraz tak. Sprawdź wszystko razem z kodowaniem (bo w złym kodowaniu może być podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qr** to mam napewno coś skopane bo właśnie jest tak u nie jak kolega Slawek to opisał. Ale gdybym miał źle zakodowane to by mi wyskakiwał błąd przednich głośników.

Edytowane przez toma085
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK sprawdzić czy mam poprawnie skodowane bosse?

ori było podłączone bosse pod nawi rns d teraz mam rns e i nie wiem czy jest skodowane na bose czy nie

jak to sprawdzić i ewentualnie zmienić tylko prosze o wyjaśnienie w miare łopatologiczne bo jestem cienki w tym temacie

NIKT NIE POMOŻE???

Edytowane przez BEX4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK sprawdzić czy mam poprawnie skodowane bosse?

ori było podłączone bosse pod nawi rns d teraz mam rns e i nie wiem czy jest skodowane na bose czy nie

jak to sprawdzić i ewentualnie zmienić tylko prosze o wyjaśnienie w miare łopatologiczne bo jestem cienki w tym temacie

NIKT NIE POMOŻE???

ja także sie do tego przyłącze

by mógł ktoś od podstaw opisać czy wejść w moduł konfortu,navi kanał i wowczas co zmienić z czego na co

a tak zawsze ktoś sie pyta jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Powoli zmieniam aktywny system audio w moim sedanie na Bose. Zacząłem trochę od d*py strony i założyłem wszystkie głośniki z Bose. Teraz subwoofer pierdzi przy większym basie bo pewnie wzmacniacz nie wyrabia.

Chciałbym podłączyć wzmacniacz Bose żeby tylni sub trochę odżył ale nie mam kompletnie czasu żeby podłączać też przód pod wzmaka.

Wystarczy dołożyć teraz wzmacniacz Bose i poprzepinać piny żeby tył grał pod nowym wzmacniaczem? Resztę pracy czyli ciągnięcie kabli na przód za kilka tyg.

Potrzebna zmiana kodowania / przepięcie czegoś koło radia (pin Bose etc.) czy na tym etapie nie ma sensu (dopiero po całości)?

Zrobiłem sobie nawet rozpiskę jak to póki co podłączyć:

piny.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mógłby mnie ktoś poratować nr pinu bose który występuje w radiu Concert II? Jest to czarna 8pinowa kostka, oprócz pinu bose leci tam jeszcze zasilanie radia. Ewentualnie nr kostki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...