Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie miałem concerta II, 10 głośników, niskotonowy z tyłu i powiem że grało naprawdę spoko. Teraz założyłem concerta III, nie wymieniając żadnego z głośników i różnica w dzwięku jest całkiem duża dlatego uważam że zanim zaczniemy wybebeszać auto z głośników, powinniśmy podpiąć lepsze radio i sprawdzić efekt czy nas zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie duza poprawa jest po wymianie kompletnego audio na BOSE? obecnie w a4 b7 mam zwykle radio BNS 5.0 zastanawiam sie nad zmiana.

Poprawa duża. Nie jestem audiofilem, ale czuć głębszy bas. Też mam radio BNS 5.0 i spokojnie daje radę.

Niezdecydowanym polecam ten mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawców Bose ? mam ten system, wzmak (czarny) napędza wszystkie głośniki (nie tylko tylne). Słychać szum w głośnikach przy bardzo niskiej głośności. Najlepsze jest że gdy odepnę masę głośnikową przy radiu (minus głośników) to muzyka nadal gra ale trochę ciszej... Jak to możliwe? Prawdopodobnie to też jest powodem szumów. Radio nie orginalne i raczej odpada, bo sprawdzone na dwóch różnych i to samo.

Ok, podłączyłem wzmacniacz na krótko, radio i glosniki. Jakaś zwora się w wzmaku zrobiła bo minus do głośników bierze sobie z masy wzmacniacza. Tak więc szukam nowego albo ten do naprawy idzie.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Zamierzam wymienić audi system na bose. Pacjent to b7. Zastanawiam sie czy glosniki oraz wzmak z b6 zagra bez żadnych problemów w b7. Dodam,że wiązka bedzie instalowana kompletna z bose. Jakieś uwagi, podpowiedzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ustawienie pinów może się różnić i mogą przez to wyjść jakieś kwiatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się że wzmak bose ma jakąś zworę i teraz się zastanawiam czy nie przerobić instalacji na coś ciekawszego ? Jeśli nie kupiłeś jeszcze bose to się też zastanów ? czy nie lepiej dołożyć do czegoś co konkretnie gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem działać, wsio juz wyprute w aucie i kładę kable... :decayed:

Podejrzewam, że jakbyś założył wsio na nowych gratach to byś był zadowolony ;)

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fabrycznie mam bose ? i grał ok, jeśli bym miał dokładać to bym rozważał jeszcze nie ori. Tak jak zmieniłem rns-e na clariona...

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ty masz z przed 2007r. A od 2007 jeszcze zmienili niby na lepsze głośniki i sub ze wzmacniaczem. Ja to się boje czy nie będzie gorzej po wymianie bo moje aż tak żle nie grają. Ponoć Harman pod koniec produkcji też zmienił komponenty... No nic zobaczymy... jak będzie gorzej to plus tego wszystkiego będzie taki, że wyczyszczę sobie dywan oraz fotele wyczyszczę i nasmaruje balsamem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo :hi:

Panowie mam mały problem. Przez weekend rezałem Bose. Wsio na oryginalnej wiązce. Przepiąłem piny jak nakazuje schemat i podczas włączonego radia jak dam "mute" albo ustawie głośność na zero jest szum w głośnikach... Ponadto po wyłączeniu Rns-e wyłącza się wyświetlacz ale wentylator w radiu chodzi cały czas oraz głośniki szumią. Dzieje się to nawet jak zamknę auto i odczekam kilka minut. Oprócz tego wszystkiego po odtworzeniu auta oraz przekręceniu stacyjki radio się załącza. Wcześniej jak wyłączyłem radio przed zgaszeniem auta oraz jego zamknięciem nie włączało się po przekręceniu stacyjki w 1 oraz 2 pozycję. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi co jeszcze sprawdzić albo co zmienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim,

Jako że muzyka to moje drugie imię, noszę się z zamiarem z'upgrejdowania systemu nagłośnienia w mojej b6 2004 rok sedan. Od znajomego dowiedziałem się że zamontowany jest fabryczny, aktywny system nagłośnienia (radio to RNS-E) i dosyć dobrze gra (subwoofer w tylnej desce, wzmacniacz pewnie też jest) jednak już "przy górze" zaczyna "harczeć" i troszkę drażnić.

I teraz moje pytania przez które cierpię na bezsenność:

1. Czy jest możliwość wymiany samego wzmacniacza? Ktoś to robił? Jakieś konkretne efekty?

2. Czy warto przesiąść się na fabryczny zestaw Bose? np ten: http://allegro.pl/naglosnienie-bose-audi-a4-b6-b7-sedan-glosniki-i6134011871.html#thumb/1

3. Czy lepiej wywalić wszystko oprócz radia i złożyć coś od nowa?

Dajcie znać co wiecie z doświadczenia, koszty, problemy etc.

Szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim,

Jako że muzyka to moje drugie imię, noszę się z zamiarem z'upgrejdowania systemu nagłośnienia w mojej b6 2004 rok sedan. Od znajomego dowiedziałem się że zamontowany jest fabryczny, aktywny system nagłośnienia (radio to RNS-E) i dosyć dobrze gra (subwoofer w tylnej desce, wzmacniacz pewnie też jest) jednak już "przy górze" zaczyna "harczeć" i troszkę drażnić.

I teraz moje pytania przez które cierpię na bezsenność:

1. Czy jest możliwość wymiany samego wzmacniacza? Ktoś to robił? Jakieś konkretne efekty?

2. Czy warto przesiąść się na fabryczny zestaw Bose? np ten: http://allegro.pl/naglosnienie-bose-audi-a4-b6-b7-sedan-glosniki-i6134011871.html#thumb/1

3. Czy lepiej wywalić wszystko oprócz radia i złożyć coś od nowa?

Dajcie znać co wiecie z doświadczenia, koszty, problemy etc.

Szerokości :)

Można zmienić wzmacniacz i trochę okablowania, ale polecam zrobić całość w Bose, razem z wymianą głośników. Jest przy tym sporo rozbierania, ale efekt zadowalający :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już całkiem zgłupiałem.

Przed zmiana wzmacniacza na Bose nie grał mi tylny lewy głośnik. Wymieniłem go na głosnik Bose i gra.

Po zmianie wzmacniacza i wymianie tego lewego po kilku dniach przestał grac prawy dolny....

Dodam, jak pisałem wczesniej, moje bose gra dalej bardzo słabo. do tego doszły padające głośniki... sama radość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam Twojej histotii ale glosniki Bose sa 2ohm i sam wzmak pod nie tez dostosowany do 2ohm, a normalne glosniki masz 4ohm. Co prawda wydawalo mi sie ze to raczej wzmak przy takich zabawach powinien sie spalic predzen czy pozniej, ale moze padaja tez glosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zdjeciu boczka głosnik zaczał działac....

Niestety mam pecha jakiegoś do tego Bose. Na dniach sprawdze mój wzmacniacz w aucie gdzie jest seryjne Bose i się przykonam czy to wszystko nie wina wzmacniacza.

Napewno po zdjęciu boczka po podpieciu jak na schemacie głosnik prawy tył był przy basie "wciagany" a nie wypychany. Zmiana polaryzacji jednak nie przynisła poprawy dzwiekowej. W tej chwili jak dam cała moc na prawy tył gdzie siedzi głosnik BOSE to ewidentnie harczy a wydaje mi się, ze taki glosnik bose na wzmacniaczu powinien grac czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napewno po zdjęciu boczka po podpieciu jak na schemacie głosnik prawy tył był przy basie "wciagany" a nie wypychany. Zmiana polaryzacji jednak nie przynisła poprawy dzwiekowej. W tej chwili jak dam cała moc na prawy tył gdzie siedzi głosnik BOSE to ewidentnie harczy a wydaje mi się, ze taki glosnik bose na wzmacniaczu powinien grac czysto.

Musisz chyba prześledzić u siebie całą wiązkę, bo gdzieś musi być coś nie tak.

U mnie po założeniu Bose wszystko gra czysto, oprócz problemu z latającą tylną półką (sedan) jak bardziej podgłoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam łopatologicznego poradnika jak połączyć wzmacniacz BOSE z kostką 32 pinową do urządzenia RNS-E ale niestety nie znajduję, jeśli istnieje gdzieś taka instrukcja to przepraszam za zaśmiecanie forum, nie mniej jednak jeśli mogę prosić kogoś kto przerabiał temat o podanie rozpiski który pin ze wzmacniacza podłączyć do którego pinu w RNS-E to będę wdzięczny. Instalację ciągnę od nowa i nie mam fabrycznych kostek także będzie to typowy handmade. Opisy kostek obu urządzeń posiadam ale jakoś nie umiem sobie tego posklejać. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...