Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem operację, jestem pod wrażeniem jakości dźwięku, po prostu rewelacja;) mam pytanko, po uruchomieniu wszystkiego audio zaczęło wydawać jakiś dziwny sygnał, po otworzeniu auta z pilota oraz po odpaleniu z głośników słychać dźwięk którego wcześniej nie było, tak jakby wyszukiwało telefonu albo coś w tym stylu, kilka razy robi takie pipipi, heh, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post w tym temacie kolego ;)

"Sygnały pilota / mikrofonu pomijam bo nie podłączam.

Aby wyeliminować 3 krotne pikanie, którym system informuje o sprawdzeniu mikrofonu bose należy wg. tego co napisał Bart-s:

„Przez odpowiednie zakodowanie adaptacji w radiu i mostek pinu BOSE (24) z pinem 6. Jak to wykonacie zniknie 3-krotny gong, który pojawia się przy otwieraniu auta (BOSE w ten sposób sygnalizuje niesprawność działania AudioPilota)."

Sam jestem właśnie po weekendowym podłączeniu wszystkiego i muszę przyznać że jakość, barwa i różnica między niskimi i wysokimi tonami przeszła moje oczekiwania :) To był na prawdę dobry pomysł i zabawy też sporo :D

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :) Chociaż sam nie musiałem tego robić ze względu na wcześniej przygotowana wiązkę od kolegi kaju (razem z ta "modyfikacja" :) Powodzenia!

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,jestem w trakcie zakładania bose. I napotkałem problem bo wykorzystując stara wiązkę podłączyłem wzmacniacz 32pinowy tzn: podłączyłem plus, masę,sygnały tylnych drzwi, głośniki tylnych drzwi, i biały kabel remote. No i jest cisza.... nic nie słychać. mam oryginalna wtyczkę wiec raczej nie ma możliwości, żeby piny się nie stykały (zresztą dociskałem je śrubokrętem) Mam radio concert 3 (audi a4 b6) i nie mogę połączyć się vagiem do radia (no response controller). Pytanie czy aby działał tył w takiej kombinacji potrzebne jest kodowanie radia? bo wydaje mi się ze powinien on od razu działać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vagiem nie możesz się połączyć ponieważ prawdopodobnie nie ma komunikacji. Wystarczy dołożenie jednego kabelka. O ile dobrze pamiętam pin 3 kostki czarnej radia do pin 15 gniazda diagnostycznego. Ale tu Cię zasmuce, bez kodowania i po poprawnym podłączeniu wszystko i tak powinno śmigać. Jeżeli wtyczka do wzmaka nie była zmieniana szukalbym problemu w pinach przy radiu.

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z vagiem nie możesz się połączyć ponieważ prawdopodobnie nie ma komunikacji. Wystarczy dołożenie jednego kabelka. O ile dobrze pamiętam pin 3 kostki czarnej radia do pin 15 gniazda diagnostycznego. Ale tu Cię zasmuce, bez kodowania i po poprawnym podłączeniu wszystko i tak powinno śmigać. Jeżeli wtyczka do wzmaka nie była zmieniana szukalbym problemu w pinach przy radiu.

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Jest jakaś możliwość sprzawdzenia wzmacniacza innym sposobem niż podmiana w działającym bose aucie? bo niestety nie mam możliwości na takie sprawdzenie.

Jest Kline i L-line:

http://www.viaken.pl/img/wtyk.png

Może orientujesz się według tego obraza pod który się podłączyć? Bo trochę się zmieszałem ponieważ szukałem na innym forum i jest właśnie żeby podpiąć się pod pin numer 7 , a nie 15 . i teraz już nie wiem sam pod który pin podpiąć :(

Edytowane przez Ecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku skutkowało podpięcie się pod pin 15. Jeśli chodzi o radio to według schematu na radiu. Nie wiem jak jest w przypadku concert 3.U mnie w concert 2 był to pin 3.

Co do sprawdzenia wzmacniacza stan przy nim i przyloz ucho a w tym czasie inna osoba niech uruchamia radio. W ten sposób sprawdzisz czy wogole reaguje i dostaje napięcie. Żeby sprawdzić jego prawidłowe działanie wydaje mi się że jedynym sposobem będzie znalezienie kogoś z podobnym sprzętem. Może ktoś inny będzie miał lepszy pomysł ;) Powodzenia

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za pomoc. Będę walczył dalej z tym wzmakiem. A próbował może ktoś z was podłączyć głośniki bose pod radio i wzmacniacz Hermana? Jest to bezpieczne? Bo nie chciałbym spalić radia czy wzmacniacza. Wiem że jest roznica w ohmach. Pytam ponieważ mam już zamienione głośniki na Bose, a jeśli okazało by się że wzmacniacz jest spalony, to nie chcialbym podmieniac znów głośników na stare, do czasu aż znajdę wzmacniacz za rozsądna cenę. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomieszales coś z sygnalami ;) Poszukaj na spokojnie przy radiu. Sprawdź piny. Wywal wszystkie piny które są nie używane (według schematu podpięcia bose). Wbrew pozorom ten wzmacniacz nie tak łatwo spalić ;)

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany i bose podpięte :)

Z tym że mam dziwne uczucie ze gra gorzej jak seria, ponieważ głośniki po przekroczeniu polowy volume charczą, tak jakby były przestery.... Głośniki połączone wg schematu tzn +do +; - do -, z tym ze to auto było przerobione z anglika , jeśli "fachowcy" robiąc przekładkę pomylili okablowanie głośników w sensie zamienili bieguny to mógłby być taki efekt charczących głośników?

[Dodam że kable sygnałowe były ekranowane i puszczone inna stroną niż zasilanie , ale to chyba nie jest tego wina.]

VAG pokazał mi takie błędy:

01303- telephone transceiver r36

00870- bass speaker front left r21

011- open circuit

00871-bass speaker front right r23

011- open circuit

00874-treble speaker front left r20

011- open circuit

00875-treble speaker front right r22

011- open circuit

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Ecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem był podobny ale tylko z jednym głośnikiem (lewy przód). Wszystkie pozostałe grały jak powinny a ten charczal. Podejrzewałem że jest uszkodzony więc Zamieniłem lewy z prawym (ponowna rozbiórka boczku :/). Okazało się że jest to samo. Dopiero wyciągnięcie radia i pinów z kostki sygnalowej (mając pewność że głośniki są odpowiednio podłączone), w ustawieniach radia wyciszalem wszystkie głośniki zostawiając po kolei każdy i metoda prób i błędów ozywialem każdy głośnik (wiedząc który pin odpowiada za napięcie na wzmacniacz). Odpowiednie podłączenie wyeliminowalo problem. Prawdopodobnie coś mogło pójść nie tak przy wiazce i kostce do wzmaka którą zamawiałem już gotową ;) Tak czy inaczej sytuacja opanowana :)

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem był podobny ale tylko z jednym głośnikiem (lewy przód). Wszystkie pozostałe grały jak powinny a ten charczal. Podejrzewałem że jest uszkodzony więc Zamieniłem lewy z prawym (ponowna rozbiórka boczku :/). Okazało się że jest to samo. Dopiero wyciągnięcie radia i pinów z kostki sygnalowej (mając pewność że głośniki są odpowiednio podłączone), w ustawieniach radia wyciszalem wszystkie głośniki zostawiając po kolei każdy i metoda prób i błędów ozywialem każdy głośnik (wiedząc który pin odpowiada za napięcie na wzmacniacz). Odpowiednie podłączenie wyeliminowalo problem. Prawdopodobnie coś mogło pójść nie tak przy wiazce i kostce do wzmaka którą zamawiałem już gotową ;) Tak czy inaczej sytuacja opanowana :)

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Ale zamieniałeś kable głośnikowe (w sensie bieguny) czy sygnałowe?(sygnalowe sa u mnie dobre bo sprawdzalem ze" Prawy przedni "to "prawy przedni" itd) Mase sygnału z przednich jak i tylnych drzwi połączyłem według schematu na pierwszej stronie (z tym ze połączyłem je zaraz przy wzmaku tak, że do kostki iso dochodzi tylko 1 przewód masowy. Może to byc przyczyna? ;/

Edytowane przez Ecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zmienic sub + wzmak na bose w sedanie i tylko wzmak mnie zastanawia bo doczytałem w tym temacie ze sub jest p&p bez żadnej zabawy




przy wzmaku z koncówka E (końcówka 2007 r) przychodzi kostka 32?


oraz czy do stage I potrzebuje ori wiazke bose od wzmaka do rnse??


I czy przy stage I potrzebne jest kodowanie rnse?


Edytowane przez dydek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dla concert 3 jest takie samo kodowanie co dla rnse? Bo może coś źle zrobiłem bo po przekroczeniu polowy głośności głośniki strasznie charczą, słychać przester

mógłby ktoś pomóc mi z kodowaniem? nie posiadam kierownicy multi, ani telefonu
Mam zwykły zestaw bose plus radio concert 3 . w przyszlosci bede chcial zalozyc zmieniarke yatour i wejscie aux

Z góry dziękuje za pomoc :)

Już problem rozwiązany z kodowaniem :) Teraz mam kolejne pytanie odnośnie połączenia pinu bose:

Pin bose w radiu aktualnie mam podpięty do masy radia, (gdzieś przeczytałem ze tak powinno być podłączone) natomiast biały przewód ze wzmacniacza (24 pin bose) mam podłączony do pinu 13 w dużej szesnasto-pinowej kostce radia (również biały przewód, wcześniej pod ten sam przewód był podłączony wzmacniacz harmana) Gdy połączyłem pin "bose z radia" z pinem "bose ze wzmacniacza"- wzmacniacz nie chciał się załączyć (tak jak by nie dostał tego impulsu +12v, załączającego wzmacniacz). wzmacniacz kupiłem 32pinowy z oryginalną wtyczka i 2 metrowym kawałkiem wiązki. Radio to concert 2+ ("concert 3" 2din z a4 b7)

Czy takie połączenie
(pinów bose) jakie aktualnie mam zastosowane jest poprawne?

Edytowane przez Ecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam orginalne naglośnienie bosse było podpęte rns d po kradzieży rns d i zmieniarki Helmut zastąpił navi ori radiem syphony po właczeniu pokazywał sie napis bosse

Następnie ja wywaliłem te radio i wstawiłem rns e lecz zobaczyłem ze na rns e teraz mam kodowanie 305213 a powinienem mieć chyba 309213prawda?Oraz możliwe ze przy zmianie z symphony na rns e kable w kostkach zostały pomieszane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam orginalne naglośnienie bosse było podpęte rns d po kradzieży rns d i zmieniarki Helmut zastąpił navi ori radiem syphony po właczeniu pokazywał sie napis bosse

Następnie ja wywaliłem te radio i wstawiłem rns e lecz zobaczyłem ze na rns e teraz mam kodowanie 305213 a powinienem mieć chyba 309213prawda?Oraz możliwe ze przy zmianie z symphony na rns e kable w kostkach zostały pomieszane ??

Jesli masz bose to tak powinno byc xx9xxx . u mnie w concert 2+ a rnse sa zamienione kable bose i k-line. nie wiem czy cos jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czytam czytam i mam pytanie, w mojej b6 mam standardowe nagłośnienie, chcę założyć bose jednak na razie mam radio concert II i pytanie czy bose będzie działało z tym radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...