Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś na Śląsku kogoś kto umie zamontować i zakodowac bose? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w sedanie B6 również oryginalna wiązka od wzmacniacza do radia idzie tunelem środkowym? Czy raczej lewym progiem jak na poniższej ilustracji?

fb9d931563e12ea2gen.png

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to pytałem :) Interesuje mnie jak w sedanie B6 idzie wiązka,  gdzieś na necie dorwałem powyższe zdjęcie i mnie interesuje czy faktycznie tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie tunelem środkowym nic nie idzie. W avancie idzie prawą stroną auta, natomiast należy przyjąć że to co zaprezentowałeś na rysunku jest prawidłowe dla sedana. Z obydwu stron auta pod podłogą idą plastikowe trasy kablowe. Aby w nich układać trzeba demontować m.in fotele z przodu, tapicerki słupków, boczki tylnej kanapy, tapicerkę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie tunelem środkowym nic nie idzie. W avancie idzie prawą stroną auta, natomiast należy przyjąć że to co zaprezentowałeś na rysunku jest prawidłowe dla sedana. Z obydwu stron auta pod podłogą idą plastikowe trasy kablowe. Aby w nich układać trzeba demontować m.in fotele z przodu, tapicerki słupków, boczki tylnej kanapy, tapicerkę bagażnika.

A w B7 avant idzie tunelem czy rowniez bokiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten plik z którego było zdjęcie które wcześniej wkleiłem - może się komuś przyda:

http://www.audiclub.fi/audifinns/attachment.php?attachmentid=4421&d=1262097957

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bobikos napisał:

Oryginalnie tunelem środkowym nic nie idzie. W avancie idzie prawą stroną auta, natomiast należy przyjąć że to co zaprezentowałeś na rysunku jest prawidłowe dla sedana. Z obydwu stron auta pod podłogą idą plastikowe trasy kablowe. Aby w nich układać trzeba demontować m.in fotele z przodu, tapicerki słupków, boczki tylnej kanapy, tapicerkę bagażnika.

U mnie w każdej b6 a mam ich 4szt. Idzie od suba wiązka pod kanapa i tunelem środkowym pod deskę i tam dopiero idzie na prawe i lewe drzwi progami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Masz na zdjeciach gdzieś przebieg tej trasy?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przekładał ktoś wymontowane (nie nowe) blendy/maskownice głośników? O ile demontaż starych nie jest skomplikowany, o tyle montaż już trochę tak. Jak się do tego zabrać, jakich klei użyć? Czytałem, że można użyć kleju na gorąco, ale czy to nie będzie za słabe?

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak konkretniej jakiego kleju użyłeś? Tak czytam i klejenie tworzywa POM nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz z końcówką "E", czy mógłby ktoś sprawdzić czy rozpiska pinów jest taka sama jak dla A/B/C? Czy w "E" również wyłączę audiopilota przez zworę 6 i 24?

Pozdrawiam
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, andrew01 napisał:

Mam wzmacniacz z końcówką "E", czy mógłby ktoś sprawdzić czy rozpiska pinów jest taka sama jak dla A/B/C? Czy w "E" również wyłączę audiopilota przez zworę 6 i 24?

Pozdrawiam
Andrzej

Jak ma 32 piny to 99% że tak. Jutro mogę zobaczyć jaki numer ma mój wzmacniacz i potwierdzić to bo zwore mam i działa.

 

edit:

ja mam z literką C ostatni wypust z B6 a E jest już z b7 więc nie pomogę ale obstawiam że będzie to samo.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Jak ma 32 piny to 99% że tak. Jutro mogę zobaczyć jaki numer ma mój wzmacniacz i potwierdzić to bo zwore mam i działa.

 

edit:

ja mam z literką C ostatni wypust z B6 a E jest już z b7 więc nie pomogę ale obstawiam że będzie to samo.

ok, dzięki - będę próbował, zobaczymy co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze proszę o pomoc tych którzy przetarli już szlaki w montażu BOSE :) Przewertowałem cały temat i już zgłupiałem :huh:

Jestem obecnie na przeciąganiu tzw. kabelkologii. Mam oryginalną, pełną wiązkę BOSE. Dolutowałem już do nowej wtyczki 32 pinowej przewody od tylnych głośników (resztę z tej niebieskiej kostki pominąłem, chce wykorzystać przewody z wiązki bose). Wszystkie przewody prawie już przewlokłem pod radio (mam radio Concert III). I teraz pytanka do Was (aby było łatwiej zrozumieć zrobiłem zdjęcia):

1. Gdzie wpiąć te brązowe przewody? To wszystko to masy? Są ich chyba cztery lub pięć.
2. Co to za 2 przewody (zielony i czarny) wychodzą z kości która idzie do radia.
3. Co to za trzy przewody połączone ze sobą, również idą z kości idącej do radia.
4. Główna masa 4mm. To ma iść do budy?
5. Co to za kość? U siebie żadnej takiej nie znalazłem.
6. Przewody od przednich głośników, to połączyć przy radiu czy gdzieś w drzwiach?

Proszę bardzo o pomoc, bo jestem w kropce :(

IMG_20180504_194035 (Copy).jpg

IMG_20180504_194042 (Copy).jpg

IMG_20180504_194110 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brazowe przewody to masa ja podłaczyłem jeden gruby
Kabelki zielony i czarny to do głośniczka centralnego koło czujnika nasłonecznienia

5. Prawdopodobnie do zmieniarki ? Ale nie jestem pewny

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ale do budy?


Też myślałem na początku że to do głośnika centralnego, ale one wychodzą z kości od radia, a po drugie to od centralnego już znalazłem (nie ma na zdjęciu), ale ma 2 konektory do głośniczka i idą aż od 32 pinowej wtyczki więc to muszą być one.

Myślę, że 2. lub 3. to do tego mikrofonu...


5. Ooo od zmieniarki to w sumie może być, bo ja zmieniarki nie mam to i takiej kości nie znalazłem :)

Edytowane przez Max_leo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny i zielony to kable miedzy bt a radiem (dźwięk rozmowy na glosniki) trzy pozostałe to pewnie cany (skręcone ze sobą) oraz linia k - dla potwierdzenia napisz jakie mają kolory kabli.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...