Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Jaki zamiennik filtra oleju z Filtrona??


qoorczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Będę teraz na dniach wymieniał olej w silniku 1.8T Q AMB. Zapewne wleje 5W50 mobila. Okazuje się, ze w książkowych katalogach Filtrona nie ma zamienników filtrów oleju i pyłkowego (kabinowy).

W jednym tylko sklepie gościu ustalił, ze będzie to prawdopodobnie OP-526/6 (filtr oleju) oraz K1078 (filtr pyłkowy). :mysli:

Filtr powietrza to AP-179/2.

Pytanie, czy rzeczywiście to są w/w odpowiedniki i czy będą pasować??

Moze ktoś wymieniał i pamięta ich oznaczenia??

Z góry dziękuje za podpowiedzi.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały na pewno.Tu są wyniki z strony Filtrona:filtr.th.jpg Silnik AMB 1.8 TQ-170ps.Ten ostatni jest pzreciwpyłkowy weź K1078A(z węglem aktywnym jest lepszy do klimatronika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i temacik można zamknąć. :good:[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2009, 10:21_________________________________________________Jednak kiszka.... Filtr powietrza AP-179/2 nie pasuje.... Jest o ok. 1cm za długi i nie wchodzi do obudowy..... Jutro zalecę do serwisu i zobaczę co oni polecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko KNECHT ostatecznie MANN !! :>[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 22:08_________________________________________________

Witam!!!

Będę teraz na dniach wymieniał olej w silniku 1.8T Q AMB. Zapewne wleje 5W50 mobila. Okazuje się, ze w książkowych katalogach Filtrona nie ma zamienników filtrów oleju i pyłkowego (kabinowy).

W jednym tylko sklepie gościu ustalił, ze będzie to prawdopodobnie OP-526/6 (filtr oleju) oraz K1078 (filtr pyłkowy). :mysli:

Filtr powietrza to AP-179/2.

Pytanie, czy rzeczywiście to są w/w odpowiedniki i czy będą pasować??

Moze ktoś wymieniał i pamięta ich oznaczenia??

Z góry dziękuje za podpowiedzi.... :)

tylko KNECHT ostatecznie MANN!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam iltry oleju filtrona. Znam dwa przypadki rozwalenia silnika przez filtr tej firmy.

W jaki sposób filtr oleju z tej firmy (Filtron) może uszkodzić silnik?? Filtr już założony, ale jak coś to wymienię na inny, tylko podajcie coś bliżej.....

:embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze rozpadnie sie środek Filtra i szczątki znajdą sie w silniku....remont masz jak w banku. Oczywiście prawdopodobienstwo bliskie zera ale znam dwe przypadki z filtronem. Fakt ze bylo to pare lat temu i moze poprawili jakość, ale od tamtego czasu nie wkręcam Filtrona. Uraz na cale życie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może tak: Tej firmy używam dość długo - poprzednio do A6 C4 2.5TDI (1996r), jeszcze wcześniej do Vectry B 1.6 (1996), a jeszcze wcześniej do Golfa 3 1.9D (1992). Nigdy jeszcze na nich się nie zawiodłem i to co opisujesz słyszę pierwszy raz.... Ciekawe..... Ale dzięki za info....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my od 4 lat montujemy filtry różnych marek, najwięcej idzie Filtronów i w przeciągu tych lat nie było żadnych kłopotów z filtrami tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie auto (Nissan) jeździło 8 lat na filtrach Filtrona - żadnych problemów. Pierwszy raz słyszę żeby z powodu filtra od Filtrona coś się posypało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza załozyłem Knechta, ale oleju nie zmieniałem - mam filtrona. Myślę, że to samo się tyczy oleju - do poprzedniej mojej Audi A6 C4 2.5TDI 1996 od 4 lat używałem Lotosu 10W40 w pojemnikach i nigdy nie miałem problemu, ale są tacy, co nigdy tego oleju nie trącą ;-)

Fakt, że do tej zalałem Castrola Edge 5W40, ale taki był tez olej wcześniej zalany i nie chciałem zmieniać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...