Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tak, jak wspomina opis moc silnika wzrosnie o ok.30KM?

:doh1:

Myślę, że wypada zapoznać się z tym tematem

http://www.a4-klub.pl/smf/o_chiptuningu_slow_kilka-t9447.0.html

Mam nadzieję, że po tej skromnej lekturze zrozumiesz sens swoich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick, zastanawiam się kiedy dojdziesz do wniosku, że trzeba zrobić chipa... Bo jak widać, nie ma skutecznej dla niego alternatywy.

Rozumiem Twoją chęć zgłębiania tematu, ale przyznasz że efekty chyba nie są zadowalające.

to nie jest tak Adam-chce wycisnac maxymalnie z serii ile sie da-mechanicznie,sam remap mnie nie bawi-ja chce to zrobic sam,wtryski,MBC ,dolot ,intercooler ,sam "zestroic" to Lemmiwinksem...takiego zajoba mam :wink4: sam remap-to jest dobre dla kogos,kto chce autem szybko jezdzic,a nie grzebac przy nim i miec to samo...wiecej satysfakcji bede mial na koniec :wink4:

a czy efekty sa zadawalajace-Adam,wszystko ,co zrobie sam-zadawala mnie... :naughty::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko ja się nie mogę nadziwić temu, ile czasu się traci na takie manewry. Mój brat też ma takiego zajoba :decayed: - co zjedzie na weekend to laptop i siedzi w passku godzinami...

Dla mnie to jest dziwne, bo ja zwyczajnie nie mam tyle czasu, szczególnie w weekend :gwizdanie:

Co innego zmiany mechaniczne, które zrobisz raz (najlepiej porządnie i wtedy jest to zabieg jednorazowy), na koniec program i zapominasz o problemie. Ja tak to widzę, ale rozumiem że ktoś ma czas i zajebistą chęć aby ciągle dłubać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego zmiany mechaniczne, które zrobisz raz (najlepiej porządnie i wtedy jest to zabieg jednorazowy), na koniec program i zapominasz o problemie. Ja tak to widzę, ale rozumiem że ktoś ma czas i zajebistą chęć aby ciągle dłubać :wink4:

dobrze wiesz,ze takie zmiany sa baza do wyzszych "celow",a co do czasu-uwierz mi-tak ,jak Ty,z tesknota wspominam dni,kiedy mialem czas tylko dla siebie-odkad mam wlasna rodzine-wszystko sie powywracalo,a pogodzic trzeba wszystkich :wink4::decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiesz,ze takie zmiany sa baza do wyzszych "celow",

No właśnie czekam na ten wyższy "cel", który Poziek miał zamówić i cisza :disgust:

VIP, co Ty na to? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec program i zapominasz o problemie. Ja tak to widzę :wink4:

Czyżby, problemy się dopiero wtedy zaczynają wydawało mi się :gwizdanie:

More power more problems :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

More power more problems

wiesz jak jest- przyslowie o apetycie i jedzeniu... :wink4: moze mi ktos powiedziec,jakie sa wtryski w AVJ-EV6 czy 12-bo znalazlem obie wersje-60mm,jakby to komus cos pomoglo,pytam bo mam tanio 272 od Saaba-dlugosc ta sama,ale nie wiem,czym sie rozni EV6 od EV12 :mysli: wtyczka chyba ta sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec program i zapominasz o problemie. Ja tak to widzę :wink4:

Czyżby, problemy się dopiero wtedy zaczynają wydawało mi się :gwizdanie:

More power more problems :rolleyes:

No, powiedzmy że Ty wprowadziłeś mody nieco przekraczające standardy :kox::evil::naughty:

No ale ogarnąłeś już temat, zdaje mi się... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ci podesłać kontakt do Bobra z Racing forum, abyś zapytał o wtryski, ale przed chwilą zobaczyłem, że buszowałeś po jego profilu już :>[br]Dopisany: 10 Grudzień 2009, 20:39_________________________________________________

No, powiedzmy że Ty wprowadziłeś mody nieco przekraczające standardy :kox::evil::naughty:

No ale ogarnąłeś już temat, zdaje mi się... :cool1:

Teraz to już są ostrzejsze wałki i mocniejsze sprzęgło :gwizdanie: :naughty: Ale nie zdążyłem jeszcze tego opisać w moim projekcie na forum :rolleyes: Muszę to jeszcze zhamować. Ostatnio były problemy z zhamowaniem, a auto wypluło 230KM przy 5500Rpm, gdzie normalnie kręciło na tych wałkach do 7200Rpm bez problemu. Na hamowni strzeliło focha i nie chciało :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już są ostrzejsze wałki

Rozumiem że specjalne, wyczynowe?

A czy z ADR-a coś dają? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ci podesłać kontakt do Bobra z Racing forum, abyś zapytał o wtryski, ale przed chwilą zobaczyłem, że buszowałeś po jego profilu już

bobr nie ma aktualnie tych,co potrzebuje,wiec i Poziek sie nie pytal,bo i po co,jak nie ma-to szukam gdzie indziej-trafil sie typek,taki ,jak Bóbr-kolo mnie i wlasnie na sobote sie z nim chce ustawic,tylko tamte od Saaba sa EV6-60mm,a ja nie wiem,jakie ja mam-tez 60mm,tylko o so chozi z tym EV6 i 12 :mysli: jak sie rozna szerokoscia ,no to bedzie lipa,a jak pojade do goscia-tylko przylozyc bede mogl-najwyzej zagadam,czy zwrot zaakceptuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już są ostrzejsze wałki

Rozumiem że specjalne, wyczynowe?

A czy z ADR-a coś dają? :mysli:

Właśnie, że ja mam z ADR, dają dają. :naughty:[br]Dopisany: 10 Grudzień 2009, 20:55_________________________________________________Dominik ja ci mogę jakby co załatwić 320CC bo wiem kto ma takie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Dominik ja ci mogę jakby co załatwić 320CC bo wiem kto ma takie na sprzedaż.

to zapytaj sie o cene i daj znac-najwyzej goscia z Newcastle sciemnie,ze cos mi wypadlo... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś sprawdza swoje siły w robieniu map, to znalazłem ciekawy zbiór programów z tym zwiazanych :wink4:

http://chomikuj.pl/piotr14758/Samochody/Chip+tuning

Może akurat komuś sie przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiesz,ze takie zmiany sa baza do wyzszych "celow",

No właśnie czekam na ten wyższy "cel", który Poziek miał zamówić i cisza :disgust:

VIP, co Ty na to? :mysli:

przecież zamówione :blink::shocked::blink::tongue4: :tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, teraz już tak :notworthy:

Mnie też ten temat interesuje

jako obserwatora,czy tez rezasz? :naughty: :naughty:

No może coś tam wyrezam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zapodam większe T, to przecież ingerencja w program jest wręcz konieczna :cool1: Więc chyba Ci odjadę :gwizdanie:

Co prawda nie spieszy mi się, muszę wydumać FMIC i poprawić dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...