Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jak zapodam większe T, to przecież ingerencja w program jest wręcz konieczna :cool1: Więc chyba Ci odjadę :gwizdanie:

Co prawda nie spieszy mi się, muszę wydumać FMIC i poprawić dolot.

temat jest alternatywa dla remappingu-wiec pozostajemy-przynajmniej na początku- przy K03 i robimy wszystko ,co sie da-wiadomo,ze kazdy ma inne fundusze na to-jeden kupi dolot za 5 tys,a ja zrobie sobie z puszki po piwie(przyklad ,zeby nikt nie pomyslal,ze na prawde :wink4:) rozumiesz o co mi chodzi-wycisnac z serii,ile sie da-mysle,ze jakies 170 do 180 koni mozna wydusic,po zmianie dolotu,wydechu,coolera,wtryskow i MBC :wink4: a jak bedzie-kto to wie? chyba jeszcze nikt tak nie robil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi szuka rywala :>

Już niedługo będzie 1.8T -APU :naughty: na K03 z nie zapeszając okolicami 200KM :) Domi ścieżka jest już jakby nie było przetarta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domi szuka rywala :>

Już niedługo będzie 1.8T -APU :naughty: na K03 z nie zapeszając okolicami 200KM :) Domi ścieżka jest już jakby nie było przetarta :wink4:

...ale po zmianie softu,czy na seryjnym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wiosny będzie na seryjnym... :decayed:

a potem? wielkie strojenie no i ciekawe co wyjdzie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wiosny będzie na seryjnym... :decayed:

a potem? wielkie strojenie no i ciekawe co wyjdzie :rolleyes:

a powiesz co zmeniles? :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szybkie pytanko:moje mody to tip,test pipe, forge 007,FIMIC , chciałbym zakupic jeszcze wtryski 380cc i zrobić program na seryjnym turbo k03.........czy jest sens zakładać te wtryski do zrobienia programu na k03. oki juz wiem że nie ma sensu.Czy któryś z kolegów jest w stanie załatwić wtryski 320ccm które podejdą P&P do AVJ (chyb z silników ARZ, AQA, APP, AJQ, podpasują)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona 3 dla ulatwienia :wink4:[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 13:28_________________________________________________...dzisiaj wpadlem na pomysl -jak efektywnie schladzac intercooler,- pomyslalem o tym klinij na to oczywiscie to tylko pomysl,a nie jakis plan-ale warty przemyslenia,jakis elektrozawor ,zeby "uwolnic" gaz zamrazajacy-strumien centralnie na IC i gaz schlodzilby wystarczajaco,np podczas wyprzedzania-zawsze to lepiej,jak zimne powietrze tloczone jest do silnika :mysli:[br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 21:29_________________________________________________BTW od piatku mam dwa tygodnie wolnego-trzeba bedzie sie za TIPa wziąć... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzisiaj wpadlem na pomysl -jak efektywnie schladzac intercooler,- pomyslalem o tym klinij na tooczywiscie to tylko pomysl,a nie jakis plan-ale warty przemyslenia,jakis elektrozawor ,zeby "uwolnic" gaz zamrazajacy-strumien centralnie na IC i gaz schlodzilby wystarczajaco,np podczas wyprzedzania-zawsze to lepiej,jak zimne powietrze tloczone jest do silnika :mysli:[br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 21:29

Myślę że to już przesada - nie sądzisz że problem z ciepłym powietrzem rozwiąże FMIC? :cool1:

Nie zrozum mnie źle - zgadzam się, że każda modyfikacja poprawiająca osiągi jest jak najbardziej na miejscu.

Pod jednym warunkiem: że korzystanie z tych modów nie jest kłopotliwe i że te rozwiązania będą zawsze skutecznie działać, jak TIP, TEST PIPE, FMIC.

Piszesz o wyprzedzaniu - nie wyobrażam sobie aby pod koniec tego manewru zabrakło mocy lub coś nawaliło :thumbdown:

Jak już koniecznie chcesz mocniej chłodzić po pomyśl nad spryskiwaczem...[br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 22:07_________________________________________________Ponadto każdy kto chce mieć max osiągi, odchudza auto - zajrzyj do bagażnika, kiedy ostatnio używałeś zapasówki?

Myślę że błędem jest skupianie się tylko na KM i Nm - warto określić stosunek mocy/masy auta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz mocniej chłodzić po pomyśl nad spryskiwaczem...

wlasnie na takiej zasadzie mogloby to dzialac,jak spryskiwacz,tyle,ze nie wodą,a takim zamrazajacym sprayem-zgadzam sie ,ze rozwiazanie ma byc jak najprostsze,a uzytkowanie praktyczne, inaczej mija sie z celem :wink4:

Ponadto każdy kto chce mieć max osiągi, odchudza auto - zajrzyj do bagażnika, kiedy ostatnio używałeś zapasówki?

Adam-w B6 jest to prawie nieosiągalne,bo to tylko kilka kg,wymiana rzeliwnych elementow,na lekkie stopy,jak np kolektory-to sumy dosc spore,tak samo z elementami zawieszenia-sa firmy,robiace to z lekkich stopow,ale cena... i znow to sie mija z celem...

-jak myslisz,o ile kg mozna "odchudzic" B6? 10kg,20?? to chyba max-to auto nie jest do tego przystosowane-w tym przypadku trzeba isc w moc-trzeba eksperymentowac...nawet taki pomysl-teraz moze sie wydac glupi,ale jesli ktos sie tego podejmie,cos zmieni,ulepszy i bedzie dzialac,wielu bedzie chcialo to miec,trzeba po prostu nad tym usiasc i pomyslec,czy da rade,bedzie efektywne itp,a nie z gory to przekreslac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - podobno dla chcącego nic trudnego, ale puszka sprayu na cooler vs zwykły spryskiwacz to jednak różnica w instalacji i użytkowaniu.

Ciśnie się na usta pytanie - jak tą puszkę uruchomisz podczas jazdy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tą puszkę uruchomisz podczas jazdy?

na puszke zawor,a cisnienie z kolektora-zeby to "nacisnac"-tak,jak wczesniej pisalem-to tylko pomysl,a nie plan-wiec rozgladac sie bede,czy takie zaworki w ogole sa-jesli tak,to najwiekszy problem bylby opanowany :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tygodnie wolnego-trzeba bedzie sie za TIPa wziąć... :wink4:

ja niedawno skończyłem swojego.....jak chcesz jutro zapodam foto wzorowałem się na ori gumowym .....jak tam temat wtrysków 320cc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niedawno skończyłem swojego.....jak chcesz jutro zapodam foto wzorowałem się na ori gumowym .....jak tam temat wtrysków 320cc?

no to mozesz wrzucic fotke-tez mysle o tym,zeby gumowego udoskonalic :wink4:

na wtryski czekamy na info od goscia-moze nawet bedzie po swietach-spokojnie-kazdy ma duzo roboty przed nimi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak efektywnie schladzac intercooler

Przyjechać teraz do Polski :polew:

Myślę że żaden patent nie pokona naszej aury :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że żaden patent nie pokona naszej aury :naughty:

chyba nie-mam pomysl na zawor -mam aktuator ze starej turbawy-doprowadzajac cisnienie-bedzie dzialac-ale jeszcze pomysle nad tym,zanim sie to "urzeczywistni"... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Przemek- :naughty: :naughty: :naughty::good:[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 23:27_________________________________________________a ja takiego sobie sprawilem,tylko czerwonego :wink4:

kliknij na to

a żona kupiła mi na urodziny wtryski :wink4:

kliknij na to[br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 23:31_________________________________________________aha wysłalem Ci linka do aukcji wtryskow,jakbys jeszcze potrzebował... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...