Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

tip fajny .......widziałem linka , poszukam jeszcze w polsze troszkę a jak mi się nie uda to zwrócę się z prośbą do Ciebie Dominiku abys mi zakupił na wyspach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tip fajny .......widziałem linka , poszukam jeszcze w polsze troszkę a jak mi się nie uda to zwrócę się z prośbą do Ciebie Dominiku abys mi zakupił na wyspach

na wyspie tez ciezko je trafic-moje pochodza z USA,bo w wieszosci przypadkow-modele ,170 konne A4 tam wlasnie szly-otworz konto na ebayu,nawet polskim-nic nie kosztuje utrzymanie konta,a zawsze mozna cos trafic :wink4:[br]Dopisany: 07 Styczeń 2010, 08:20_________________________________________________...wreszcie doszły wtryski :wink4:

179b8d5d1e378fa9m.jpg1fcb2401ece70bfam.jpg9b558bdd9561acf3m.jpg

teraz poczekam na dobrą pogode i zobaczymy,co z tego wyjdzie... :gwizdanie: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, ty kiedykolwiek wykręcałeś swoje wtryski? :gwizdanie:

Bo te co pokazałeś na zdjęciu to są krótkie wtryski, a z tego co wiem to AVJ ma długie z taką tulejką:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, ty kiedykolwiek wykręcałeś swoje wtryski? :gwizdanie:

Bo te co pokazałeś na zdjęciu to są krótkie wtryski, a z tego co wiem to AVJ ma długie z taką tulejką :gwizdanie:

są takie same-sprawdzałem kilkakrotnie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhmmmm......., no więc dane internetowe kłamią skoro krótkie wtryski ma AVJ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś takie same wtryskiwacze jakie masz w swoim silniku AVJ. Numer 0280156065 wg. Boscha. Jeśli chcesz więcej paliwka to szukaj 0280156061 od BEX-a. Kupiłem takie do mojego BFB B7 ( oryginalnie mam też 065). Wkrótce będę je montował. Lub kup 0280156063(064) od TT 225KM AMK,BAM... . Moje kosztowały mnie 240,00 PLN z przesyłką :> . Te 065 po przebiegu 105 kkm wkrótce będą na sprzedaż. 200 zł za kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhmmmm......., no więc dane internetowe kłamią skoro krótkie wtryski ma AVJ :gwizdanie:

porównywałem z Etką,nr seryjnym z Vag-cat'em,bosha,dlugosc-nie chce być inaczej... :wink4: niektóre dane podaja, ze w AVJ jest 06b 133 551 M,ale one szły w AMB 170 konnej 282 cc na 3 barach

http://www.usrallyteam.com/content/tech/18t_injectors.html

0280 156 065 - http://users.erols.com/srweiss/tableifc.htm#ITABLE

http://www.fuelinjector.citymaker.com/page/page/4782443.htm

trzy niezależne zródła,pytałem sie Bobra,Pozka i jeszce innego tu w UK-nie chce byc inaczej...[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 01:56_________________________________________________

BFB B7

BFB był w B7? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

065 wg. oryginalnego programu Boscha Esitronic szły na 100% do twojego AVJ, mojego BFB i jeszcze paru innych silników. Sa bez tulejki na końcu.

Zastanawiam się tylko, dlaczego zakładasz w miejsce oryginalnych takie same, a nie od BEX ( 320) lub AMK,BAM (380). Ja poszedłem W BEX-a.

[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 02:03_________________________________________________Tak. W B7 2005 1,8 T był montowany silnik BFB. Gwoli wyjaśnienia, 06b 133 551 M = 0280156065 stosowany w BFB AVJ AWT AWM AMB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od BEX ( 320) lub AMK,BAM (380). Ja poszedłem W BEX-a.

bo 380 zaleja mi silnik-320 nie i nie sa takie same-skoro pochodzą z AWM 170 konnej,której przepływ jest 280cc na 3 barach,a u mnie jest 4 bary na listwie-to ile bedzie przeplyw z tymi wtryskami?bo one na pewno pochodzą z AWM[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 02:09_________________________________________________

BFB AVJ AWT AWM AMB...

o ile na listwie było tyle samo AWT,AWM i AMB mialy 3 bary na listwie,a AVJ i BFB 4 bary, baz powrotu z listwy i filtr paliwa z wbudowanym regulatorem ciśnienia[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 02:11_________________________________________________

0280156061 od BEX-a.

te mają 316cc na 3 barach-ile bedzie na 4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWT= JAK NIŻEJ

AMB= JAK NIŻEJ

AVJ= 0280156065

AMW BRAK TAKIEGO SILNIKA - NAJPRAWDOPODOBNIEJ CHODZI O AWM= JAK WYŻEJ

BFB= JAK WYŻEJ

BEX= 0280156061

AUG - BRAK DANYCH

APH- stosowany tylko W New Beetle 1,8 T 150 KM . Do 07-2000 szly wtryskiwacze 0280155927, a od 08.2000 0280157006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzałem na 4 różnych zródlach i wedlug nich jest troche inaczej niz piszesz,ale nie bede sie spierał...[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 02:57_________________________________________________wez na logike-jesli cos ma 280cc na 3 barach-to ile bedzie miec na 4 barach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego godski skoro siedzisz w częściach to może wyjaśnisz mi o co chodzi z końcówką nr wtrysku EV6?bo w naszych AVJ,BFB jest końcówka EV12?wtryski od BEX których nr podałeś powyżej maja właśnie nr 0 280 156 061 EV6.czy montowałeś już do auta?czy jesteś pewny że podejdą P&P?nie pytam bez powodu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ta strona:

http://www.usrallyteam.com/content/tech/18t_injectors.html

kłamie po prostu, bo jest na niej napisane jak byk, że AVJ miał montowane wtryski EV12 czyli długie z tulejką, a EV6 były krótkie. BEX miał EV6 czyli krótkie tak jak stare AEB.

Na zdjęciu widać jakie to są wtryskiwacze EV12, a jakie EV6

http://www.bosch-motorsport.de/content/language2/html/2659.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, ty kiedykolwiek wykręcałeś swoje wtryski? :gwizdanie:

Bo te co pokazałeś na zdjęciu to są krótkie wtryski, a z tego co wiem to AVJ ma długie z taką tulejką :gwizdanie:

nie eeee

ma takie krótkie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien plik PDF dotyczący wymiany wtrysków w A4 B6 1.8T ściągnięty z jakiejś amerykańskiej strony silnik wyglada jak AVJ,BFB i faktycznie wtryski są długie , piszą tam że aby zmienić na krótkie potrzebne sa takie redukcje......zainteresowanym wyślę ma maila ten plik pdf.Gregory dobrze gada chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym gościem,który miał AVJ i wymieniał wtryski ,uczestniczący w tej rozmowie-jest Poziek...wiec niech sam powie jakie są... :wink4:[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 12:12_________________________________________________no to niech mi teraz to ktoś wytłumaczy- trzy niezależne zródła-kade mówi tak samo....co o tym myślec?

cb5e799cc9720070m.jpg6f606d3862086b0cm.jpgbd954975658138ebm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...