Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sygnały ostrzegawcze (pikanie)


elmichalkw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :hi:

Czy w a4 jest jakiś dźwiękowy sygnał ostrzegawczy np. o jakims zdarzeniu? Tydzien temu kupiłem auto i co jakis czas podczas jazdy słychać było około 6 krotne pikanie takim tonem takim powoduje nie zgaszenie świateł ( z tym że tu ciągłe :tongue4:). Dziś podczas jazdy zapaliła mi się kontrolna od oleju a stan na bagnecie na zimnym silniku jest ok. Czy to ma jakiś związek? czy cos takiego w ogole mamy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fis coś pokazuje?

Olej sprawdzaj po ok.1,5godz. po zgaszeniu silnika,oczywiście po uprzednim zagrzaniu do 90 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej z filtrem wymienie w weekend :) sytuacja nie wyglada na krytyczna bo po podniesieniu i zamknięciu maski kontrolka juz nie wyskakuje a poziom oleju jest ok :naughty:

Wracając do tematu. Czy w naszych autach jest jakies akustyczne powiadamianie o jakis błędach? Czy powodem tego pikania może być to że mam jakiś błąd wychodzący od airbagu bo świeci mi się kontrolka a nie ma czasu podskoczyć na VAG i zobaczyc o co dokładnie chodzi i ewentualnie wykasować ten błąd? :mysli: może to pewien sposób przypomnienia...[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 18:35_________________________________________________Olej i filtry wymienione a dalej niunia daje jakies sygnały ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtry wymienione a dalej niunia daje jakies sygnały ;/

Ale nadal pojawia się kontrolka od oleju? Sprawdzałeś pozostałe płyny? Od poduszek to raczej jest tylko lampka. Może żarówkę masz którąś przepaloną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taki sygnał zawsze słyszę po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki ale wcześniej myślałem że to radio mi tak pika :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na czujnik ciśnienia oleju. Moja zanjoma miała tak w A3 - identyczne objawy. W pewnym momencie podczas jazdy zaczyna pikać i zapala sie kontrolka od oleju. Zgasisz auto podniesiesz maske i juz wszystko ok na kilkadziesiąt km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze ta kontolka co mi sie zapalała to mowila tylko o niskim jego poziomie. po wymianie juz sie nie zapala a mimo wszystko nadal coś skrzeczy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tego pikania, mi też czasami pika 5 lub 6 razy z tym, że nie zapala się żadna kontrolka, czasami zapika 30 sekund po odpaleniu a czasami po przejechaniu kilkunastu kilometrów i nigdy żadna kontrolka się nie zapala. Jedyny problem o jakim wiem to spalona jedna żarówka od tylnego przeciwmgielnego. Jedyne jeszcze co przychodzi mi na myśl to pikanie zaczęło się po tym jak w dostawianym radyjku (pioneer) włączyłem podbicie basów (loud) ale żeby pikało przez taką bzdurę??? Czy ktoś wie co to może być??? nie świecą się żadne kontrolki a auto zawsze odpala za pierwszym razem i bez żadnego problemu. [br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 22:08_________________________________________________co do pikania to chyba rozwiązałem problem. Kumpel, który całe życie jeździ audicami stwierdził, że może to być ostrzeżenie przed gołoledzią - pika gdy temperatura oscyluje około zera, zmienia się na ujemną. No i faktycznie gdy zaczęło się pikanie temperatura skakała między dodatnią a ujemną. Jednak w moim przypadku przyczyną było najprawdopodobniej radio ponieważ wymieniłem starego pioneera na moje JVC i przestało pikać a tempratura nadal spada poniżej 0 i nic ie pika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...