Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] wymiana oleju


zbych4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wymienic olej w AJM 1,9 tdi 85kw? rok 2000.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 03-05-2007, 22:45 ]

zły temat, złe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jakiś powód, że napisałeś temat w "warsztacie" ?? Poza tym temat był zły !!

Odkręcasz osłony, odkręcasz korek wlewu oleju, odkręcasz korek spustowy pod silnikiem (w misce) i zlewasz (olej dobrze jakby był rozgrzany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zaczynać nowego tematu wiec sie przykleje tu

Moje autko ma teraz przejechane 198 tys km chce wymienic olej

auto bylo oczywiscie sprowadzone nie posiadam zadnej ks serwisowej i nie wiem jaki olej był lany ostatnio. Ale znalazlem naklejke serwisowa gdzie zaznaczona wymiana oleju 10W40 i filtrów przy 157 tys. km

Nabyłem teraz z pewnego zródła olej 4l mobila1 0W-40 pełen syntetyk TurboDiesel.

Moje pytanie brzmi czy moge smiało wymieniac? Bo spotkalem sie z różnymi zdaniami.

I jeszcze jedno ile litrów trzeba wlać bo 4l to chyba mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasugerowalem sie nazwa tematu! :evil:kamil21, lej. Tak jak pisze kolega 98igo, wchodzi 3,8l

A ile wchodzi do AJM? bo przed tygodniem wymienialem w pewnym serwisie gdzie koles wlal 4l.. i w trasie do niemiec zaczalem zastanawiac sie nad fachowoscia tegoz serwisu i czy przypadkiem nie wlal za malo... ile w koncu oleju wchodzi do AJM?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wymienilem dzisiaj olej i weszlo mi 4,2 litra co moze dziwne? a moze dokladnie spuscilem? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko ze na listwie wskazujacej poziom jest idealnie,i na 100% nie jest wiecej niz powinno byc. a z autka sciekalo cala nocke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzis nie weszlo 4 litry troszke zostalo na dolewke :lol:

no ale tak jak piszesz trujson moze dobrze spusciles u mnie cala wymiana wraz z filtrami paliwa i oleju nie trwala wiecej niż godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej a tak w ogóle to 4 litry dobrego syntetyka kosztuje 160zł, 4 litry niezłego pół-syntetyka kosztuje 80zł, 4 litry spirytusu - również 80 zł. Co zrobić? Wymienić olej na syntetyczny, czy zalać pół-syntetyka i iść się najebać? :cool: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen90 drogi ten u ciebie spirytus bo u mnie to 40zł/litr od przyjaciól z wschodniej granicy :biggrin:

A tak przy okazji odwazny jestes kupujac olej z beczki na allegro / bez urazy, ale ja bym nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem przedwczoraj 4 litry świeżutkiego Motula 505.01 do swojego AJM i na miarce mam minimalnie około 2mm ponad maksymalny stan.Robić coś z tym czy spokojnie jeżdzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...