Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka AIRBAG


tomash77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem w Niemczech Audi A4 Avant 1.9 TDI z 1999 r (model 2000) i na tablicy rozdzielczej, a dokładnie na cyferblacie prędkościomierza świeci się czerwona kontrolka AIRBAG. Samochód napewno nie był bity, sprzedający w komisie twierdził, że Audi ma zasadę sprawdzać co 100 tys km stan poduszek powietrznych i dla przypomnienia zaświeca się ta kontrolka. Czy ktoś wie coś na ten temat? Czy jest to prawda? Jeśli tak, to czy ta sytuacja wymaga odwiedzenia serwisu Audi czy normalny mechanik może to zrobić, jesli posiada te wszystkie komputery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej bzdura jakich malo.. Błąd w Kompie jedz na VAG-a i niech ci to wykasuja... Albo cos bylo grzebane w aucie (ja tak mialem jak wyjelem wtyczke od pompy paliwa swiecilo sie AirBag) albo poprostu Autko bylo bite.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spedyt
sprzedający w komisie twierdził, że Audi ma zasadę sprawdzać co 100 tys km stan poduszek powietrznych i dla przypomnienia zaświeca się ta kontrolka.

Bzdura, jeżeli kontrolka nie gaśnie trzeba sprawdzić jakie są przyczyny, podpięcie VAG-a u mechanika który zna się na temacie

Nie koniecznie auto jest po dzwonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash77, zmykaj się przywitać zanim jakiś mod Cię opierdzieli :exclaim:

http://www.a4-klub.pl/forum/viewforum.php?f=3

a co do poduszek to większego farmazonu nie słyszałem (o tych 100k), poradzę Ci tak jak przedmówcy tylko VAG i wszystko jasne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Jeszcze dziś pojadędo znajomego mechanika, podłączy mi go pod komputer i sprawdzi co się dzieje. Myślę, albo skądś sam wyskoczyl błąd lub może coś się dzieje z jakimś czujnikiem od poduszek. Miałem niedawno tak samo w VW Vento. A swoją drogą za granicą to też się znają po chu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam za dużą rezystancję bocznej poduszki, pewnie kabelek się poluzował pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam za dużą rezystancję bocznej poduszki, pewnie kabelek się poluzował pod siedzeniem.

miałem to samo w poprzednim aucie (A4 mojego Staruszka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer rzeczywiście niezły, chociaż szczerze mówiąc uwierzylem w niego. Wiem jakie jaja elektronika zrobić i jakie producenci zonki podłożyć:) więc mnie to nic już nie zdziwi. A to Audi napewno nie jest po wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 100k auto samo sprawdza poduszki...

A ja zawsze myślałem, że sterownik sprawdza poduszki po każdym włączeniu zapłonu. Jednak byłem w błędzie! Buahahahaha Pod VAGa podpinaj szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem autko wszystko było ok ale potem jak zakładałem ramki na licznik przy wypinaniu zapomniałem wyjąć kluczyka i teraz kontrolka Airbag świeci mi się dokładnie 2 min. po odpaleniu autka ale z tego co czytam to Vag powinien mi pomóc mam taką nadzieję :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem autko wszystko było ok ale potem jak zakładałem ramki na licznik przy wypinaniu zapomniałem wyjąć kluczyka i teraz kontrolka Airbag świeci mi się dokładnie 2 min. po odpaleniu autka ale z tego co czytam to Vag powinien mi pomóc mam taką nadzieję :a4fan:

bez problemowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem autko wszystko było ok ale potem jak zakładałem ramki na licznik przy wypinaniu zapomniałem wyjąć kluczyka i teraz kontrolka Airbag świeci mi się dokładnie 2 min. po odpaleniu autka ale z tego co czytam to Vag powinien mi pomóc mam taką nadzieję :a4fan:

To samo zrobiłem :grin: :grin: i to samo było Vag załatwił problem i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był tak że jak fotel kierowcy podnosiłem lub obniżałem lub przód/tył to kontrolka mi się włączała. Umocowałem kostkę na sztywno pod fotelem i problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...