Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek jako znawca w temacie ma do Ciebie prośbę o postawienie diagnozy mojego Multitronica. Objawy szarpanie przy wolnym ruszaniu, gdy dodam więcej gazu nie szarpie. Ostatnio pojawił się dodatkowy problem przy rozgrzaniu skrzyni/silnika do pewnej temp. sam zmienia mi tryb na Sport. Po pewnym czasie zmienia z powrotem na Drive. Olej w skrzyni zmieniałem przy 200 tys teraz mam 237tys.

Po podłączeniu VAGa pokazuje mi błąd 18201 - Transmission Output Speed Sensor 2 (G196): No Signal szczegóły poniżej :

Address 02: Auto Trans Labels: 01J-927-156.lbl

Part No SW: 8E0 910 155 C HW: 01J 927 156 HN

Component: V30 01J 1.9l PD RdW 3220

Revision: 00000004 Serial number: 00000000877665

Coding: 0000001

Shop #: WSC 75221 150 03678

VCID: 254AF3CAD3BB1034

1 Fault Found

18201 - Transmission Output Speed Sensor 2 (G196): No Signal

P1793 - 000 - -

Freeze Frame:

RPM: 1504 /min

RPM: 1504 /min

RPM: 670 /min

(no units): 6.0

Torque: 122.0 Nm

Temperature: 42.0°C

T.B. Angle: 25.2°

Bin. Bits: 1010 0 0

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji napisz, co uda mi się znaleźć to wyślę :P.

Z góry dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To wcześniejsze szarpanie - trudno powiedzieć (musiałbym się przejechać i obejrzeć bloki).

To co masz teraz - moim zdaniem to sterownik skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 19" - od dwóch lat... Nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3lat 18" i wszystko w porzadku :-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Planuję właśnie wymianę oleju w moim b7,Bart-s jesteś z północy? może polecisz jakiś zakład?

Napisz na pw skąd klikasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można bez problemu i można też zmienić na ręczną zmianę biegów podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , możesz sobie zmieniać jak chcesz nic się nie popsuje :) podstawowe zasady użytkowania multi.... były już opisywane .

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, jest możliwe dołożenie "S" do multi z 2001r, czy tylko w późniejszych modelach się da? Jak skrzynia zachowuje się między D a S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wgrany soft i na FIS wyświetla mi się S ( sport ) ale Bartek pisał że nie za bardzo da się przerobić mechanicznie ewentualnie duże koszta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wgrany soft i na FIS wyświetla mi się S ( sport ) ale Bartek pisał że nie za bardzo da się przerobić mechanicznie ewentualnie duże koszta .

W zasadzie trzeba założyć skrzynię po modyfikacji - modyfikacja przekładni nie obsługującej S jest nieopłacalna (wymagane komponenty są zbyt drogie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam trochę głupie pytanie ale chciałbym wiedzieć czy można zmieniać bieg z D na S w czasie jazdy ? Koleś od którego kupiłem samochód mówił żeby nie zmieniać w czasie jazdy

oczywiście że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od pewnego czasu skrzynia zaczeła mi szarpać przy ruszaniu, na zimnym troszke a na ciepłym tak do 10 km/h jak dodam gazu to lekkie mało wyczuwalne szarpnięcie a podczas jazdy przy niskich prędkościach do 40km takie szrabotanie a póżniej nic ładnie pięknie

moze to być wina dwumasu ??? bo podczas palenia ostanio sie odezcał zatrzesło mi budą :/ olej był wymieniany jakieś 40/50 tyś + sterownik i jakiś tam remoncik nie wiem co myśleć vag mi sie nie łączy z skrzynia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może coś szerzej napisać o skrzyni LLA? to od B8. Mam na oku kupno i jest taka skrzynia. Bart-S może pomożesz i poradzisz żebym nie wdepnął.

Wydawało mi się, że w B7 już były multi 7 biegowe, a w B8 tym bardziej. A tutaj mam napisane od rzeczoznawcy z niemiec że jest 6 biegowa. A z VIN wynika że to skrzynia LLA.

pozdr.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może coś szerzej napisać o skrzyni LLA? to od B8. Mam na oku kupno i jest taka skrzynia. Bart-S może pomożesz i poradzisz żebym nie wdepnął.

Wydawało mi się, że w B7 już były multi 7 biegowe, a w B8 tym bardziej. A tutaj mam napisane od rzeczoznawcy z niemiec że jest 6 biegowa. A z VIN wynika że to skrzynia LLA.

pozdr.

Arek

LLA to Multitronic - poproś Niemca aby wlazł do auta i sprawdził ile rzeczywiście biegów pokazuje FIS.

witam od pewnego czasu skrzynia zaczeła mi szarpać przy ruszaniu, na zimnym troszke a na ciepłym tak do 10 km/h jak dodam gazu to lekkie mało wyczuwalne szarpnięcie a podczas jazdy przy niskich prędkościach do 40km takie szrabotanie a póżniej nic ładnie pięknie

moze to być wina dwumasu ??? bo podczas palenia ostanio sie odezcał zatrzesło mi budą :/ olej był wymieniany jakieś 40/50 tyś + sterownik i jakiś tam remoncik nie wiem co myśleć vag mi sie nie łączy z skrzynia :/

Zacznij od podłączenia nowszej wersji VAG/VCDS. To może być dwumas ale równie dobrze nie musi - tak czy siak, skoro słychać mechaniczną usterkę to i tak trzeba wyciągnąć skrzynkę (wtedy się okaże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od pewnego czasu skrzynia zaczeła mi szarpać przy ruszaniu, na zimnym troszke a na ciepłym tak do 10 km/h jak dodam gazu to lekkie mało wyczuwalne szarpnięcie a podczas jazdy przy niskich prędkościach do 40km takie szrabotanie a póżniej nic ładnie pięknie

moze to być wina dwumasu ??? bo podczas palenia ostanio sie odezcał zatrzesło mi budą :/ olej był wymieniany jakieś 40/50 tyś + sterownik i jakiś tam remoncik nie wiem co myśleć vag mi sie nie łączy z skrzynia :/

Zacznij od podłączenia nowszej wersji VAG/VCDS. To może być dwumas ale równie dobrze nie musi - tak czy siak, skoro słychać mechaniczną usterkę to i tak trzeba wyciągnąć skrzynkę (wtedy się okaże)

Chetnie bym sie umówił z toba na diagnoze ale mam za daleko :/ a niechce oddawac auta do macherów co nie kumają multi i teraz gnybanie, okolice krakowa katowic by bardziej odpowiadały, i powiedz mi Bartku duzo to roboty zeby zwalic multi i zobaczyć ten dwumas bo jakies pojecie mam ale multi nigdy nie robilem czy jakies ściągacze specjalistyczne klucze itp do tego są potrzebne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi coś skrzynia jakby "ciężej" zaczęła chodzić ostatnio, może przez ten spadek temperatur, bo jak się rozgrzeje to już nie ma problemu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od pewnego czasu skrzynia zaczeła mi szarpać przy ruszaniu, na zimnym troszke a na ciepłym tak do 10 km/h jak dodam gazu to lekkie mało wyczuwalne szarpnięcie a podczas jazdy przy niskich prędkościach do 40km takie szrabotanie a póżniej nic ładnie pięknie

moze to być wina dwumasu ??? bo podczas palenia ostanio sie odezcał zatrzesło mi budą :/ olej był wymieniany jakieś 40/50 tyś + sterownik i jakiś tam remoncik nie wiem co myśleć vag mi sie nie łączy z skrzynia :/

Zacznij od podłączenia nowszej wersji VAG/VCDS. To może być dwumas ale równie dobrze nie musi - tak czy siak, skoro słychać mechaniczną usterkę to i tak trzeba wyciągnąć skrzynkę (wtedy się okaże)[/Quote]

Chetnie bym sie umówił z toba na diagnoze ale mam za daleko :/ a niechce oddawac auta do macherów co nie kumają multi i teraz gnybanie, okolice krakowa katowic by bardziej odpowiadały, i powiedz mi Bartku duzo to roboty zeby zwalic multi i zobaczyć ten dwumas bo jakies pojecie mam ale multi nigdy nie robilem czy jakies ściągacze specjalistyczne klucze itp do tego są potrzebne ???

Skrzynię wyciąga się tak jak każdą inną - jedyna różnica przy automacie to dodatkowy układ chłodzenia oleju podłączony do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...