Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chciałem truć Ci w święta :-) dziś koło 19 będzie ok jak zadzwonię?

Uhh dopiero wlazłem do chaty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłączyć przewody górny i dolny od chłodnicy oleju ATF. Czy je się poprostu wyciąga? Nie chce z pierniczyć.

Ok już wiem.

Po prostu się te przewody wyciąga. Dosyć mocno siedzą w chłodnicy ale trzeba podważyć - ja to zrobiłem ostrożnie płaskim śrubokrętem i wyskoczyły ; )

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Witam,

Czy spotkał ktoś się w multitronic że np. jadąc z prędkością 80-100km/h puszczając gaz słychać szum - stukotanie w skrzyni - silniku.

Ktoś może miał taki przypadek. Co z tym robić.

Pozdr

Piotrek

Z takimi przypadłościami to jest trudna sprawa - może gdyby dane mi było usłyszeć, mógłbym powiedzieć więcej.

Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku?

Jakie koszty naprawy?

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Witam,

Czy spotkał ktoś się w multitronic że np. jadąc z prędkością 80-100km/h puszczając gaz słychać szum - stukotanie w skrzyni - silniku.

Ktoś może miał taki przypadek. Co z tym robić.

Pozdr

Piotrek

Z takimi przypadłościami to jest trudna sprawa - może gdyby dane mi było usłyszeć, mógłbym powiedzieć więcej.

Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku?

Jakie koszty naprawy?

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

post-3390-1482947057,0961_thumb.jpg

post-3390-1482947078,2458_thumb.jpg

Edytowane przez pesieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku?

Jakie koszty naprawy?

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku?Jakie koszty naprawy?

???

Cześć wracam do tematu nie mam za bardzo czasu do Ciebie przyjechać za dużo pracy. Sprawa niżej

Witam,

Czy spotkał ktoś się w multitronic że np. jadąc z prędkością 80-100km/h puszczając gaz słychać szum - stukotanie w skrzyni - silniku.

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Musiałem wymienić chłodnice i wyleciało trochę oleju z multitronica, teraz pytanie jak samemu mogę go dolać?

Szukałem na forum ale wszystkie obrazki już wygasły i nie wiadomo jaka śruba jest kontrolna.

Z góry dzięki za pomoc;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Wydaje mi się że jest to odpowiednie miejsce na mojego posta:

Jestem posiadaczem Audi A4 B8, 2008. Multitronic.
Problemy jakie ostatnio zauważyłem:

- przy niskich predkościach (tak do 30 km/h) auto hamuje jak puszczam gaz (jest to chwilowe) - wrażenie takie jakby hamował "silnikiem" lub "skrzynią". Nie występuje zawsze.
- czasem nie przeyspiesza odrazu po nacisnieciu gazu (w przapdku ruszania z postoju), lub mówiąc inaczej gaz jest mniej czuły. Muszę umiejetnie i z wyczuciem go naciskać. Sprawia to wrażenie jakby auto było lekko "zamulone". Wydaje mi się że to występuje tylko na zimnym silniku.
- z powodu powyższego ostatnio silnik zgasl mi podczas wyjezdzania pod górke. Do tej pory myślałem że auto z automatem nie może zgasnąć w takich sytuacjach.

Powyższe problemy pojawiły się jakieś 2-3 miesiące temu. Wcześniej wszystko było w porządku.
Czy takie rzeczy sa normalne w tym aucie? Co powienienm sprawdzić? Czy wiecie moze gdzie w Krakowie lub okolicach jest jakis specjalista który zna sie na Audi i multitronicach?

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w mom B7 dziwny obiaw. Po długim postoju na zimnym silniku słychać szuranie jakby skrzyni przy położeniu lewarka na P. Podczas ruszania szum się nasila. Jakby tarcie. Im
Większy but tym bardziej. Jak się trochę się zagrzeje to objawy trochę ustępują. Zaczęło się po wymianie dwumasy. Wydaje mi się też że słychać lekkie buczenie. Co to może być. Łożysko wałka atakującego coś nie tak z dwumasem czy jakaś inna sprawa.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam audi a4b6 2.5 tdi multitronic. W tamtym roku robiłem skrzynię biegów, niby wszystko ok w parametrach tylko że po wykonaniu adaptacji jest adp. Ok, a następnego dnia już jest adp. W toku. Auto normalnie jeździ bez szarpnięć i zastanawiam sie o co chodzi. Przed remontem skrzyni chyba tak nie było ale pewien nie jestem. Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarekWMarecki napisał:

Witam. Posiadam audi a4b6 2.5 tdi multitronic. W tamtym roku robiłem skrzynię biegów, niby wszystko ok w parametrach tylko że po wykonaniu adaptacji jest adp. Ok, a następnego dnia już jest adp. W toku. Auto normalnie jeździ bez szarpnięć i zastanawiam sie o co chodzi. Przed remontem skrzyni chyba tak nie było ale pewien nie jestem. Miał ktoś taki przypadek?

Błędnie interpretujesz bloki pomiarowe - sytuacja którą opisujesz jest całkowicie normalna i tak ma być.

19 godzin temu, ecobuda napisał:

Witam. Mam w mom B7 dziwny obiaw. Po długim postoju na zimnym silniku słychać szuranie jakby skrzyni przy położeniu lewarka na P. Podczas ruszania szum się nasila. Jakby tarcie. Im
Większy but tym bardziej. Jak się trochę się zagrzeje to objawy trochę ustępują. Zaczęło się po wymianie dwumasy. Wydaje mi się też że słychać lekkie buczenie. Co to może być. Łożysko wałka atakującego coś nie tak z dwumasem czy jakaś inna sprawa.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety ciężko odpowiedzieć na to pytanie - jest kilka możliwości z uszkodzonym kołem zamachowym lub nieprawidłowym montażem włącznie... Trzeba rozbierać u szukać (może udałoby mi się powiedzieć więcej gdybym mógł tego posłuchać).

 

Dnia 26.01.2017 o 17:16, malter napisał:

Cześć wszystkim!

Wydaje mi się że jest to odpowiednie miejsce na mojego posta:

Jestem posiadaczem Audi A4 B8, 2008. Multitronic.
Problemy jakie ostatnio zauważyłem:

- przy niskich predkościach (tak do 30 km/h) auto hamuje jak puszczam gaz (jest to chwilowe) - wrażenie takie jakby hamował "silnikiem" lub "skrzynią". Nie występuje zawsze.
- czasem nie przeyspiesza odrazu po nacisnieciu gazu (w przapdku ruszania z postoju), lub mówiąc inaczej gaz jest mniej czuły. Muszę umiejetnie i z wyczuciem go naciskać. Sprawia to wrażenie jakby auto było lekko "zamulone". Wydaje mi się że to występuje tylko na zimnym silniku.
- z powodu powyższego ostatnio silnik zgasl mi podczas wyjezdzania pod górke. Do tej pory myślałem że auto z automatem nie może zgasnąć w takich sytuacjach.

Powyższe problemy pojawiły się jakieś 2-3 miesiące temu. Wcześniej wszystko było w porządku.
Czy takie rzeczy sa normalne w tym aucie? Co powienienm sprawdzić? Czy wiecie moze gdzie w Krakowie lub okolicach jest jakis specjalista który zna sie na Audi i multitronicach?

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam

Jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bart-S i zasadniczo reszta użytkowników również - czy wiecie może gdzie znajduje się czujnik temperatury oleju w tej skrzyni? Pytam bo przymierzam się do wymiany oleju, i pomyślałem że może przy okazji udałoby mi się go sprawdzić. Od kilku tygodni mam ciekawy objaw ( poza innymi ale to już materiał na inny post po zmianie oleju ). Oczywistym jest że na zimnym silniku skrzynia zachowuje się inaczej ( łatwiej wchodzi na wyższe obroty i trzyma się koło ~2200 [diesel] nawet po lekkim dodaniu gazu), rozumiem że tak ma być i jest - to ok. Ale nawet mimo nagrzania silnika/skrzyni -> jazda 40 km dalej skrzynia zachowuje się tak samo jak na zimnym. Jedynym sposobem aby to zlikwidować jest wyłączenie zapłonu i ponowne uruchomienie silnika ( wtedy już po kilku km zaczyna pracować normalnie). Czy temperatura jest po prostu czytana tylko przy uruchomieniu ( troszkę bez sensu) czy raczej to jakiś problem z czujnikiem? Da się to diagnozować KTSem albo takim "bazarowym" VAGiem? (do takich mam dostęp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest analizowana cały czas. Czujnik temperatury jest zabudowany wewnątrz sterownika skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ecobuda skąd w przybliżeniu odgłos ? tak samo na wstecznym/luzie?

Edytowane przez mkII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ecobuda napisał:

Koledzy posłuchajcie tegohttps://cloud.tapatalk.com/s/5897bdde1e7c3/VIDEO0003_8.mp4
Od trzeciej sekundy dziwny świat.

Za mało informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S. Pisałem już wcześniej. Te dźwięki słychać po odpaleniu po nocy. Na postoju na N na D,R,S. Bardziej je słychać w kabinie niż pod maską. Skrzynia chodzi płynnie, auto nie cofa się na wzniesieniach, pełzanie też ok.zastanawiam się czy nie jest to jakiś luz na wałki atakującym albo na dyferencjale.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ecobuda napisał:

Bart-S. Pisałem już wcześniej. Te dźwięki słychać po odpaleniu po nocy. Na postoju na N na D,R,S. Bardziej je słychać w kabinie niż pod maską. Skrzynia chodzi płynnie, auto nie cofa się na wzniesieniach, pełzanie też ok.zastanawiam się czy nie jest to jakiś luz na wałki atakującym albo na dyferencjale.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

Na pewno nie - ani wałek ataku ani dyferencjał nie pracują przecież na N/P... W jakich warunkach hałas znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się trochę zagrzeje

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ecobuda napisał:

Jak się trochę zagrzeje

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

No nic. Kanał/podnośnik i szukanie... Innej rady nie ma - to nic typowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1357268]ecobuda[/mention] skąd w przybliżeniu odgłos ? tak samo na wstecznym/luzie?




Za mało informacji...

Tak. Na N PRDS zawsze. Staje się mniej słyszalny po przejechaniu kilometra.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...