Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Falowanie obrotów na benzynie i na gazie


Jarekt87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem ze swoim audi 1.8 ADR.od jakiegoś czasu falowało mi obroty na benzynie tak od 1000 w dól.a teraz po zamontowaniu gazu czasami dzieje się tak ze obroty spadaja az zaczyna trzesc samochodem i gasnie silnik. Nie wiem co jest. Gazownik mowil ze silniczek krokowy ale kazal tez wymienic swiece i przewody.Co o tym sadzicie???? [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2009, 19:12_________________________________________________Dodam jeszcze ze czasami pedal gazu dziwnie sie zachowuje. czasami jak by nie odbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka, przepustnica, świece, przewody.. może być wiele powodów.

Wyczyśić przepływomierz oraz przepustnicę możesz w domowych warunkach bez większego problemu.. (DZIAŁ WARSZTAT)

Świece również możesz sam sprawdzić..

Dodam, że mi również od czasu do czasu falują obroty, wyczyściłem przepustnicę i przepływomierz, ale nie ustało - zaraz zabieram się za świece.. I tak muszę je już wymienić.

A z tym pedałem to musisz dobrze się przyjrzeć jak to się zachowuje, może linka od gazu Ci przyrdzewiała gdzieś..

Druga sprawa, że jeśli przejrzysz forum to te wszystkie objawy i możliwości rozwiązania się już przewinęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedz.przy najmniej wiem od czego zacząć. Bo mysle ze to nie wina instalacji LPG.Gazownik zapewniał ze wszystko zrobił tak jak się należy.Sam tez nie mam zastrzeżeń tankuje i jadę tylko te obroty dobijają jak na skrzyżowaniu gaśnie. Jutro zabiorę się za przepływke i przepustnice zobacze jaki bedzie efekt i napewno dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt z kolegów nie wspomniał o tak ważnej i podstawowej rzeczy jak SONDA LAMBDA. Owszem, powodów może być i wiele, ale ja Jarekt87 na Twoim miejscu zapiął bym się w pierwszej kolejności pod komputer. Wiem, że to kosztuje, jednak pobrudzić się zawsze zdążysz a tak może wykluczysz ewentualne wadliwe działanie bardzo istotnego elementu. Oczywiście to tylko rada i zrobisz jak zechcesz. Ja myślę jednak, że w takim przypadku należało by najpierw skorzystać z "magicznej" kostki między siedzeniami, którą nie bez powodu dała nam technika... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Również miałem delikatne fale. wymieniłem przewody (beru) i świece (denso). Fale opadły i wskazówka z 110 na 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt z kolegów nie wspomniał o tak ważnej i podstawowej rzeczy jak SONDA LAMBDA.

W przypadku falowania obrotów sonda lambda nie należy do podstaw, podstawami są rzeczy wymienione przez Nosfera.

Różne dziwne objawy miałem od sondy ale nie falowanie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wypowiem sie tez na ten temat, mialem ten sam problem gdy kupilem auto falowalo na obrotach na Vagu pokazywalo tylko jeden blad przepustnicy(byla czyszczona i adoptowana) jezdzilem tak pol roku i ostatnio potrafil zgasnac, po podpieciu pod Vaga wywalal juz 4 bledy na przepustnicy. Zaprowadzilem do mechanika z nastawieniem na wymiane przepustnicy(nie male koszta) a co sie okazalo to odme trzeba bylo wymienic i jak reke odjal przepustnica zero bledow i adaptacja bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez radze zacząć od vaga podjedz na spota w okolicach swojej miejscowości na pewno jakieś są i na pewno mają vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wyczyść najpierw silnik krokowy i na 85% będzie git :wink4: i czyść go (lub każ czyścić mechanikom) za każdym razem jak coś robisz z gazem (serwis,przegląd itp) nie będzie problemów z falującymi obrotami (jeśli instalacja jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszsytkie rady.dzisiaj wymienile mswiece i jest troche lepiej.przewody beda jutro bo dzisiaj byly jakies slabe i w sklepie odbradzili mi je wiec czekam na deczko drozsze.I tak jak koledzy pisali wyzej umowilem sie na vaga.zobazymy co w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trueOgre-jak mozno czyscic nastawnik przepustnicy(to samo-silnik krokowy)? czy ten element przepustnicy mozno rozebrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...