Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Problem z zaworem egr

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich od pewnego czasu mam problem z zaworem egr bylem u mechanika w polsce i on powiedzialmi ze zawor jest uszkodzony objawy jadac wolno slysze dziwny metaliczny dzwiek a gdy odlacze zawor (tz. wyciagne wezyk i go zaslepie) wszystko ustaje kupilem nowy wymienilem i jest to samo niewiem co robic

ps Audi a4 avant 1.9 tdi 131 ps 2004 rok

Opublikowano

zawor egr jest caly czas otwarty zamyka sie w momencie jak gasisz silnik

p.s twoj mechanik jest debilem

Opublikowano

zawor egr jest caly czas otwarty zamyka sie w momencie jak gasisz silnik

p.s twoj mechanik jest debilem

na jakiej podstawie tak twierdzisz ? przecież EGR nie jest cały czas otwarty a nawet gdyby był to nie towarzyszy mu metaliczny dźwięk, choć pewnie z mechanikiem masz rację :>

mam jedno pytanie - "gdy odłączę zawór wszystko ustaje" - jak odłączasz ten zawór jeśli można wiedzieć, przecież za jego sterowanie odpowiada ECU, zaślepiasz go w jakiś sposób ?

pewnie powinieneś zmienić temat na inny.

Opublikowano
  • Autor

odlanczam tylko ten wezyk ktory idzie do egr i zaslepiam go sruba

Opublikowano

W okolicach EGR pomiędzy turbiną a kolektorem jest blacha ekranująca. Jeżeli się obluzowała to może dzwonić.

Sprawdź czy na postoju po otwarciu maski słychać dzwonienie z okolic turbina/kolektor/EGR.

Opublikowano
  • Autor

na postoju nic nie slychac to slychac dopiera jak jade i powoli przyspieszam od 1,5 do 2 tys obrotow powyzej 2 tysiecy nic nie slychac

Opublikowano

na postoju nic nie slychac to slychac dopiera jak jade i powoli przyspieszam od 1,5 do 2 tys obrotow powyzej 2 tysiecy nic nie slychac

Przerabiałem ten temat, najlepiej wziąść drugą osobę do pompowania gazem. U siebie dokładnie zobaczyłem że cyknięcie metaliczne pochodzi z zaworu EGR. Byłem z tym u mech powiedział że tak ma być chociaż nie bardzo sobie przypominam żeby bylo to wcześniej. Zawór ten cofa spaliny do recyrkulacji czyli ponownego spalenia-jak padnie całkowicie będziesz miał co najwyżej złą emisje.

Zła emisja nic niez naczy bo większość stacji diagnostycznych na przeglądach nie ma specjalistycznego sprzętu do spr, emisji spalin[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2009, 12:32_________________________________________________Nowy zawór EGR w miare dobrej firmy to ok 600zł

Opublikowano

Zła emisja nic niez naczy bo większość stacji diagnostycznych na przeglądach nie ma specjalistycznego sprzętu do spr, emisji spalin

Mają, mają, ale do diesli nie podpinają, póki co.

Opublikowano
  • Autor

ja ten zawor dopiero co wymienilem na nowy z firmy pierburg i jest to samo

Opublikowano

podłącz vaga grupa 003BS i słuchaj czy to na pewno EGR może to coś jednak innego

Opublikowano

szkoda kasy na egr zrob tak jak ja mam http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_zamontowany_kolektor_i_zrobiona_mega_fajan_rurka_strona_16-t83625.225.html taka rurka wyniesie cie tak samo lub mnie niz egr nowy a zadnych problemow nie bedzieesz mial

p.s ostatnie zdjecie zobacz

Opublikowano

zawor egr jest caly czas otwarty zamyka sie w momencie jak gasisz silnik

p.s twoj mechanik jest debilem

co Ty opowiadasz ? ... jak caly czas otwarty ?

chyba zasada dzialania EGR jest Ci calkiem obca ... :wink4:

Opublikowano

ja mialem otwarty na maxa - to moze ja mialem zepsuty a tu pisze tak nie wiem teraz to zgupialem

on mi sie zamykal jak gasilem auto

Opublikowano

przeciez w obudowie zaworu EGR znajduje sie rowniez klapa gaszaca. zamyka przelot dolotu w czasie gaszenia silnika. to co widziales to wlasnie ona.

wlasciwy zawor recyrkulacji spalin, to trzpien pionowy za klapa gaszaca. jest sterowany przez ECU silownikiem podcisnieniowym i dozuje przelot powrotu spalin.

dzwiek o ktorym piszesz raczej powoduje turbinka raczej tutaj bym szukal zrodla metalicznego dzwieku, byc moze wirnik turbiny ociera sie o obudowe.

Opublikowano

zawor egr jest caly czas otwarty zamyka sie w momencie jak gasisz silnik

p.s twoj mechanik jest debilem

co Ty opowiadasz ? ... jak caly czas otwarty ?

chyba zasada dzialania EGR jest Ci calkiem obca ... :wink4:

no to jaka jest zasada dzialania ? :>

Opublikowano

zawor egr jest caly czas otwarty zamyka sie w momencie jak gasisz silnik

p.s twoj mechanik jest debilem

co Ty opowiadasz ? ... jak caly czas otwarty ?

chyba zasada dzialania EGR jest Ci calkiem obca ... :wink4:

no to jaka jest zasada dzialania ? :>

przeciez ci opisalem post nad twoim :cool1:

Opublikowano

odlacz zawor i po problemie tak Ci on jest potrzebny jak zajacowi dzwonek ......

Opublikowano
  • Autor

musze miec podlaczony ten zawor bo swieci mi caly czas kontrolka a po drugie pojechalem do tüv i zapomnialem podlaczyc tego wezyka do zaworu dobrze ze gosciu musial wyjsc na chwile ja szybko podlaczylem ale kontrolka dalej swiecila przez jakis czas gosciu zaraz patrzyl co jest grane jakby zobaczyl odlaczony egr to mial bym przesr......

Opublikowano

musze miec podlaczony ten zawor bo swieci mi caly czas kontrolka a po drugie pojechalem do tüv i zapomnialem podlaczyc tego wezyka do zaworu dobrze ze gosciu musial wyjsc na chwile ja szybko podlaczylem ale kontrolka dalej swiecila przez jakis czas gosciu zaraz patrzyl co jest grane jakby zobaczyl odlaczony egr to mial bym przesr......

ale przeciez jak masz egr wylaczone to nie swieci sie zadna kontrolka

co ty tam masz bo juz zgupialem

Opublikowano

Może on odpiął nie EGR tylko zawór sterujący EGr-em, jak to było N18 czy coś N75? Obie rzeczy często bywają w skrócie nazywane EGR-em. Jego silnik jest za stary aby odpięcie zaworu EGR wywaliło błąd zatem chyba chodzi o zawór sterujacy podciśnieniem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.