Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Szarpanie silnikiem na biegu jałowym


gricz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Sprowdziałem samochód Audi A4 2.0 TDI z silnikiem BLB

i mam pytanko

na wolnych obrotach silnik kuleje czasami mocniej czasami słabiej podczas jazdy nie ma problemu z przyśpieszaniem itp odpalanie na zimnym silniku po dłuższym postoju też nie robi na nim wrażenia tylko denerwuje mnie to szarpanie może ktoś poradzi co jest grane,wiem ,że to już kolejny wątek o blb i dużo już czytałem na ten temat ale chciałbym uzyskać odpowiedź na ten własnie temat

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego jeszcze na pewno nie wszystko przeczytałes bo o tym szarpaniu jest również wszystko opisane.

Najprawdopodobniej to wina pompowtryskiwaczy , na pocztek mozesz dolac do paliwa środek czyszczący np. STP lub Forte

a jak chcesz wiedziec wiecej to :szukaj:

zmien bład w swoim profilu na B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się tak dzieje przy dojeżdaniu np. do swiateł ,jedziesz na luzie naciskasz hamulec i silnik spada z obrotów .Myśle że to coś z podciśnieniem serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprowdziałem samochód Audi A4 2.0 TDI z silnikiem BLB

i mam pytanko

na wolnych obrotach silnik kuleje czasami mocniej czasami słabiej podczas jazdy nie ma problemu z przyśpieszaniem itp odpalanie na zimnym silniku po dłuższym postoju też nie robi na nim wrażenia tylko denerwuje mnie to szarpanie może ktoś poradzi co jest grane,wiem ,że to już kolejny wątek o blb i dużo już czytałem na ten temat ale chciałbym uzyskać odpowiedź na ten własnie temat

Chodzi Ci o niejednostajne obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy tego nie odczuwam ale np stoje na świałach czy w korku to czuje jak całym autem szarpie co jakiś czas, po spokojnej jeździe mniej

znajomy mechanik powiedział mi że ten silnik"kuleje"w poniedziałek kupie STP i zobacze może sie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szarpie" to nie jest najlepsze określenie. Szarpać to może jak ruszasz nieumiejętnie... lub jak przyspieszasz i są walnięte PD...

Określ dokładnie, czy auto shchodzi z obrotów i wtedy nim zatrzęsie, czy po prostu cała buda się telepie na boki (trzęsie) jak masz na biegu jałowym?

Co to znaczy wg Ciebie "szarpie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy nic nie czuć tylko podczas postoju na biegu jałowym, telepie cała budą jak podniose maske i patrze na silnik to widać jak go zrywa na boki na lewej poduszcze pod silnikiem też widac te wachnięcia i przenosi sie to na samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że już ma pewnie przejechane ponad 150 tys.km i niedługo będzie potrzebny przeszczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki tak mają... :naughty:

P.S. Przeszczep to już ostateczność ale czasem niestety tylko to pomaga. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem z silnikiem BPW 2.0 tdi a4 b7 sprawdzałem vagiem niestety nic nie pokazał żadnych błędów teraz kupiłem uszlachetniacz wlałem ale taż nic nie pomogło jak będziesz miał diagnozę to proszę napisz jak się tego pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem w b7 stoję w miejscu ,na zegarach ani drgnie wszystko stoi ,wskazówki sie nie ruszają samochodem zaczyna trzęść.Samochód zaczyna się trześć i jest to bardzo nie miłe uczucie.Pojawiają się wibracje w samochodzie.To wszystko co jakiś czas powraca.Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy te wibracje w BPW powodowane są przez proces wypalanie DPF-a. Zaobserwujcie podczas tych wibracji prace silnika. U mnie w momencie załączenia filtra zaczyna trzęść autem i zmienia sie praca silnika. Sprawdźcie to poprzez nacisnięcie delikatnie gazu i podwyższcie obroty do jakiś 1800 odgłos pracy silnika będzie inny. Po wypaleniu znowu zacznie klekotać. Jeżeli tak będzie to na pewno filtr i niestety nic z tym nie zrobimy. Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się tak dzieje przy dojeżdaniu np. do swiateł ,jedziesz na luzie naciskasz hamulec i silnik spada z obrotów .Myśle że to coś z podciśnieniem serwa.

a co ma podcisnienie serwa (jakiego???) do nieregularnego biegu jalowego? :cool1:

nt nieregularnosci biegu jalowego jest napisane calkiem sporo.

powodem moga byc pompowtryskiwacze, ich uszczelniacze, listwa elektryczna sterujaca, no i luzy napedu slynnych walkow wyrownowazajacych.

proponuje wykonac logi statyczne grup 013, oraz 023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ,zresztą nie tylko ja że np.przy podjeżdżaniu do skrzyżowania na luzie kiedy mamy czerwone światło ,hamujemy to wtedy silnik spada z obrotów i pracuje nierówno.Kiedy ściągasz noge z hamulca wszystko wraca do normy .Czyli z czym to jest związane?.Chodzi oczywiście o serwo układu hamulcowego.Ja to zauważyłem u siebie z silnikiem BLB.Może to zbieg okoliczności ale z czymś to jest związane bo dzieje się to bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podcisnienie jest generowane przez pompe podwojna, nie ma na nie wplywu hamowanie silnikiem.

raczej bym upatrywal problemu w pracy pompowtryskiwaczy, przy hamowaniu silnikiem nie mamy wtryskiwanej dawki paliwa, wiec byc moze pompki pozniej sie zacinaja, radze wykonac logi wskazanych grup.

zauwazylem ciekawostke, silnik BLB na polskim paliwie drga i poszarpuje na niemieckim nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja w tych silnikach występuje pompa tandemowa.Co innego jakby serwo działało z kolektora ssącego jak w starych fiatach,Ale przy dojeżdżaniu nie hamuje silnikiem ,jade na luzie.Przebywam w UK.nie ma tu naszego paliwa.Myśle jednak o pompkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...