Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Zbyt duże spalanie MULTITRONIC ....


lewus104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świerzym posiadaczem A4 2,5 TDi 163 KM 2003r. ( skrzynia multitronic)

Wczoraj byłem podłączyć auto pod Vag i nie wykazało żadnych błędów, sprawdzane zostało także wydajnosc turbiny, wtryski i kompresia

Wszystko w normie

Martwi mnie tylko jeden fakt, spalanie w cyklu miejskim to ok 10 do 11 l na 100 km przy spokojnej jezdzie....

Niewiem ale czy to troche nie za dużo jak na Multi?

Jak wygląda spalanie u was ????

Pozdrawiam !!!

* pamietaj o prefixie [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to temat rzeka, niektórym to 2.5 TDI już 5 litrów nawet palą :gwizdanie:

Tu masz cały wątek o spalaniu: http://www.a4-klub.pl/smf/all_a4_spalanie_osiagi_ile_km_na_baku-t1540.2490.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie uważam 10 litrów przy "spokojnej" jeździe za normalne w tej konfiguracji samochodu. cieply w miescie przy sredniej jezdzie to tak okolo 8 litrów, przy bardzo spokojnej 7, ale to nie jazda. Ostrzejsza jazda to dopiero tam okolo 11. Nawiazujac do 5 litrow to jest wykonalne wg wskazan wyswietlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy od miasta!Ciągłe ruszanie i hamowanie,gaszenie,odpalanie-nawet się dobrze nie zdąży zagrzać a już jesteś na miejscu...10-11l w mieście na 2.5tdi automat to bardzo dobry wynik.Napisz jeszcze jakie spalanie w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 2,5 litrowy 6ścio cylindrowy silnik, musi swoje zużyć. jeżeli chciałeś auto oszczedne trzebabyło kupić 1,9 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 w ośce i z multi pali 11 przy spokojnej jeździe :shocked:

to dużo za dużo :cool1:

chyba,że jeździsz w mega korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi powinno palić mniej niż manual... ale tylko w teorii :wink4:

2.5 vs. 1.9 możemy sobie porównać spalanie w trasie, jednak w ruchu miejskim trzeba liczyć 1 albo nawet 2 litry więcej (dla 2.5). Mam raczej ciężką nogę - u mnie średnie spalanie to 8L (liczę na bieżąco). Bak starczy mi na 750/950km zależnie od tego czy poruszam się po mieście czy jestem w trasie.

Dokładne spalanie w mieście ciężko sprawdzić, mniej więcej wychodzi ok. 9l - w trasie przy 110km/h komputer pokazuje 5.5l.

Kolego lewus104 - skoro już się ujawniłeś ze swoją multi, zapraszam tutaj (do podzielenia się swoimi parametrami :)): http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_b7_multitronic_encyklopedia-t94996.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...