Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana lusterka zewnętrznego


mikefoto

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio mały wypadek i musiałem wymieć lusterko prawe (od strony pasażera). Przy okazji zamieszczę krótki opis i fotki poglądowe. Całość trwała ok 15-20min.

Potrzebne:

- śrubokręt z końcówką typu krzyżak i torx

- nożyk

Pierwszy krok - ściągamy tapicerkę, dokładnie 5 śrubek (oznaczone czerwonymi strzałkami), dwie są ukryte pod rączka. Po odkręceniu delikatnie wysuwamy do góry boczek i nie musimy go odpinać. Teraz czas na wewnętrzną zaślepkę do lusterka (niebieska strzałka).

dsc5685.jpg

Jest ona przymocowana na jednym wciskanym bolcu, więc chwytamy to pociągnijmy, powinno bez problemu wyjść.

Wtedy zobaczymy ukrytą w "gąbce" wtyczkę z elektrycznym sterowaniem do lusterka, powoli odwijamy wtyczkę i wyciągamy gąbkę. Wtyczkę należy rozłączyć - tutaj może przydać się nożyk. Następnie odkręcamy śrubę torx (żólta strzałka na foto poniżej [wyciągnięte już lusterko]):

dsc5686.jpg

po odkręceniu, można wyciągnąć lusterko, najlepiej podnieść je do góry i takim sposobem powinno wyjść :) Na fotce powyżej zdjęte lusterko, zaznaczyłem strzałką zieloną "gąbkę". Teraz czas na montaż, czyli najpierw wkładamy lusterko, potem przykręcamy, wtyczki spinamy, owijamy w "gąbkę", następnie zaślepka od strony wewnętrznej i zakładamy tapicerkę boczka, przy zakładaniu warto pamiętać o rygielku - aby wszedł tam gdzie powinien :)

Może komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wyczytałem to trzeba jeszcze zmienić mocowanie lusterka ten czarny trójkąt włożyć stary od europejczyka .

jesli wymieniasz na takie same lusterko europejskie ( to małe ) to nie trzeba nic zmieniać :wink4: jesli byś zmieniał na angielskie duze to wtedy owszem :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co wyczytałem to trzeba jeszcze zmienić mocowanie lusterka ten czarny trójkąt włożyć stary od europejczyka .

jesli wymieniasz na takie same lusterko europejskie ( to małe ) to nie trzeba nic zmieniać :wink4: jesli byś zmieniał na angielskie duze to wtedy owszem :wink4:

zaraz zaraz, ja zmieniałem na lusterko z anglika i żadnego trójkąta nie musiałem zmieniać, wykręciłem całę stare lusterko i w jego miejsce przykręciłem nowe anglikowskie - pasuje plug&play

i jeszcze jedna rzecz...po co ściągałeś tapicerkę ? wystarczy ten środkowy trójkąt zdjąć i masz dostęp do lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musze wyienic samo szkielko tylko wlasnie nie wiem jak one jest tam przymocowane ;/

ustawiasz lusterko jak najbardziej do wewnątrz auta, wkładasz szunrek albo coś podobnego, ale tak żeby sznurek szedł za lustrem i wychodził na górze i dole, póżniej ciągniesz za dwa sznurki do siebie i lustro wyskakuje samo.Należ jednak wykonywać to delikatnie i nic na siłę bo się lustro może złamać [br]Dopisany: 14 Listopad 2009, 20:47_________________________________________________Olafus a tak przy okazji wpadnij we wtorek do Kato na spota http://www.a4-klub.pl/smf/spoty_katowice_i_okolice_info_1_post-t85081.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T45 jeśli dobrze pamiętam :mysli:

Odświeżę.. ktoś może potwierdzić ten rozmiar? Ja dziś na szybko przymierzyłem i u mnie w polifcie jest chyba większy torx niż 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zestaw torksów za 10zł w każdym budowlanym to będzie to drugi pod względem wielkości.

Trójkąta nie trzeba wymieniać pasuje P&P

Da się to zrobić bez zrzucania tapicery tak jak napisał Miszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zestaw torksów za 10zł w każdym budowlanym to będzie to drugi pod względem wielkości.

Trójkąta nie trzeba wymieniać pasuje P&P

Da się to zrobić bez zrzucania tapicery tak jak napisał Miszka :)

T45, da się bez tapicerki tylko ta gąbka jest denerwująca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymieniłem u siebie lustereczko na srebne polift i w dodatku duże z angola :wink:

nie trzeba ściągać boczku, ale trzeba sie siłowac z gabeczką ;p ja z racji tego że już boczek ściągałem (wymiana listw na carbony) to robota zajeła mi 10 minut, licząc z wypakowaniem lusterka z paczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie mi czy jak mam mini lift 98 to jak zakładam po lifcie lusterko duże od pasażera pochodzące z anglika to coś tam się zmienia trójkąty czy czy inne cuś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam lustro Prawe z anglika jaki wkład muszę kupić by dobrze w nim widzieć (sferyczne asferyczne z martwym polem itp itd niebieskie ) chciałbym by było w nim widac jak w lusterku kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy w angolu z lewej strony od pasazera jest male lusterko ?

właśnie nie, tylko europejców pokarali tymi małymi lusterkami pasażera, angole mają lewe i prawe lusterka jednakowe (czytaj DUŻE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...