Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

a niby co pompowtrykowi przeszkadza mixol?

nowe paliwa sa bardziej "suche" przez biodiesel tym samym elementy wtryskow sie wycieraja szybciej a co za tym idzie zaczynaja sie problemy z korekcjami itp mixol smaruje caly uklad poczawszy od pompki w baku do koncowek wtryskow

stp moze oczyszcza nagar ale nie wiem jak wtedy jest ze smarowaniem

kolega po moich namowach zalewa mixol do merivy 1,7 cdti i mowi ze znacznie auto lepiej chodzi i lepiej odpala a mial wczesniej problemy z paleniem wiec cos widac to nawet na common rail daje

zreszta 2 setki na zbiornik nie zaszkodzi bo to dawka tak mala ze spelania funkcje czysto smarujco konserwujaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie neguję ale czy Corsa cdti ma PD,bo nie wiem?

i czy ktoś z forum dolewa Mixol do PD?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepny co nie umie czytac co ja napisalem PD czy common rail w merivie? a skoro meriva a 1,7 cdti na cr to corsa 1,7 cdti co moze miec?

dolej nic sie mu nie stanie napewno mu nie zaszkodzi moze byc tylko lepiej

PD ma tylko i wylacznie grupa VW lub join venture ktorzy montowali silniki vw jak np dodge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie neguję ale czy Corsa cdti ma PD,bo nie wiem?

i czy ktoś z forum dolewa Mixol do PD?

:hi:

Znajomy stosował mixol w silniku AVF i problemów nie zgłaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie neguję ale czy Corsa cdti ma PD,bo nie wiem?

i czy ktoś z forum dolewa Mixol do PD?

:hi:

Znajomy stosował mixol w silniku AVF i problemów nie zgłaszał.

czy widział jakieś zmiany na plus po dolewkach mixolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to muszę spróbować zrobić niewielką dolewkę i sprawdzić czy będą jakieś pozytywy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz korekcje wtryskow teraz

i zalej 5zbiornikow z mixolem i znow sprawdz i bedziesz widzial poprawe

ja leje i przy przebiegu 169tys km mam 2wtryski po 0,38 a reszta 0,08 a pase go mixolem co tankowanie pompiarz mi dolecil a koles lata pompy robi wiec chyba wie o czym mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz korekcje wtryskow teraz

i zalej 5zbiornikow z mixolem i znow sprawdz i bedziesz widzial poprawe

ja leje i przy przebiegu 169tys km mam 2wtryski po 0,38 a reszta 0,08 a pase go mixolem co tankowanie pompiarz mi dolecil a koles lata pompy robi wiec chyba wie o czym mowi

A ile dolewasz tego mixolu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Danu44 ja tez mam ten silnik co ty i tez automat. Leje juz mixol, a dokladnie 2T semisynthetic(Orlen) od 1,5 roku.

Korekcje mi sie poprawily na wtryskach. Moj zaufany mechanik tez polecil mi mixol - a on ma paska tdi z przelotem grubo ponad 500.000 km.

Tak wiec go posluchalem i stosuje w takich mniej wiecej ilosciach jak Brysio pisze.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy za wypowiedzi i porade...

Choc jak Sokram pisze ze mu mechanik doradzil... to dostaje drgawek...

Nie znosze tego typu (mechanikow) facetow juz mi dosc krwi napsuli....

Ale dziekuje za porade. mam nadzieje ze mi nie zaszkodzi

Pozdrawiam D :)

ps. jak to sie dokladnie nazywa... mixol 2T semisynthetic? ile kupic 1 litr? I co potem mam z kieliszkiem do auta chodzic...? :> A co sasiedzi powiedza o mnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Moj mechanik, który robi mi auto jak do tej pory nie zebral jeszcze ode mnie zadnej reklamacji. Mechanik w pozytywnym słowa znaczeniu...jemu wierze...

Co do stosowania to ja robie to tak. Kupuje na stacji ten dodatek za ok 13zl za 1L. Butelke mam w bagazniku.

Przyjezdzam pod dystrybutor, otwieram klapke wlewu paliwa i na oko leje te 100-200ml w zaleznosci ile paliwa zalewam do baku.Potem tankuje i przygladam sie minie goscia który tankuje mi auto :>

Artykuł wyglada tak:

http://www.orlenoil.pl/oferta/motocykle,4,169.html

Przy sasiadach to nie wiem jak im chcesz to pokazywac, chyba ze lejesz rope pod domem do baku... :>

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedziesz prierwsza ania ostatnia ktroa to leje wiec raczej zdziwienia nie wzbudzi

kupujesz na cpnie orlen albo innym olej do dwutaktow i taki wlanie zalewasz na oko okolo 200lm jak wlejeszzc 150 albo 300 tez sie nic nie stanie :)) mi polecil pompiarz co pompy robi na caly bak raz do roku litr caly zalac bo masz wtedy mieszanke 1:60 taka jaka maja dwutakty a potem co tankowanie 200setki

ja dolewam i sobie chwale auto smiga i przy 170tys przebiegu lata jeszcze po autostradach przy predkosciach konkretnych bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego tego tematu muszę się przyznać, że w życiu nie słyszałem o dodawaniu mixolu do diesla :shocked:

Moja wiedza na temat mixolu zakończyła się lata temu na etapie motorynki :embarrassed:

I kto to zachwala: Brysio który ma w podpisie "Im mniej przy czymś grzebiesz tym dłużej działa" :gwizdanie: więc może i ja spróbuję doleć tego "smarowidła" a silnik odmłodnieje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...