Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zastanawiam się co które tankowanie lać czyszczący uszlachetniacz do paliwa, samo paliwo leje dobrej jakości, jest bujanie odczuwalne w fotelu no i bym chciał tak o nie zadbać żeby pożyły jeszcze ze 2 lata i ok 40 tyś.km, obecnie jest 160 tyś. km

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL DIESEL SYSTEM CLEAN http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-24.html

"Należy stosować regularnie w zależności od sposobu użytkowania pojazdu (mniejsze przebiegi i częstsze stosowanie w mieście)"

Mysle, ze co 4000 km wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory podepne się do tematu :>

Od kiedy używać w/w specyfiku ( przebieg 130 k ) jakieś objawy się ukażą, czy też wlać profilaktycznie ??? Podpowiedzcie Koledzy - nadmieniam że nic się nie dzieje z autem .

Sebperth sory że zaśmiecam Twój wątek .

Pzdr PIXI :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nigdy jeszcze tego nie stosowałem. Czy ktoś może mi potwierdzić w 100%, że używanie tego typu środków jest rzeczywiście udokumentowane dobrym działaniem na jednostkę? Jeśli tak to co lać? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalałem srodek do PD z firmy LM kupiony u kolegi z forum rtocki i już po przejechaniu 100km PD pracuja zdecydowanie ciszej na zimnym silniku nawet olej Motul mi ich tak nie wyciszył

jestem mega zadowolony

ponoć mozna uzywać co 2000-3000km

kolega zalał do nowego Toledo 1.9tdi na PD i też zauważył zdecydowana poprawe pracy PD

wiec polecem środki LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dodatki do paliw Forte. Może sporo kosztuja ale są b. dobre i przeważnie są używane tylko w serwisach. W handlu detalicznym są niedostępne. Czasem cos pojawi sie na allegro

Faktycznie Forte ma taka polityke,ze nie prowadzi sprzedazy detalicznej tylko hurtową dla serwisów ale nie wiem czemu można go kupic na sztuki w ASO Skody

stosowałem i efekty są dobre.

http://www.forte-nwe.com/PL/Forte+products/Paliwo/Preparat+Diesel+Fuel+Conditioner.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do za uszlachetniacz do PD LM? może kolega rtocki coś opisze, chiał bym zrobić test na dwóch autach czy to coś daje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten: http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2096-Dodatek-do-diesla-Systempflege-Diesel-Fur-Common-Rail-Liqui-Moly-2185-Opakowanie-0-25L-.html , u mnie oczywiście dla forumowiczów taniej

p.s. tak poza tym to chyba jedynie dodatki Liqui Moly (praktycznie cała gama) mają certyfikat TUV, tzn. zostały przebadane i ich skutecznoć potwierdzona przez ten instytut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtocki wyślil mi pw z cenami, coś do silnika 320cdi (mercedes) i coś do 1,9tdi PD, chodzi o coś czyszczącego chcę zobaczyć czy będzie jakakolwiek zmiana, bo podchodzę do tego sceptycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtocki wyślil mi pw z cenami, coś do silnika 320cdi (mercedes) i coś do 1,9tdi PD, chodzi o coś czyszczącego chcę zobaczyć czy będzie jakakolwiek zmiana, bo podchodzę do tego sceptycznie

ja tez podchodziłem sceptycznie ale z autopsji mojej i kolegi jestem pod wrazeniem

rozmawiałem z moimi mechanikami którzy naprawiaja diesle i motory tez uzywaja róznych dodatków firmy LM i sa zadowoleni z efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem dodatek STP w czarnej buteleczce do czyszczenia wtryskiwaczy diesla i poprawa w pracy silnika jest zauważalna (mniejsze wibracje),

jeżeli chodzi o częstotliwość stosowania to producent zaleca co 5000km

Przyłączam się do opinii- po zalaniu tego środka kultura pracy silnika poprawiła się na biegu jałowym, a mam z tym poważny problem, więc polecam - nawet profilaktycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten: http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2096-Dodatek-do-diesla-Systempflege-Diesel-Fur-Common-Rail-Liqui-Moly-2185-Opakowanie-0-25L-.html , u mnie oczywiście dla forumowiczów taniej

p.s. tak poza tym to chyba jedynie dodatki Liqui Moly (praktycznie cała gama) mają certyfikat TUV, tzn. zostały przebadane i ich skutecznoć potwierdzona przez ten instytut

no dobra, to jaki dokładnie będzie rodzaj dodatku do silnika z tematu? Czy to stosuje się jakoś w przeliczeniu na litry ropy (ile dodatku na ile litrów ON)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że leje do pełna ON i dolewam bezpośrednio do baku uszlachetniacza? :mysli:

rtocki, ja również poproszę o propozycję jakiegoś środka do mojego silnika + jakaś dobra cena :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jężdzę swoją A4 od nowości z salonu. Silnik 2,0 BRE. W instrukcji obsługi jest wyraźnie napisane, żeby absolutnie nie uzywać bio Diesla i żadnych uszlachetniaczy do paliwa. Tego się trzymam. Pzdr All.

Bio Diesel to nieco inna sprawa niż to o czym mówimy.

P.S. Kolego rtocki wyślij mi na PW cenę jakiegoś skutecznego środka, którego będę sobie mógł używać do mojego furacza. :naughty: Gdybyś czegos potrzebował to pisz na PW. Z góry dzięki! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...