Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

tankuje zawsze na tej samej stacji...

Z tego co wiem to i tak na wszystkie stacje w polce zwykłe ON dostarcza orlen, ale moge się mylić.

STP to nazwa firmy. Leje formułe do Diesla tą która ma napisane że czyści wtryskiwacze.

Naprawde pomaga. Zresztą widać gołym okiem. Poza laniem ww preparatu nie robiłem nic a korekcje się "uspokoiły".

Dodam że przed dolaniem preparatu jeździłem ponad miesiąc i korekcje nie ulegały zmianie... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Leje formułe do Diesla tą która ma napisane że czyści wtryskiwacze...

Rozumiem, że mówisz o tym?:

stp_do_czyszczenia_wtryskiwaczy_Diesla_b.jpg

Czy jest to dostępne na każdej stacji paliw? Gdzie to się kupuje?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej preparak na którym pisze "formuła do dielsa" z stp. Są dwa. Zobacz na którym pisze z tyłu opakowania że czysci wtryskiwacze i ten kup. Ja taki lałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do zwyklych wtryskow jaki uszlachetniacz polecacie? Bo na LM wyraznie pisze ze do pompowtryskiwaczy i ukladow common rail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam pozytywne działanie dodatku czyszczącego wtryski STP. Na jednym wtrysku miałem korekcje ok +1 na pozostałych oscylowały w granicy 0,4. Po zastosowaniu STP (jedna butelka na jeden zbiornik) i wyjeżdżeniu dwóch zbiorników paliwa korekcja na tym jednym wtrysku spadła do poziomu 0,4.Myślę ze będę stosował STP profilaktycznie co trzecie tankowanie. Polecam i pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej preparak na którym pisze "formuła do dielsa" z stp. Są dwa. Zobacz na którym pisze z tyłu opakowania że czysci wtryskiwacze i ten kup. Ja taki lałem.

Strona wcześniej jest nawet zdjęcie

... Leje formułe do Diesla tą która ma napisane że czyści wtryskiwacze...

Rozumiem, że mówisz o tym?:

stp_do_czyszczenia_wtryskiwaczy_Diesla_b.jpg

Czy jest to dostępne na każdej stacji paliw? Gdzie to się kupuje?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Może poprawia korekcje, ale różnicy w jeździe nie ma żadnej

Kilka osób już robiło testy przed i po zastosowaniu więc wierze na słowo.

Jeśli ktoś uważa że jest to chyba tylko 20zł mniej w portfelu i wrażenie buta po wydanej kasie.

Wlałem 3 butelki, dalej będe lał co 3-5 tankowań, nie zbiednieje w porównaniu do regenerecji wtryskiwacza/y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitk nie pisał że jest jakaś róznica w jezdzie. Aczkolwiek silnik na biegu jałowym równiej pracuje. Przynajmniej BLB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wlewajac to STP sa jakies przeciwskazania np: co do obchodzenia sie z gazem czy mozna jezdzic jak przed uzyciam ? czyli jak ktos jezdzi dynamicznie to moze dalej tak jezdzic mimo zalania STO czy powinno sie wtedy na tym baku jezdzic delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zalaniu LM zauważyłem ze mniej przejechałem km zwiekszyło sie spalanie o 0,5l ale pewnie dlatego że PD sie czyszczą

nastepny bak i spr. spalanie

na razie efekt na duzy plus :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie radzę ostrożnie podchodzić do sprawy bo nawet producent zaleca stosowanie STP co 5tysi,a nie co 2,3,4 tankowanie...Nie znam skutków ubocznych takiego działania ale coś w tym musi być :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wlewajac to STP sa jakies przeciwskazania np: co do obchodzenia sie z gazem czy mozna jezdzic jak przed uzyciam ? czyli jak ktoś jezdzi dynamicznie to moze dalej tak jezdzic mimo zalania STO czy powinno sie wtedy na tym baku jezdzic delikatnie.

a czy ktoś jest w tanie sie ustosunkować do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...