Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?


sebperth

Rekomendowane odpowiedzi

czytam właśnie Wasze opinie i chyba też muszę wlać ten specyfik tylko który polecacie do A4 B7 2.0 TDI BLB?

Czytam o różnych i nie wiem na który się zdecydować.

Zalej raz ten potem inny i sam odczujesz który najlepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sedi, ja mam taki sam silnik ja Ty i wlalem STP i jak na razie od zatankowania (250km) mam wrazenie, ze troche mniej sie telepie na wolnych obrotach, ale nie wiem czy to nie dziala jak palcebo i tylko mi sie tak wydaje. Spalanie takie jak bylo, przyspieszenie bez zmian, zadnych skutkow ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2098-Dodatek-do-diesla-Diesel-Spulung-Liqui-Moly-2186-Opakowanie-0-5L-.html

zalałem czymś takim i mimo że sceptycznie podchodziłem do różnego rodzaju dodatków to efekty są zauważalne :good: przede wszystkim kultura pracy na plus, a głównie o to mi chodziło :) profilaktycznie będę stosował co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedi

Umieść cytat

a jest jakaś różnica międy STP a LM? Bo widzę że jedni leją to a drudzy tamto.

Cena, to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemian, a jak długo go już używasz i jak często?

Lałem to chyba 6 albo 7 razy.

Na początku jak mialem wtryski po wakacjach tak przytkane że auto przestawało jechać nalałem podczas 3 kolejnych tankowań, a teraz profilatycznie co 3-4 tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym STP jest napisane ze co 5tys km zalecaja stosowac,rozumiem ze co 4 tankowania to tak około 4tysie wyjda ;)

Ja robie ok 600 na baku więc tak 2200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mieście 11, na trasie 8, przy jezdzie autostradowej 9-10.

Aczkolwiek ostatnio jechałem do Krakowa i przez pól drogi gadałem przez telefon.

Po zorientowaniu się że mam spalanie 5.1 zdecydowałem się że postaram się tak dojechać do Krk i odziwo uzyskałem średnie spalanie na trasie BB-Krk 4,7l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manuala. Tyle że jeżdze dość agresywnie. Ale nie ma się co oszukiwać 1.9 jest ciut bardziej oszczędny.

Tyle że ja mam troche pomodzone auto i ok. 200 kucy, ale nie róbmy tu zbytniego OT. Wszystko jest u mnie w temacie http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_siemianowe_audi_a4_20_tdi_b7_update_21092009_turbo_brd_hamulce_s4-t39852.0.html i tam zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem filtr paliwa, z ciekawosci go wyjalem go na swiatło dzienne :shocked:

1zsgvr.jpg

wymieniony po ok 60tys km, 80-90% lane przez ten czasz Orlen Verva

nie spodziewałem sie,ze az tyle 'smoły' zostaje na filtrze.

Nie ma co sie dziwic ,ze sa potem problemy z wtryskami po naszej krajowej ropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem filtr paliwa, z ciekawosci go wyjalem go na swiatło dzienne :shocked:

1zsgvr.jpg

wymieniony po ok 60tys km, 80-90% lane przez ten czasz Orlen Verva

nie spodziewałem sie,ze az tyle 'smoły' zostaje na filtrze.

Nie ma co sie dziwic ,ze sa potem problemy z wtryskami po naszej krajowej ropie.

Troche długo czekałes z wymiana najlepiej wymieniac co 20 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche długo czekałes z wymiana najlepiej wymieniac co 20 tys

z tego co wiem to ASO mowi o wymianie razem z co drugą wymianą oleju czyli w trybie LL wychodzi 60tys

ja oczywiscie olej zmieniam co 10-15tys km ale teraz wiem,ze to zlecenie ASO o filtrze paliwa nie ma sensu w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...