Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana prawego lusterka na duże ( angielskie )


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

na ilu jest zatrzaskach ten plastik, dobrze widze tylko jeden z prawej strony?? zdemontowałem silniczki już

jakieś wskazówki jak sie z tym szarpać bez odkręcania dolnego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ilu jest zatrzaskach ten plastik, dobrze widze tylko jeden z prawej strony?? zdemontowałem silniczki już

jakieś wskazówki jak sie z tym szarpać bez odkręcania dolnego plastiku

Masz jeden główny zatrzask jest to taka blaszka sprężysta (zaznaczona na zdjęciu) a ten czarny plastik pod lusterkiem który jest dokręcony na dwie śrubki blokuje go.Dopiero po odkręceniu tego plastiku blokada zostaje zwolniona ,na górze masz jeszcze takie dwa uchwyty na które trzeba uwazać bo potrafią pęknąć

9e77ea65bd511c15med.jpg

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

Tutaj widać jak jeden uchwyt jest pęknięty d0bc36719b9060bc.jpg fotki znalezione w necie

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:32 ----------

A po wskazówki jak sie z tym szarpać bez odkręcania to do kolegi slava4tdi zapraszam bo ja nie posiadam takich umijętności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz na jakiej zasadzie ta blaszka blokuje
na tej blaszce jest taki wygięty niby ząbek i blokuje on obudowe (coś w podobie do zamku w drzwiach domowych) lusterka w miejscu zaznaczonym czerwoną strzałką na pierwszym zdjęciu aby wypiąc obudowe należy uwolnić tą blokade wciskając lub posiągajac za tą blaszkę a aby to zrobić trzeba sie pozbyć dolnego plastiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba srodek tez przelozyc(ta czesci co jest przykrecana do samochodu) jest tam taka sprezyna z zawleczka, bo jak sie zostawi z anglika to bedzie szklo nie rowno w obudowie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba srodek tez przelozyc(ta czesci co jest przykrecana do samochodu) jest tam taka sprezyna z zawleczka, bo jak sie zostawi z anglika to bedzie szklo nie rowno w obudowie ..
Dokładnie zostawić trójkąt od europejczyka ale to już chyba wiadomo no i jeszcze szkło na sferyczne bo od strony kierowcy montowane jest asferyczne więc dobrze by było wymienić ale to już indywidualna sprawa (ja wymienilem bo ciężko było zaparkować przy pomocy asferycznego nie czułem odległości ) :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec udało mi sie rozkręcić lusterko, ale nie powiem śrubki czarnego plastiku cały nieźle popalić:whistling: u mnie nie dało sie ściagnać bez rozkręcania obudowy

tam jest taka blaszka dokładnie

2012-04-06-167.jpg

Bardzo ciezko to ściagnać bez odkręcania dolnego plastiku, bo nie ma tam dostepu by ja podwazyć

Co do wypiecia wtyczki wystarczy podwazyć plastikową osłonke, nie róbcie nic na siłe normalnie zdejmuje sie jak zaślpeke podwazając na około, elegancko wychodzi wtyczka

2012-04-06-165.jpg

Jutro składam to na aucie, miałem dzisiaj, ale za ciemno:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rozebrałem jedno lusterko i faktycznie kolega slava4tdi ma rację. Blaszka jest faktycznie, ząbek jest faktycznie, tylko ma taki kształt że nie wcina się w plastik obudowy więc obudowę można ściągnąć bez ruszania dolnego plastiku tylko trzeb użyć troszkę większej siły.

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

kowi jak odkręciłeś te dwie śrubki? Też wole to zrobić nie ryzykując połamania obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym narzedziem co jest widoczne na zdjeciu:wink: lusterko na stół, osoba do pomocy by to trzymać i całą swoja masą sie zaparłem wkońcu poszła:grin: ciekawe jak jutro lusterko na aucie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:Daniek przeciez pisałeś że już rozebrałeś lusterko .

Kowi87 wytrwałości jutro przy składaniu bo powiem Ci że ta sprężynka potrafi wku%wić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rozebrałem jedno lusterko i faktycznie kolega slava4tdi ma rację. Blaszka jest faktycznie, ząbek jest faktycznie, tylko ma taki kształt że nie wcina się w plastik obudowy więc obudowę można ściągnąć bez ruszania dolnego plastiku tylko trzeb użyć troszkę większej siły.

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

kowi jak odkręciłeś te dwie śrubki? Też wole to zrobić nie ryzykując połamania obudowy.

trzeba ten czarny plastik bo on ma zatrzaski wysunac i obudowe jednoczesnie do gory, krotko mowiac trzeba to z wyczuciem sciagnac, u mnie na 2 focie widac ze po sciagniecu obudowy jest plastik z blaszka na aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro spróbuje na aucie to zrobić, no chyba że srubki łatwiej pójdą niż w angolu:jerk: ze spręzynką to zrobie sposobem slava4TDI na drucik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:Daniek przeciez pisałeś że już rozebrałeś lusterko .

Kowi87 wytrwałości jutro przy składaniu bo powiem Ci że ta sprężynka potrafi wku%wić :wink:

Jedno rozebrałem bo śrubki były lekko dokręcone. Mam do wymiany dwa lusterka bo w lewym mam rozbitą obudowę a tak się złożyło że kupiłem komplet od anglika.

Udało mi się rozebrać i drugie. W tej chwili wróciłem z garażu. Udało się bez ściągania plastiku. slava4tdi :notworthy:

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:10 ----------

Jaki jest ten sposób na drucik? Jutro też mnie to czeka, więc kowi wspierajmy się jutro mentalnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem po wymianie lusterka z angola i z ta zawleczka poradziłem sobie w ten sposób że scisnałem sprezyne sciskami stolarskimi zwiazalem ją cienkim stalowym drucikiem,rozkrecilem sciskacze sprezynka pozostaje scisnieta drutem,bez problemu mozna zalozyc zawleczke,potem tylko przeciałem druciki i gotowe

chodziło mi o ten sposób:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zabiezpieczenie cieńkim śrubokretem pomału je wysunułem tylko szyby udsunąć na dół bo czasem może wyskoczyc to, żeby szybka nie zmiekła a załozyłem je tak, ze otworzyłem dzwi, stanołem na progu z góry nacisnołem szczypcami podkładke ze sprężyną w dół a druga osoba wsuneła a później to już pestka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowe lusterka na aucie zdemontowałem bez odkrecania dolnego plastiku:wink:

przeszczep sie udał, ale metoda na drucik nie, miedziany drucik rozciagał sie, trzeba naprawde cięki drucik uzyć, ja ostatecznie na siłe złozyłem z ojcem bez drutów

oto efekt

lustro3.jpg

lustro.jpg

Tak wygglada pole widzenia z fotela kierowcy, lusterko asferyczne i w sumie nie musze wkładu zmieniać elgancko widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zmieniać lusterko ale po 3 dniach chyba zostaje, przyzwyczaiłem sie i nawet dobrze to funkcjonuje. Jednak dało się bez odkrecania plastiku i sciągania tapicerki drzwi, a efekt bezcenny:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu zmieniać wkładu, szkło nie powiększa nie oddala wzgledem tego małego(przynajmniej moje) dzisiaj sobie porównywałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem metody na sznurek :decayed: Dorwałem jakiś syntetyczny sznurek z pojedynczych niteczek i skubaństwo takie mocne że sprężyna była ściśnięta na max i nie puścił :shock3: Do wyciągnięcia zawleczki zrobiłem specjalny ściągacz, dam foty jak bd miał więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...