Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana prawego lusterka na duże ( angielskie )


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

No angol jasna sprawa ale nie dopisałem a wyprzedziłeś zgodnie z intencją miałem właśnie na myśli RS'ki bo jakoś ciężko znaleźć w nich małe prawe. Ok Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja jest bajecznie prosta.

Stelaż jest 1:1 taki sam. Czy to małe czy duże, czy algol czy eu, to samo w lewych i to samo w prawych.

Cały stelaż jest taki sam. CAŁY. Metal, kopułki i sterowanie pochyleniem czyli te silniczki pod wkładem. Wkłady to oczywiście są sferyczne (gładkie) i asferyczne (kreska), ale nie ma znaczenia czy jest z angola czy nie.

16437894603_f64e630500_n.jpg[/url]

Jedyna różnica jest w haku, mocowaniu, trójkącie czy jak zwał tak zwał. Oczywiście obu trójkątach, tym metalowym i tym plastikowym na nim.

Różnica jest w kącie co zmienia geometrię i kąt odbicia. Lusterko kierowcy jest pod kątem bliżej prostego od lusterka pasażera, której jest pod ostrzejszym.

Dlatego mocowanie lusterka z angola (kierowcy czyli prawego) powoduje, że słabo w nim widać po wstawieniu po prawej stronie w EU.

16870277628_cd57aafe26_n.jpg

tylko po co ja to wszystko piszę skoro wszystko już było :D

aha, btw. mój "klucz" do rozkładania lusterka. Tani w produkcji i bardzo żywotny, no i nie trzeba dużych imadeł. Tylko klucz 10 i płaski śrubokręt do wyjęcia zawleczki chociaż ja używam zagiętego w haczyk spinacza.

17058096135_eded1997f5_n.jpg

Od spodu:

17056622852_c180ef3229_n.jpg

Od góry:

16850675857_1264bedf61_n.jpg


Btw. jak się chce to w polifcie bajecznie prosto zrobić też oba lusterka duże i w dodatku składane elektrycznie ;)

Wszystko oczywiście z prawidłową geometrią.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że sprawa prosta, lustra zamówiłem oraz obudowy in pro pewnie jak dojdzie na weekend to się pobawię. Natchnąłem się gdzieś w necie na wypowiedź pewnego forumowicza, który napisał (a nie skończył) że jeśli jest pakiet chrom obwódki szyb zapewne to jest z cała operacją duży problem :wacko: Ktoś podpowie o co biega ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem Ci powyzej jaki jest prbblem z chromem.... ze trzeba troch e pokombinowac zeby kostka wyszla... ale wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: No pisze jak BYK ! jakoś nie zwróciłem uwagi.

Więc taki problem to nie problem myślałem że coś poważniejszego skoro na innym forum napisali że jest kiszka...widać autor miał dwie lewe ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ramki w chromie to wiem ile i potwierdzam, że jest babrania się. Tak, kostka wychodzi ciężko, naprawdę ciężko, w cholerę ciężko bo jest trochę gimnastyki, ale wychodzi.

Osobiście to polecam zrobić zdjęcie pinów albo opierać się o schemat, wyjąć piny z kostki i po problemie. Czym piny wyjąć, ano spinka do włosów jest dobra ;) lub trochę zabawy i można wykonać sobie takie oto narzędzie warte sporo kasy na alledrogo.

16197527851_4ae586d373_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie żeby przeciągnąć kostkę przez listwę chrom trzeba mieć...dużo czasu i cierpliwości. Zdjąłem piny i po sprawie 20 sekund pracy :)

Lusterko które kupiłem spasowało idealnie więc trójkąta nie wymieniałem, ogólnie szybka i miła praca.

Pytanie tylko czy przez to że nie przekładałem trójkąta wkład leży jak powinien - nie powinien być bardziej na zewnątrz ?

Jak zwykle cenne wskazówki kolegów były bardzo przydatne nie udało się nic połamać banan zagościł a auto wygląda jak powinno :)

5ca5fb7b3cb1.jpg 47790e3aac8f.jpg a04f343237f6.jpg

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniałeś trójkąta to teraz masz tak cholernie mocno wychylony wkład w swoją stronę, jakbyś wymienił trójkąt to już samo lusterko masz bardziej wychylone w Twoją stronę przez co nie trzeba by było tak wychylać wkładu.

Oczywiście jeśli wszystko dobrze widzisz to nie ma problemu, ale to zawsze zależy jak kto siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie żeby przeciągnąć kostkę przez listwę chrom trzeba mieć...dużo czasu i cierpliwości. Zdjąłem piny i po sprawie 20 sekund pracy :)

Lusterko które kupiłem spasowało idealnie więc trójkąta nie wymieniałem, ogólnie szybka i miła praca.

Pytanie tylko czy przez to że nie przekładałem trójkąta wkład leży jak powinien - nie powinien być bardziej na zewnątrz ?

Jak zwykle cenne wskazówki kolegów były bardzo przydatne nie udało się nic połamać banan zagościł a auto wygląda jak powinno :)

5ca5fb7b3cb1.jpg 47790e3aac8f.jpg a04f343237f6.jpg

jeżeli kładłeś lusterko od anglika to szkło na pewno nie lezy dobrze bo po zdjęciu widać że jest duża szelina po prawej stronie a od strony szyby sie głeboko chowa jak byś przełożył trójkąt to by to całkiem inaczej wygladało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się lustro było z angola cały czas myślałem że trójkąt da to że oba będą symetryczne względem auta (i tak też u mnie jest - mierzyłem nawet) a skoro po zmianie trójkąta lustro będzie bardziej wychylone w moją stronę to będzie chyba bardziej przytulone do drzwi niż lewe ?

Tak czy tak czekam na obudowy więc zmienię ten trójkąt. A szczerze to przydałoby się właśnie troszkę w moją stronę wkład pochylić bo tylko trochę widzę obrys auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo myślenia a za mało MYŚLENIA. Nie będę prowadzić wykładu z optyki bo to nie lekcje fizyki.

Gdzie to ja miałem painta.


Masz lewe duże EU i prawe duże ANGOL to masz symetrię i w prawym gówno widzisz.

Co już było pisane wielokrotnie.

Przekładasz trójkąt z małego ...

Co już było pisane wielokrotnie.

... czyli EU w duże prawe z ANGOLA ...

Co już było pisane wielokrotnie.

.... i masz dobrą geometrię i o ja pierd....... aż 1mm kopniętą symetrię patrząc na samochód z mostu bo inaczej tego ni uja nie zobaczysz.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ....

Zapomniałem o tobie i o moim lusterku może jutro odbiorę

A może ktoś chce kupić lusterko prawe od Angola Panowie?

Wysłane z Ugryzionego Jabłka

Edytowane przez prezesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

no i o tym właśnie pisałem chciałem sprawdzić czy w symetrii luster będzie dobrze widać a że jest odwrotnie i gówno widać to sobie zmienię i po temacie. Lekcji tu żadnych udzielać nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie całe lustra z lifta podejdą do przedlifta ?

Czy jeśli mam jakieś kable do grzania to mam pociągniętą instalację i wystarczy tylko założyć grzane wkłady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie całe lustra z lifta podejdą do przedlifta ?

Czy jeśli mam jakieś kable do grzania to mam pociągniętą instalację i wystarczy tylko założyć grzane wkłady ?

Ja mam całe lustra z lifta założone i wszytko pasuje p&p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...