Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana prawego lusterka na duże ( angielskie )


_Solar_

Rekomendowane odpowiedzi

Mój patent na ściśnięcie i zabezpieczenie sprężyny w lusterku -->

Dorabiamy z rury taki oto element jak na zdjęciu poniżej

http://images63.fotosik.pl/265/65bf55a09539af81.jpg

dzięki temu możemy teraz bez problemu i wysiłku ścisnąć sprężynę w imadle i założyć zabezpieczenie przez wycięty ząbek w rurze.

http://images65.fotosik.pl/265/a6b7f522418a996c.jpg

Nie widziałem wcześniej twojego patentu ale zrobiłem tak samo. Innej opcji nie widziałem żeby to zrobić :wink: Żeby tą sprężyne ścisnąć w palcach to trzeba być chyba hulkiem :decayed: Swoją drogą to inny patent który prawie zadziałał to pospinanie tej sprężynki ściśniętej milionem trytytek dookoła- prawie zadziałało. Zabrakło milimetra dosłownie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poszło bez zadnych zabaw... zabka czy tzw mors do reki zablokowanie scisniecie go mocno i po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie w b5 lusterka składane elektrycznie, czy ten system będę mógł przełożyć z małego do dużego lusterka by nadal się składy za dotknięciem magicznego przełącznika? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze nie bedzie juz tak łatwo z tym. Znajomym miał elektrycznie składane chciał zmieniac na duze ale odpuscił temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie w b5 lusterka składane elektrycznie, czy ten system będę mógł przełożyć z małego do dużego lusterka by nadal się składy za dotknięciem magicznego przełącznika? :)

nic nie zdzialasz, w przedlifcie jest lipa jak ciul z prwym duzym skladanym..... ale wczoraj ogarnelismy polifta i tam jest fajna opcja, ale i tak trzeba zmienic caly stelaz i obudowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam lusterko male z prawej strony 98rok i po rozebraniu okazalo sie ze ten bolec przy trojkacie jest z tych krotkich. Po kupieniu duzego lusterka z 97roku i rozbebeszeniu okazuje sie ze stelaz przy wejsciu na bolec jest grubszy, wiec sprezyny nie zaloze. Dodaje zdjecie mojego malego lusterka, jak wyglada rok 98.

20131216_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak mam polifta to muszę szukać prawego dużego lustra również z polifta. Jednak mam małe pytanie:

W Audi A6 C5 jest duże lustro, ogólnie trójkąt wydaje się być podobny, czy dałoby radę je przeszczepić do B5 ?

Ktoś rezał takie coś?

Znalazłem duże prawe lustro właśnie od A6 w moim kolorze, więc jakby się dało to byłoby pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedzieć jak sie nie rozbierze, bolec stelazu moze być innych wymiarów i po ptokach, tak jak jest to w przypadku robienia z przedliftowych bebechów poliftowego lusterka, nic nie pasuje do siebie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś dawniej widziałem w be pińć, lusterka od krawata. Też to nie głupio wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedzieć jak sie nie rozbierze, bolec stelazu moze być innych wymiarów i po ptokach, tak jak jest to w przypadku robienia z przedliftowych bebechów poliftowego lusterka, nic nie pasuje do siebie:whistling:

To dopóki nie mam pewności, że z A6 można przeszczepić to szukam tylko prawego angola z b5 polift :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad możliwością montażu lusterka z A6 - temat mnie zainteresował przy zakupie zamiennika szkła , producenci w katalogu do A4 B5 umieścili tylko szkła do lusterek przedliftowych , zacząłem więc szukać i trafiłem pasujące z A6 od rocznika 2000 w górę i A3 00-03 więc obudowy muszą być te same - z ETKI wynika że obudowa lustra dużego prawego poliftowego to: 8D0857508 ( i jest ten sam numer w A6C5 , A4B5 ) natomiast podstawa z tym trójkątem ma inne numery , niestety zanim zdążyłem sprawdzić lusterka ze szrotu się sprzedały :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ETKI wynika że obudowa lustra dużego prawego poliftowego to: 8D0857508 ( i jest ten sam numer w A6C5 , A4B5 ) natomiast podstawa z tym trójkątem ma inne numery , niestety zanim zdążyłem sprawdzić lusterka ze szrotu się sprzedały :decayed:

Zatem obudowa ta sama, ale mogą się różnić bebechami. Tak samo jak przedlift i polift, jakieś różnice w śrubkach, mocowania itp. Tutaj pewnie jest ta sama historia. Szkoda, bo byłoby łatwiej znaleźć.

---------- Post dopisany at 08:58 ---------- Poprzedni post napisany at 08:57 ----------

trafiłem pasujące z A6 od rocznika 2000 w górę i A3 00-03 więc obudowy muszą być te same

Właśnie też się zastanawiałem poza A6 nad A3, bo wyglądają podobnie. Ktoś może sprawdził temat. Poczekamy, może się wypowie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam okazję nabyć ładne prawe lusterko duże tylko że z roku 97 lub 98 a ja mam 99 po lifcie czy da rade to wsadzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś poswiecił 20min i poczytał ten wątek znał byś odpowiedź na swoje pytanie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory poświęciłem te 10 minut i teraz wiem co jest grane. jak to jest z prawym dużym lusterkiem z a6 c5 lub a3 do 2001r po lifcie. takie same są lusterka jak w a4 b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprzedni właściciel z prawej strony założył jakieś dziwne powiększające i teraz się tak źle cofie bo bardzo małe pole w lusterku.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj się zabrałem za montaż dużego lustra od anglika tylko mam takie jedno pytanie ponieważ u mnie w kostce jest 5 pin a w kostce od lusterka jest 6 pinów z czego 5 pinów jest tak samo jak u mnie tylko ten szust nie wiem po co to jest kabelek czerny z zielonym paskiem tak jak na foto

j9qseisp.jpg

co4s58yw.jpg

btyv2iod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...