Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Silnik długo się nagrzewa


badboy99

Rekomendowane odpowiedzi

nie pokazuje zadnych bledow. Tez myslalem nad termostatem i zabieralem sie nawet do sprawdzenia jego ale nie moglem rozkminic gdzie on jest

musisz zwalic rozrzad zeby sie do niego dostac... jak bedziesz wymienial to tylko ori z ASO - ok 100zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam....mam to samo....przy temperaturze zewnętrznej koło 0 silnik mi się nagrzewa jakieś 10km jazdy i wymiana termostatu nic Ci nie pomoże. Sam kupiłem ori w aso i leży niepotrzebnie teraz w pudełku. Ten typ tak ma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam....mam to samo....przy temperaturze zewnętrznej koło 0 silnik mi się nagrzewa jakieś 10km jazdy i wymiana termostatu nic Ci nie pomoże.

No ale przeciez to jest zupelnie normalne... mniejsze silniki jeszcze dluzej sie nagrzewaja [np. 1.9TDI].

Zapewne w lato nagrzewal Wam sie momentalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima przyszla tak gwaltownie, ze odczucie nagrzewania sie auta - tez wydaje sie niewspółmiernie długie. jest na to rada. nie ustawiac ogrzawania na 20 pare stopni od razu. ustawic na LO i dopiero jak wskazowka znajdzie sie na 70 - ustawic porzadana temp. szybciej sie nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20km jazdy ? :shocked: To nie jest normalne, u mnie po 3 min leci ciepłe powietrze z nawiewu a po 6-8 km mam 90 stopni na blacie. Pytanie czy rzeczywiście się nie grzeje czy tylko wskazówka źle pokazuje. Sprawdź VAG`iem czujniki opis mam tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html jeśli są ok to pozostaje termostat.

Co do zasłaniania kartonem to rzeczywiście metoda rodem z Żuka, ale jeśli po zasłonięciu kartonem auto nagrzeje sie szybciej to znaczy że termostat nie trzyma płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak u jak Chmiela po 2-3 minutach leci juz cieple powietrze a maks 10km i silnik osiaga temp. pod 90 stopni. Porownajcie sobie temp jaka pokazuje na liczniku z tym co pokazuje wam na klimatroniku pozycja 49 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wtedy miałem padniete termostaty. Ale chodzi mi oto że troszke na padniety termostat takie w zime zawsze pomoże ;)

Jestem jak najbardziej za, jeśli za chwile robisz rozrząd i wymiana termostatu będzie trwała 3 min to nie ma sensu dla samego termostatu rozbierać połowy auta i pchać się w koszty. Przysłaniasz kartonem, tylko z głową :) i sprawdzasz na wskaźniku czy się nie przegrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że oooo to nie żuk czy nysa:) ale karton sie sprawdza. Jedna rada dla kartoniarzy: tak wsadzajcie miedzy chłodnice, żeby wam nie spadł na dół (jakimś drutem umocować) bo kupa roboty z wyciągnięciem na wiosne:) wiem, bo przerabiałem w poprzednim autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak u jak Chmiela po 2-3 minutach leci juz cieple powietrze a maks 10km i silnik osiaga temp. pod 90 stopni. Porownajcie sobie temp jaka pokazuje na liczniku z tym co pokazuje wam na klimatroniku pozycja 49 ;)

mam dokladnie tak samo... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że oooo to nie żuk czy nysa:) ale karton sie sprawdza. Jedna rada dla kartoniarzy: tak wsadzajcie miedzy chłodnice, żeby wam nie spadł na dół (jakimś drutem umocować) bo kupa roboty z wyciągnięciem na wiosne:) wiem, bo przerabiałem w poprzednim autku.

:OMG: :OMG: :OMG:

U mnie ciepłe powiereze leci po 2-3 km a dobrze nagrzany silnik jest po ok 10 km :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...