Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Układ wydechowy ze stali nierdzewnej


siniak80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bylem w piastowie w firmie el-tec założyłem do autka cały układ wydechowy z nierdzewki 2,5 cala na dwóch tłumikach trochę chłopakom zeszło i wracałem w nocy jakże duże było moje rozczarowanie gdy wracałem jak tylko obroty przekroczą 2000 to hałas w aucie staje się nieznośny zadzwoniłem do gościa z el-tec z problemem bo przecież miało być cicho jak seria i tylko przyjemny basik miałem słyszeć

proponują mi dołożyć drugi środkowy tłumik czy to wygłuszy układ? czy jak chcę mieć cicho to wrócić do serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kosztowało ponad dwa klocki. Mam nadzieję że trzeci tłumik pomoże w wyciszeniu

na pewno pomoże ale nie zniweluje tego dźwięku do serii :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam gości co mają przeloty 2.5" bez żadnych tłumików końcowych i mówią że mają cicho... (pojęcie względne :kox:), a plecionkę też dawali inna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionkę dali większą ale nie zaraz za turbiną tylko dużo niżej oczywiście kata też nie ma

katalizator calkiem wyciales ? czy wstawiles rurke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spieprzyli temat panowie z El-tec-a

nie potrzeba 3 tłumika, w tych których masz żle jest wyliczono i zrobiono komory rezonansowe i dlatego daje po uszach

koszt wydechu niezły biorac pod uwagę koszt 1 metra nierdzewnej rury 63mm - 35 pln brutto

zapytam też naiwnie... masz może foto podwozia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci tłumik na pewno cos da ale nie jest potrzebny pod warunkiem ze pozostałe dwa sa zrobione jak nalezy

ja jak spawam tłumiki zawsze staram sie mniej wiecej obliczyc komory w tłumikach aby były podobnej pojemnosci

i zwykle wychodzi tak ze do 120km/h dudunią a powyzej robi sie cisza :polew: :polew:

ale nie robie tego na tyle profesjonalnie bo spawam półautomatem ale musze rozejrzec sie za TiG-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzi o pojemnosci dwóch tłumików

konkretnie chodzi mi o pojemnośc komór w tłumiku

powinny byc takie same, wówczas gazy spalinowe nakładaja sie na siebie i tym samym znoszą (tłumią) wzajemnie

na pewno na fizyce miałeś cos na temat nakladania sie fal

poczytaj w necie na pewno cos znajdziesz na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...