Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj gdzie kupujesz motula, bo problem podróbek tego oleju to temat rzeka. W Polsce jest kilku oficjalnych dystrybutorów i sprawdzonych sprzedawców...Np. motul 8100 X-cess 5W40 u oficlanego dystrybutora Motula kosztuje prawie 200 zł a w tym sklepiku na alledrogo 125zł. Skąd ta różnica? Nigdy nie byłem biegły w sprawach marketingu, ale nie bardzo przemawia do mnie argument typu OKAZJA; PROMOCJA; bierzemy wiekszą ilość. Wiekszą ilość to oni biorą ale od dystrybutora i muszą na tym jeszcze zarobić

---------- Post dopisany at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany at 17:19 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja motula 5W40 zamawialem u kolegi TOM77 cena za 5l okolo 160zl . Mysle ze oryginal bo jako fan audi nie sprzedal by badziewia innemu fanu audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale 120 złotych to trochę przymało, jak na olej "podobno" lepszy od castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie dlatego wole zawsze zapytać na forum. Skoro normalne ceny są takie jakie mówicie to faktycznie cudów nie ma żeby ktoś zszedł do takiej kwoty jak na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie dlatego wole zawsze zapytać na forum. Skoro normalne ceny są takie jakie mówicie to faktycznie cudów nie ma żeby ktoś zszedł do takiej kwoty jak na allegro...

wiesz, jak ktoś pyta jaki olej użyć to większość pisze że Castrol to samo zło a Motul to jeden z lepszych tyle że drogi, a jak co do czego to okazuje się na aukcjach internetowych że cena ta sama albo nawet niższa:grin: Ważne jest aby był kupiony z pewnego źródła, bo na renomie Motulaniejeden w tym kraju się nieuczciwie wzbogacił. Przejrzyj watki w sieci...włos sie na głowie jeży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy to on nie jest. Co prawda VW/Audi jak i wiele innych marek polecają Castrola, ale to chyba bardziej rządzi w tej sytuacji marketing niż troska o jakakolwiek jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox, Specific jest do pompowtryskiwaczy (posiada norme 505.01), a X-Cess do zwykłej pompy (brak normy 505.01)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W50? do samochodów mają co najwyżej 5W40...nawet na allegro 5W50 nie ma. Na stronie inter cars (jeden z oficjalnych dystrybutorów) tez nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj gdzie kupujesz motula, bo problem podróbek tego oleju to temat rzeka. W Polsce jest kilku oficjalnych dystrybutorów i sprawdzonych sprzedawców...Np. motul 8100 X-cess 5W40 u oficlanego dystrybutora Motula kosztuje prawie 200 zł a w tym sklepiku na alledrogo 125zł. Skąd ta różnica? Nigdy nie byłem biegły w sprawach marketingu, ale nie bardzo przemawia do mnie argument typu OKAZJA; PROMOCJA; bierzemy wiekszą ilość. Wiekszą ilość to oni biorą ale od dystrybutora i muszą na tym jeszcze zarobić

---------- Post dopisany at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany at 17:19 ----------

Przemku wrzuć jakieś namiary na sprawdzonych sprzedawców Motula :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Dzik działajacy na tym forum i cieszący sie uznaniem forumiwiczów: Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann

na stronie motul polska znajdziesz listę oficjalnych dystrybutorów olejów samochodowych: Motul - Produkty do samochodu

ja kupuję w intercars bo mam blisko domu, ale ceny tam różnią sie znacznie od tych z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Dzik działajacy na tym forum i cieszący sie uznaniem forumiwiczów: Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann

na stronie motul polska znajdziesz listę oficjalnych dystrybutorów olejów samochodowych: Motul - Produkty do samochodu

ja kupuję w intercars bo mam blisko domu, ale ceny tam różnią sie znacznie od tych z allegro

Dzięki serdeczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wchodzi ok 4l, dlatego od wymiany do wymiany biorę 4+1l (maks. do litra dolewki co 10tys km) Shell Helix Ultra 5W40, co prawda mam jeszcze z 7 tys. do następnej wymiany, ale myślę że skuszę się na motula tak o nim głośno tylko po to, żeby zestawić go z chwalonym przeze mnie Shellem. Wtedy albo ja będę jeszcze bardziej wdzięczny Wam albo Wy mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak panowie nikt zdjęcia miski w ALT-ku się jeszcze nie podjął bo jestem ciekaw czy faktycznie w niej jest takie bagienko jak ktoś tam opisywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

risones ja ściągałem (tzn. mój mechanik) miskę bo robiłem remont silnika i rzeczywiście u mnie trochę tego szlamu było. U mnie dodatkowo było sporo kawałków silikonu w misce i w smoku pompy oleju bo ktoś przede mną już tą miskę musiał "ruszać" i tak silikonem uszczelnił że... :facepalm: Całkowite zdjęcie miski jest lekko problematyczne bo pod miską jest belka; u mnie problem był mniejszy z odkręceniem miski bo cały silnik wyjechał na stół :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) od niedawna jestem posiadaczem alt-ka i przymierzam sie do wymiany oleju. Zastanawiam sie tylko nad tą płukanką i tu moje pytanie.. nie ma sie czego obiawiac ? Silnik ma przejechane 195 tysiecy i boje sie ze moze motor sie rozszczelni czy cos ? Potem chce zmienic filtr na mann i zalac motul 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie masz co się bać,ja robiłem płukanki w swoim fordzie a teraz robię w swoim audi, może być tylko lepiej, ps., ale pamiętaj żeby używać tylko i wyłącznie płukanek firmowych!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...