Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] A4 1.8T quattro, Tiptronic, S-line, RNS-e


Thom4s

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, B6 ogólnie nie podoba mi sie za bardzo, ale jest kilka egzemplarzy które są wręcz przepiekne, i ten wg mnie do nich należy, nie wiem od czego to zależy, tak po prostu jest :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, B6 ogólnie nie podoba mi sie za bardzo, ale jest kilka egzemplarzy które są wręcz przepiekne, i ten wg mnie do nich należy, nie wiem od czego to zależy, tak po prostu jest :hi:

To nie wina tej niebieskiej niuni i jej wygladu, tylko Twojego gustu a o tym sie nie dyskutuje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat18t.jpg

Tak wygląda padnięty termostat - mocowanie popękane. Najlepsze, że dostęp do niego jest dość kiepski, bo umiejscowiony pod kolektorem ssącym.

Jako ciekawostkę dodam, że pojechałem do Auto-landu i chcieli za nowy zamiennik prawie 650zł. Zadzwoniłem do ASO i cena oryginału VW-Audi 390zł.

SPRAWDZAJCIE CENY ASO, BO CZASAMI NAPRAWDĘ MAJĄ TANIEJ!!!

Nie musiałem czytać opisu, wystarczyło 2 cm ze zdjęcia.. :gwizdanie:

U mnie termostat znowu padł w tym roku :thumbdown:

Wychodzi mi średnia 1 x ROK. Tym razem postaram się przycisnąć mechanika, żeby szukał faktur i będe reklamował.

Thomas jakie miałeś objawy? Bo u mnie za każdym razem bardzo dziwne.

~ falowanie temperatury z nawiewów. Zero gorącego powietrza. Temp na desce 95C, po kilku sekundach dania w piz.dę leci na maksa w górę.. (grzeje się), dolny wąż w chłodnicy letni. - tak jakby termostat zamykał obieg, zamiast go otworzyć jak to zazwyczaj w przypadku uszkodzenia.

[br]Dopisany: 29 Grudzień 2011, 15:29__________________________________________________________________________________________________

Co do ceny za zamiennik to można to skwitować tylko śmiechem.

Cena w ASO się zgadza, w zeszłym roku były droższe, bo chyba ponad 450zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne zeby tak czesto padal Ci termostat...

Dziwne to jest jak kupuje termostat w ASO, wkładam, a on nie działa.. :rolleyes:

W sensie, że wiesz.. Shit happens.. W układzie nie ma oleju, woda jest czyściutka, nie ubywa.. Sprzęt ch*jowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy były takie, że silnik bardzo długo się nagrzewał, gdzie normalnie wystarczy 1,5km i ma 90stopni. W trasie nigdy nie miał 90, a w korkach je osiągał. Domyślałem się od razu, że to termostat i jak powiedziałem mojemu mechanikowi o tych objawach, to tylko potwierdził moje przypuszczenia. Najgorsze, że dostęp do niego nie jest zbyt dobry, bo umiejscowiony pod kolektorem ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy były takie, że silnik bardzo długo się nagrzewał, gdzie normalnie wystarczy 1,5km i ma 90stopni. W trasie nigdy nie miał 90, a w korkach je osiągał. Domyślałem się od razu, że to termostat i jak powiedziałem mojemu mechanikowi o tych objawach, to tylko potwierdził moje przypuszczenia. Najgorsze, że dostęp do niego nie jest zbyt dobry, bo umiejscowiony pod kolektorem ssącym.

Wiem, bo raz wymieniałem go na podwórku.. Jest pięknie zabudowany, jego rola jest taka sama jak w termostacie za 130zł (bo to ten sam termostat), ale jest obudowie - nazywa się "regulator temperatury" i kosztuje 400zł :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i ta obudowa jest nierozbieralna. Do B5 można kupić wnętrze za 60zł. :disgust:

Tutaj fotka nowego z ASO:

termostatnowy.jpg

Przy okazji powrotu do serii zawitało również nowe turbo z ASO ori Borg Warner KKK

nowek03.jpg

Nowy Zawór DV, nowa przepływka, wydech seria, olej Castrol Edge 0W40, filtry itp. Wymiłem również kruciec od wody z tyłu silnika, bo już powoli się rozpadał ze starości. Czysta seria 170KM 230Nm. :)

No i najlepszy mod z możliwych: :kox:

rnse2.jpg

rnse1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koszt turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest już w serii, a powód jest taki, że poprzez forum odezwał się do mnie gość, który zaproponował mi ofertę "nie do odrzucenia" za cały kit, łącznie z wydechem. Zgodziłem się, jako, że w przyszłym roku planuję zmienić auto, a nie chciałem bujać się z jego sprzedażą jak np. QRi.

Druga rzecz to w tej chwili samochód bardziej traktuję jako dupowóz, a na wiosnę jednoślad Yamaha FZ1 N. ;)

Za turbo zapłaciłem ok 2 tys z roczną gwarancją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest już w serii, a powód jest taki, że poprzez forum odezwał się do mnie gość, który zaproponował mi ofertę "nie do odrzucenia" za cały kit, łącznie z wydechem. Zgodziłem się, jako, że w przyszłym roku planuję zmienić auto, a nie chciałem bujać się z jego sprzedażą jak np. QRi.

Druga rzecz to w tej chwili samochód bardziej traktuję jako dupowóz, a na wiosnę jednoślad Yamaha FZ1 N. ;)

Za turbo zapłaciłem ok 2 tys z roczną gwarancją. :)

Program robiłeś na nowo, czy ecu seryjne kupiłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrany seryjny program, taki jaki był oryginalnie.

SAM TO ROBIŁES??

Thomas robi wszystko, nawet krawat zawiąże :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrany seryjny program, taki jaki był oryginalnie.

SAM TO ROBIŁES??

Thomas robi wszystko, nawet krawat zawiąże :tongue4:

Sory za OT ale zastanawia mnie jakby wgrac ori mape 163 lub 170 zamiast seryjnej na 150 koni, czy jest taka mozliwosc bezkolizyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać BFB lub AMB, przecież to tak samo jakbyś wgrał gotowca, tyle, że bezpiecznego, bo ori. Mapę wgrywał mi kumpel. Krawat sam sobie wiążę. :tongue4::D

Ściągnąłem sobie najnowsze mapy do RNS-E 2012. Używał już ktoś? Są jakieś poprawy w stosunku do 2011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać BFB lub AMB, przecież to tak samo jakbyś wgrał gotowca, tyle, że bezpiecznego, bo ori. Mapę wgrywał mi kumpel. Krawat sam sobie wiążę. :tongue4::D

Ściągnąłem sobie najnowsze mapy do RNS-E 2012. Używał już ktoś? Są jakieś poprawy w stosunku do 2011?

ja mam :wink4:

w 2012 mam więcej dróg bo akurat niedaleko mnie autobanki się budują :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...