Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Paliwożerność


alwo76

Rekomendowane odpowiedzi

no jest szczelina, czuć jak uciekają spaliny...ma to wpływ na większe spalanie? a no i czy w zime auto duzo wiecej pali?

w zimę auto przeważnie litr więcej pali a z kolektorem to różnie bywa u szwagra przez to 1.8 ADR palił 12/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje AHL niedawno wrocilo z warsztatu. Ponoc wszystko ok, wymienione kable i swiece. W cyklu miejskim (trasy po 3 km i postoj) pali teraz 17 na 100...bez komentarza...i mowia mi tylko ze krotkie trasy i tak musi byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem ten wątek gdyż zużycie paliwa w moim ADP wzrosło do 15l/100km w ruchu miejskim(czyli ok 50% więcej niż normalnie). Było to spowodowane uszkodzeniem,a nie źle skonstruowanym silnikiem. Jeżeli zużycie paliwa w waszych autkach nagle wzrosło to przyczyną musi być jakaś usterka( lub zmieniony styl jazdy). U mnie przyczyną zwiększonego zużycia paliwa był pęknięty kolektor wydechowy.Nie do końca przekonany wymieniłem go i problem przestał istnieć. Zużycie paliwa wróciło do normy.Dlatego nie ma co narzekać na silnik 1.6 tylko trzeba szukać przyczyny co spowodowało tą"paliwożerność" Taki problem może dotyczyć każdego silnika spalinowego niezależnie od pojemności. Pozdawiam :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój znajomy tez miał bardzo wysokie spalanie okazało sie ze gdzieś gubiło mase tzn jakiś kabelek luźny w punkcie masowym auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no 1.6 w extremalnych temperaturach max 13-15 normlanie w cyklu miejskim do 10-11 litrów, ktos ma kolektor i spaliny uciekaja to brak jest w tym momencie cieśnienia spalin co ma wplyw na spalanie i moc silnika,

tak wogole jak z temperatura na blacie? trzymaja wam te 1,6 90 ?stopni czy skacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzyma a spalanie z wiadomych przyczyn wzrosło średnio do 8,5.Tylko żonka praktycznie jeździ do pracy po 17 km w jedną stronę i tylko kilka świateł po drodze.Miasta w sumie w ogóle. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...