Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Paliwożerność


alwo76

Rekomendowane odpowiedzi

gówno prawda panowie mi ADP w mieście jakies 10 pali, srednie zużycie kolo 8 wychodzi, oczywiście styl jazdy emeryckiej. Silnik za słaby więc katować go nie ma co.

Zeby nie rozbić offtopa może i to głupie ale sprawdź ciśnienie w oponach :) Czasem najprostszych spraw się nie dostrzega. Kolejna sprawa warto sprawdzić czy gdzieś bak nie cieknie ewentualnie przewody zbiornik-silnik, mi ciekło z gumowego przewodu w silniku ale wtedy podczas jazdy było czuć paliwo w środku. Nie zapomnij o przeczyszczeniu przepływki, to tylko dwie śrubki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem od 2ego specjalisty od wtrysku benzyny- wybik ten sam : komputer idealnie, analizator spalin wzorowo, brak oporow toczenia. Nic tu nie wycuduje : w miescie pali mi 11.5 do 13 (tylko raz mi tyle wyszlo), zazwyczaj robie krotkie trasy- 5-7 km i opinia jest jednoznaczna- maly silnik, ciezka buda i nic na to nie poradze. Nie ma sie do czego przyczepic.. Jedyna u mnie wada to brak rury doprowadzajacej zimnej powietrze z przedniego wzmocnienia i zasysa teraz z komory silnika. Rura juz zamowiona i to wszystko w tym temacie. Bardzo duzo czytalem na roznych forach o tych autach, 3/4 ludzi narzeka na wysokie spalanie i to chyba wszystko w tym temacie...Dodam, iz mam 16 calowe alusy i opony 205.... Dla mnie temat zamkniety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie pali mi 11.5 do 13

W zimie, w mieście przy dużej ilości świateł, ruszania itd. całkowicie normalne spalanie, rozpędzenie budy kosztuje tyle samo niezależnie od wielkości silnika - trzeba pozyskać energię - robi się to z paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-devastation- nie wiem na jakiej podstawie mechanik czy tam jak go zwiesz troche inaczej ocenił,że sonda jest do wymiany. Pewnie na podstawie podobnych przypadków z jakimi się spotkał.Jedno jest pewne,ze tak stwierdził i jego decyzja była do d*py jak się okazało. Jak masz jakis pomysł co to moze być za przyczyna to prosze napisz,a nie zadawaj mi pytań na które w sumie powinien odpowiedziec ten nieszczęsny mechanior.pozdrawiam[br]Dopisany: 10 Listopad 2009, 20:11_________________________________________________ na marginesie dodam,że do tej pory zużycie paliwa w mieście wynosiło ok 10l/100km i nagle nastąpił wzrost o 50-60% :ranting1:które trwa po dziś :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost spalania nie pokrył się ze spadkiem temperatur? :mysli:

I jeszcze jedno, ja zauważyłem że jak leję paliwo z gorszej stacji, to 13l po mieście latem i koniec. Może zmień stację? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , ja pierwszy raz od 1,5 roku teraz spaliłem 10/100 a zawsze 8.1 litra. Też podejrzewam że dostawa kiepskiego paliwa.

A jeszcze jedno , dlaczego każdy (w większości nie mając styczności z tym silnikiem )z góry zakłada że ADP takie smoki na paliwo ? Głównie zakładają tematy osoby mające jakiś problem z samochodem ale to nie znaczy że wszystkie ADP są złe. Ja bynajmiej swojego nie sprzedam w cudze ręce. A z tego co widze to właśnie silnik ADR jest dominujący pod względem awarii , ale nie twierdzę że są awaryjne bo są ich tysiące które śmigają tylko paliwo lać .A ja widzę tylko z problemy z tymi silnikami właśnie tu na forum i teraz bym mógł głosić wokoło że to najgorsze silniki audi , ale wiemy że to nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie mogą być przyczyny wiru w baku, odrzucając: czujnik temperatury, termostat, sonda lambda. Dodam jeszcze ze gazu pali ok 17l/100km a benzynki tez duuzo ale nie wiem dokładnie ile :wallbash:[br]Dopisany: 11 Grudzień 2009, 21:53_________________________________________________(na wagu slabe ladowanie aku tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: mówicie że dziurka w wydechu ma wpływ na spalanie ?? Tzn jak wymienię przepaloną plecionkę to mi spadnie spalanie ???? :dance2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi napisać w którym miejscu jest ten odpowietrznik,w korku wlewu paliwa? Faktycznie mało tobie spalił. :good:

Mój jak jeszcze było wszystko okey spalał w trasie 6,5l/100km przy delikatnej jezdzie (w zgodzie z przepismi ruchu drogowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi napisać w którym miejscu jest ten odpowietrznik,w korku wlewu paliwa? Faktycznie mało tobie spalił. :good:

Mój jak jeszcze było wszystko okey spalał w trasie 6,5l/100km przy delikatnej jezdzie (w zgodzie z przepismi ruchu drogowego)

przy wlewie

sprawdz działanie sondy lambda i wskazań czujnika wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak sa jakies nowe pomysly nt spalania? Mi pali teraz 13 Pb na 100. O co chodzi z tym odpowietrznikiem ? Jaki to moze miec wplyw na spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak sa jakies nowe pomysly nt spalania? Mi pali teraz 13 Pb na 100. O co chodzi z tym odpowietrznikiem ? Jaki to moze miec wplyw na spalanie ?

na VAG-u sprawdzałeś jak nagrzewa sie silnik i jak pracuje lambda????

nie ma co na razie upierac sie przy odpowietrzniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzalem, silnik nagrzewa sie szybko - zreszta ma nowy termostat, a sonda pracuje szybko i w pelnym zakresie (0,2-0,9V). Bylem tez na analizie spalin - 7ppm na wolnych i 30ppm przy 3tys obrotow mowi chyba wystarczajaco....

Ja jestem zaciety i jezeli cos jest nie tak to to znajde. Do tej pory auto bylo raz w warsztacie i nic nie znalezli (ale tez nei wiem czy sie dobrze przylozyli). Auto ok, ale silnik porazka- spokojna jazda 13 l/100- tyle palila mi celica 150koni.

Ogolnie to juz nei mam na to sil, wszyscy mi mowia zebym dal sobie spokoj....forum i pomoc to chyba ost deska ratunku :) albo sprzedac to :( i miec spokoj, bo auto ktore na 60l przejezdza 500 km (1/3 trasa i 2/3 miasto) nie jest mi potrzebne...

Dodam, iz jezdze spokojnie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzalem, silnik nagrzewa sie szybko - zreszta ma nowy termostat, a sonda pracuje szybko i w pelnym zakresie (0,2-0,9V). Bylem tez na analizie spalin - 7ppm na wolnych i 30ppm przy 3tys obrotow mowi chyba wystarczajaco....

Ja jestem zaciety i jezeli cos jest nie tak to to znajde. Do tej pory auto bylo raz w warsztacie i nic nie znalezli (ale tez nei wiem czy sie dobrze przylozyli). Auto ok, ale silnik porazka- spokojna jazda 13 l/100- tyle palila mi celica 150koni.

Ogolnie to juz nei mam na to sil, wszyscy mi mowia zebym dal sobie spokoj....forum i pomoc to chyba ost deska ratunku :) albo sprzedac to :( i miec spokoj, bo auto ktore na 60l przejezdza 500 km (1/3 trasa i 2/3 miasto) nie jest mi potrzebne...

Dodam, iz jezdze spokojnie...........

podaj wszystki parametry z analizatora spalin jak masz

HC<75 powinno być na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...