Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Paliwożerność


alwo76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem ,że zużycie paliwa w cyklu miejskim dochodzi mi do ok 15l/100km !!! przy spokojnej jezdzie :wallbash:. Sprawdzany był V.A.G.iem ale komputer nie wykazał żadnych błedów. Mechanior poradził aby wymienić sonde i też tak uczyniłem.Zakupiłem nową oryginalną sztukę ale to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu :angry:.Zuzycie nie spadło. Dodam,że świece i filtr powietrza też są nowe. Może ma ktoś pomysł co może być nie tak? Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy w t4 2,5 benzyna miał lekko dziurawy tłumik i palił mu ....... 30 - 40 litrów :evil: :evil: i poprostu zaspawał małą dziurkę i spalanie ---> powróciło do normy ale to tylko jedna z wielu możliwości... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 1.6 AHL sedan, felgi 16. Mi w miescie pali 12- 13l Pb/100. Kupilem go miesiac temu, vag nie pokazuje nic szczegolnego. Ogolnie jestem lekko zalamany tym wynikiem... Nie wiem co mam dalej robic..Dodam, iz jezdze b spokojnie. Fitr powietrza nowy. Jedyne co zauwazam to brak rury, ktora dostarcza zimne powietrze z przedniej belki do filtra powietrza- auto teraz zasysa powietrze z komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poniżej 11l zimą ciężko zejść przy krótkich trasach po mieście, a 13l mnie nie dziwi (chociaż więcej mi się raczej nie zdarza). Zastanowiłbym się nad jakością paliwa, osobiście zauważyłem, że po zalaniu paliwa nieco gorszej jakości spalanie wzrasta i to dość znacznie.

Szczelność dolotu i wydechu to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spalanie na poziomie 12-15 w silniku 1,6 jest według Ciebie normalne to śle pozdrowienia, albo drugi wniosek ten silnik jest gorszy od tego w polonezie. Spalanie u mnie w mieście na 10km odcinkach przy obecnych warunkach na fisie 9,5l w rzeczywistości najwyżej +- 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie przesadzajcie 15 l to u mnie po mieście gazu pali ( a ja mam 2.4) i to wcale nie jest spokojna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory zużycie w mieście było no poziomie 10-11 litrów/100km tylko od miesiąca co musiało klęknąć bo teraz nie schodzi poniżej 15stu. Może faktycznie musze sprawdzić układy dolotowy i wylotowy.Mam takie małe pęknięcie na kolektorze wydechowym ale żeby to aż tak podniosło zużycie paliwa? Może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D przez rok srednie spalanie niecale 11l... predkosc maksymalna 235km/h licznikowe i bylo pod pedalem.... jazda Vka to sama przyjemnosc, przy spokojnej normalnej jezdzie to muskanie pedalu gazu... wspolnczuje Ci... 1.6 i 15 litrow :D

Sory za OT ale po piwku az mi sie geba usmiechnela ze 2.6 potrafi spalic mniej od 1.6.

Skoro sonda sprawdzona wymien filtry i termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śle pozdrowienia,

Dziekuje.

Silnik ADP w A4 to jakies wielkie nieporozumienie.W zimie palil mi wiecej niz AEB.

Tak wiem pewnie bym zepsuty,ale w emeryckiej jezdzie udalo mi sie zejsc w trasie na 7.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny przypadek z dużym spalaniem . Problemem okazała się z przepływka wymieniłem na oryginalną i przegoniłem auto spalanie powróciło do normy a tez mi sugerowano ze to może być sonda lambda dobrze ze jej nie wymieniłem.Może u Ciebie jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze ktos by mi bardzo pomogl i zrobil jakies zestawienie jakie wartosci powinny miec czujniki na wolnych i przy 3 tysiecach obrotów:

- sonda lambda

- przeplywomierz

- przepustnica

- czasy wtryskow

- kat zaplonu (staly)

i inne kluczowe, ktorych nie wymienilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One tyle pala,w lecie 12-13 w zimie 15.

:cool1: nie wiesz co piszesz. Lato z klimą max 9,5-10 a delikatną jazdą nie więcej niż 9 zimą minimalnie więcej... samo miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz co piszesz. Lato z klimą max 9,5-10 a delikatną jazdą nie więcej niż 9 zimą minimalnie więcej... samo miasto

Byl w tej bajce smok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zauważyłem ,że zużycie paliwa w cyklu miejskim dochodzi mi do ok 15l/100km !!! przy spokojnej jezdzie :wallbash:. Sprawdzany był V.A.G.iem ale komputer nie wykazał żadnych błedów. Mechanior poradził aby wymienić sonde i też tak uczyniłem.Zakupiłem nową oryginalną sztukę ale to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu :angry:.Zuzycie nie spadło. Dodam,że świece i filtr powietrza też są nowe. Może ma ktoś pomysł co może być nie tak? Pozdrawiam :hi:

piz*ę masz a nie mechanika

na jakiej podstawie kazał Ci wymienic sonde co ?

niech zgadnę.... pokazywała cały czas bogatą miesznkę, tak ?

i po tym stwierdził jej uszkodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...