Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ciężko wchodzi drugi bieg


adam_kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko wchodzi drugi bieg przy zimnym silniku.

Zaważyłem to już wcześniej, ale teraz jak temp rano jest minusowa objaw stal się dużo bardziej uciążliwy.

Po przejechaniu kliku km jest OK - skrzynia pracuje lekko.

Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wchodzi drugi bieg przy zimnym silniku.

Zaważyłem to już wcześniej, ale teraz jak temp rano jest minusowa objaw stal się dużo bardziej uciążliwy.

Po przejechaniu kliku km jest OK - skrzynia pracuje lekko.

Co może być tego przyczyną?

za gęsty olej

wlany masz ze złą specyfikacją

powinno byc 75W90 GL5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wchodzi drugi bieg przy zimnym silniku.

Zaważyłem to już wcześniej, ale teraz jak temp rano jest minusowa objaw stal się dużo bardziej uciążliwy.

Po przejechaniu kliku km jest OK - skrzynia pracuje lekko.

Co może być tego przyczyną?

za gęsty olej

wlany masz ze złą specyfikacją

powinno byc 75W90 GL5

jak sprawdzic - wymienic olej?

Nic nie robilem przy skrzyni i jezdze na takim oleju jak byl zalany.

Zawsze bylem przekonany ze nie wymienia sie oleju w skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem tak samo wymieniłem olej na valvoline 75w90 teraz niema różnicy czy zimno czy nie biegi wchodza bez oporu do sprawdzenia masz śrubke koło lewej półosi a zpustowa centralnie na spodzie skrzyni

Panowie, a ile wchodzi takiego oleju w skrzynie. Też zauważyłem w swoim samochodzie podobny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem z 2 biegiem. Zimą jest bardzo ciężko wbić 2 bieg. Jeżeli pojeżdżę z parę minut bieg wchodzi już ładnie... czyli jak tylko olej nagrzeje się to jest ok. ja wlałem i tu mi się wydaje (75w90- wlałem taki jak było napisane w książce audi a4 napraw to sam czy coś takiego zapewne miłośnicy wiedzą o jaką książkę chodzi) castrola. I problem występuje nadal. Już nie mówię, że latem jest ok. Może ten castrol jest jakiś słaby ? Możecie jakiś dobry olej do skrzyni polecić manualna oczywiście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy... jest 75w90 to ok... może synchronizator jakoś szlag trafia i po rozgrzaniu zaczyna pracować normalniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol TAF-X 75w90 to przecież chyba najlepszy olej do naszych manualnych skrzyń ... może trafiłeś na jakąś podróbę, o co nie trudno w Polszy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może synchronizator jakoś szlag trafia i po rozgrzaniu zaczyna pracować normalniej

a niby jak sie naprawia :gwizdanie:

Sprawdzałem i zalana jest skrzynia Castrolem 75w90...

a jak to sprawdziłeś??? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i zalana jest skrzynia Castrolem 75w90...

a jak to sprawdziłeś??? :cool

... kupiłem go w sklepie 3 litry za około 130 zl wiec chyba nie trafiłem na trefny towar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie małe. Czy są jakieś świece (lub cokolwiek jak to się nazywa), które odpowiadają za podgrzewanie oleju w skrzyni ?

:co:

:laghing2: nie ma kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i zalana jest skrzynia Castrolem 75w90...

a jak to sprawdziłeś??? :cool

... kupiłem go w sklepie 3 litry za około 130 zl wiec chyba nie trafiłem na trefny towar...

tak ale napisane jest ze sprawdzał a nie ze wymienił na taki :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Nie wiem jak u was, ale w mojej skrzyni ma byc olej fullsysntetyczny 75w-90 (GL4+/GL5), valvoline durablend 75w-90 (najpolpularniejszy na allegro z przekladniowych Valvoline) nie jest olejem syntetycznym tylko półsyntetycznym!!! Olejem syntetycznym Valvoline spelniajacym te normy jest SynPower Gear Oil TDL 75W-90. Tu na forum Audi kilka razy już czytałem, że dobry jest Castrol TAF-X 75w-90, jest to pełen syntetyk. Zresztą niedługo na taki będe zmieniał :), chociaż olej silnikowy jakiego używam to Valvoline i jest doskonały :)

PS. Nie zawsze olej 5w-jest syntetykiem, 10w-półsyntetykiem, tak samo w olejami przekładniowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewność, że olej jest w 100% syntetyczny mamy wtedy jeżeli jest 0W-..., a 5W-... już może być półsyntetyczny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do dyskusji.

Powiedzcie koledzy jak wymiana oleju w skrzyni ma się do hasła:

"oleju w skrzyni się nie wymienia, robi się tylko dolewki..."

??

u mnie problem z "dwójką" również występuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też te problemy, dlatego wymieniam olej niedługo, sporo czytałem tu na forum i ktoś super napisał: "jasne że się nie wymienia, bo lepiej wyminić skrzynię biegów"-motto producenta, wiecie o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...