Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Temat przerabiany wielkokrotnie ale... ? Intercooler


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do Sprintera nadaje sie czy jednak nie bardzo ? a z Vivaro ?[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 06:20_________________________________________________Znalazłem taki rdzeń nowy o wymiarach 610x180x63 ( z cięzarówki) i pytanie :) nadaje sie wystarczająco na FMIC ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokonie bardzo gruby jak upchasz 6cm :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak S4 wiec myśle ze się go tam upcha :)

S4 też trzeba przycinać, są fotki w temacie o FMiC :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio nawet zdjęcia, jak go kupie ( bo mam po blisku) to postaram sie zdjęcie zamieścić :) mniej więcej ile daje zmiana takiego ICka ?

Wiekszego laga w serii :wink4: Po sofcie mniejsza temperature w dolocie,co sprowadza sie do tego ze mocna robic moce wieksze niz 160-170km bo nic nie puchnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa mapa będzie robiona na hamowni ale to za jakiś czas jak będe miał już ukończone i po zrobieniu logów Vag-iem, a jak procentowo albo km różnica ?

Jak załozysz FMIC to nie zyskasz nic :wink4: no moze 2km jak tamten IC był przytkany :gwizdanie: Jedynie co mozesz poczuc to ze góra obrotów auto idzie troszke lepiej ale to subiektywne odczucie uzytkowników :)Tak ze nie nastawiaj sie na znaczna poprawe bez softu :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa mapa będzie robiona na hamowni ale to za jakiś czas jak będe miał już ukończone i po zrobieniu logów Vag-iem, a jak procentowo albo km różnica ?

Jak załozysz FMIC to nie zyskasz nic :wink4: no moze 2km jak tamten IC był przytkany :gwizdanie: Jedynie co mozesz poczuc to ze góra obrotów auto idzie troszke lepiej ale to subiektywne odczucie uzytkowników :)Tak ze nie nastawiaj sie na znaczna poprawe bez softu :no:

Chodzi mi po zmianie softu mniej więcej o różnice, na seri to nawet nie wspominam bo to wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze nie nastawiaj sie na znaczna poprawe bez softu :no:

Oczywiście, że będzie różnica w ciepłe letnie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zapodał IC od Alfy jest zdecydowanie wiekszy nix od AWX i dużo mniejsze koszta

w zupełności wystarczy do 170KM

kolega rtocki ma o tym swój wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa mapa będzie robiona na hamowni ale to za jakiś czas jak będe miał już ukończone i po zrobieniu logów Vag-iem, a jak procentowo albo km różnica ?

Jak załozysz FMIC to nie zyskasz nic :wink4: no moze 2km jak tamten IC był przytkany :gwizdanie: Jedynie co mozesz poczuc to ze góra obrotów auto idzie troszke lepiej ale to subiektywne odczucie uzytkowników :)Tak ze nie nastawiaj sie na znaczna poprawe bez softu :no:

Chodzi mi po zmianie softu mniej więcej o różnice, na seri to nawet nie wspominam bo to wiadomo

Łatwiej bedzie zrobic fajny soft tunerowi,i moc bedzie zawsze taka sama nie beda uciekac koniki w gorace dni.Bez FMIC mozna zrobic kolo 160km jak juz wiecej mocy trzeba miec lepsze chlodzenie FMIC albo inne IC.A nawet jak robisz 140 i bedzie lepsze chlodzenie to lepiej wplywa na zywotnosc i puchniecie auta :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie silnik po kap remoncie, suszarka AWX, 0.216FB, kolektory oba AWX, orurowanie 55mm, brak jeszcze FMIC ale na dniach powinienem mieć ten rdzeń nowy, stary IC AFN poszedł do kolegi, brak kata, zostanie zrobić hamownie obecnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie silnik po kap remoncie, suszarka AWX, 0.216FB, kolektory oba AWX, orurowanie 55mm, brak jeszcze FMIC ale na dniach powinienem mieć ten rdzeń nowy, stary IC AFN poszedł do kolegi, brak kata, zostanie zrobić hamownie obecnie :)

170-175km 320-340Nm powinno byc jak sprzeglo pozwoli :wink4: Pomysl o nim mowie z doswiadczenia moja nie chcial zjechac z hamowni :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprzęgle myślę cały czas, jeszcze nurtuje mnie pytanie czy mogę jechać z seryjnym sprzęgłem na hamownie a potem jeszcze z sprzęgłem poczynić ? czy dla hamowni to nie ma istotnego znaczenia ?, raczej 180 km nie będę próbował przekraczać gdyż musiał bym 0.230 pompę 11 turbo BRD ( o które cięzko strasznie) a to kolejne koszta, 2 to tylko napęd na przód, większe moce w cyklu miejsckim nie bardzo sie nadają, ale moja mało po mieście jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzegło zrób dopiero wtedy jak bedzie nie domagac :wink4: nie ma sensu wczesniej :good: mozesz miec moc duza wazne zeby duzo Nm nie bylo z dolu ale to tuner zrobi tak zeby bylo dobrze :)Ale fakt 165-170 i bedize git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równomiernie rozłożone musi być, i żeby kopciuchem nie był. :) Jeszcze zostanie pytanie do kogo sie potem udać na śląsku żeby dobrze zrobił sofcik

Z doswiadczenia polece CompSport robilem tam i jest profi. :good: Masz tez Aligatora poczytaj na forum tu i na SR http://www.racingforum.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...