Jump to content

[B5 AFN] Pytanie o działający wentylator chłodnicy


author0928
 Share

Recommended Posts

ten wentylator po lewej stronie stojąc przodem do silnika, jest od klimatyzacji

Link to comment
Share on other sites

Aha... Dzięki za info... Pytałem bo brat ma mondeo 3 TDDI i u niego też włanczał się raz na jakiś czas i okazało się że ma jakąś kostkę upaloną i chodzi w trybie serwisowym... Myślałem, że moje audi ma podobną przypadłość więc wolałem zapytać. Dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Jesteście pewni że powinien się kręcić na zimnym silniku?? z tego co mi się kojarzy to na zimnym powinien stać nieruchomo, albo kręcić się bardzo powoli, a kiedy temperatura silnika wzrasta to powinien kręcić się coraz szybciej.

U mnie niestety kręci się cały czas tak samo szybko i będę musiał coś z tym kiedyś zrobić, pamiętam że był gdzieś opis o wymianie oleju w tym WISKU.

Link to comment
Share on other sites

ten wentylator sie kreci i MA SIE KRECIC nawet na zimnym silniku, on dziala na zasadzie elektromagnesu a kreci sie bo rusza nim sila odsrodkowa, latwo to sprawdzic. Gdy silnik jest zimny i wlaczony, wntylator sie kreci to mozna go spokojnie zatrzymac dotykajac jakims np kijkiem tylko nie tak na chama ale z wyczuciem, zeby go czasem nie uszkodzic. (nie polecam tego robic na rozgrzanym silniku) :) moze w tym momencie dzialac elektromagnes (slychac to kiedy sie wlacza) w tym momencie tak naprawde wentylator zaczyna spelniac swoja role.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...