Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie o działający wentylator chłodnicy


author0928

Rekomendowane odpowiedzi

Aha... Dzięki za info... Pytałem bo brat ma mondeo 3 TDDI i u niego też włanczał się raz na jakiś czas i okazało się że ma jakąś kostkę upaloną i chodzi w trybie serwisowym... Myślałem, że moje audi ma podobną przypadłość więc wolałem zapytać. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni że powinien się kręcić na zimnym silniku?? z tego co mi się kojarzy to na zimnym powinien stać nieruchomo, albo kręcić się bardzo powoli, a kiedy temperatura silnika wzrasta to powinien kręcić się coraz szybciej.

U mnie niestety kręci się cały czas tak samo szybko i będę musiał coś z tym kiedyś zrobić, pamiętam że był gdzieś opis o wymianie oleju w tym WISKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wentylator sie kreci i MA SIE KRECIC nawet na zimnym silniku, on dziala na zasadzie elektromagnesu a kreci sie bo rusza nim sila odsrodkowa, latwo to sprawdzic. Gdy silnik jest zimny i wlaczony, wntylator sie kreci to mozna go spokojnie zatrzymac dotykajac jakims np kijkiem tylko nie tak na chama ale z wyczuciem, zeby go czasem nie uszkodzic. (nie polecam tego robic na rozgrzanym silniku) :) moze w tym momencie dzialac elektromagnes (slychac to kiedy sie wlacza) w tym momencie tak naprawde wentylator zaczyna spelniac swoja role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...