Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czas nagrzewania się silnika


Piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie ile potrzebujecie przejechać km aby wskazówka temperatury wskoczyła na 90 przy temp. zewnętrznej około 0 ?? w moim autku o 230 km przebiegu musze pokonać około 7-8km (termostat mam nowy i chłodnica do pełnego rozgrzanie sie silnika jest zimna to chyba z nim jest wszystko ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie ile potrzebujecie przejechać km aby wskazówka temperatury wskoczyła na 90 przy temp. zewnętrznej około 0 ?? w moim autku o 230 km przebiegu musze pokonać około 7-8km (termostat mam nowy i chłodnica do pełnego rozgrzanie sie silnika jest zimna to chyba z nim jest wszystko ok)

wszystko jest ok :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi bo mój szef w 2002r wziol z salonu nowego passata z podobnym silnikiem 1,9tdi 96kW z tym ze skrzynie miał 6 biegową i rozgrzewał sie znacznie szybciej może dlatego ze był nowy i większe tarcia jak miałem okazje nim jeździć miał przebieg 30tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Raczej wszystko jest ok. Po odpaleniu silnika jedziesz od razu na jakąś szybszą drogę czy raczej tłuczesz się po mieście te 7-8 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem rożnie po miescie i poza miastem odnoszę wrażenie ze po miescie jeszcze dłużej (czasowo)jeśli sie stoi w korku albo wolna jazda na niskich obrotach i na niskich biegach niż od razu traska i trochę wyższe obroty wiadomo ze bez przesady z deptaniem bo wiem ze nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam nowy termostat i nagrzewa mi się do 90 st około 10-15km

ale przez pierwsze pare kilometrów autem przyspieszam jak 70-letni dziadzia (max. 2000 obr/min), bo szkoda mi silnika gdy jest zimny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam nowy termostat i nagrzewa mi się do 90 st około 10-15km

ale przez pierwsze pare kilometrów autem przyspieszam jak 70-letni dziadzia (max. 2000 obr/min), bo szkoda mi silnika gdy jest zimny :wink4:

Ja mam bardzo podobnie a termostat i czujnik wymienione. Pytałem magika od audi i powiedział, że można do szybciej rozgrzać ale trzeba mu dać wyższe obroty a motorka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2500rpm spokojnie mozna jechac, aby tylko nie osiagac takich obrotow z gazem w podlodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w moim autku o 230 km przebiegu musze pokonać około 7-8km (termostat mam nowy i chłodnica do pełnego rozgrzanie sie silnika jest zimna to chyba z nim jest wszystko ok)

jak na "siedmiolatka" to masz dosc skromny przebieg :polew: :polew: :polew:

a tak na powaznie to moja niunia tez potrzebuje okolo 6-8 km aby zlapac odpowiednia temperature, staram sie takze nie przekraczac 2500 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 180 tys czas nagrzewania autka 4-6 min uważam że raczej dobrze wszystko jest :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...