Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk dźwigni hamulca ręcznego


Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie ale jak zdemontować rączke ręcznego i czy do wyjęcia tego guzika trzeba cały tunel i dźwignie kręcić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale jak zdemontować rączke ręcznego i czy do wyjęcia tego guzika trzeba cały tunel i dźwignie kręcić???

W elemencie 1 masz taki mały uchwyt, w elemencie 2 masz zatrzask. Musisz z dołu cienkim śrubokrętem odchylić uchwyt do dołu i pociągnąć rączkę ręcznego w stronę silnika tutaj jest wszystko:

http://imageshack.us/f/32/reeczne.jpg/

Nie trzeba ściągać całego tunelu żeby zdjąć tą oprawkę aluminiową z ręcznego. W pierwszych rocznikach nie była ona demontowana ale w 2004 na pewno można ją zmienić na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zdjąłem rączkę a następnie za pomocą śrubokręta płaskiego zdjąłem samą końcówkę aluminiową (przycisk)- trudno to zachodzi bo pod spodem jest jakiś biały klej ale dałem radę. Przycisk miałem ostro zrypany ale po godzinie udało się uzyskać efekt jak na foto.

3a140821c8b682ccmed.jpg

:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos jak przyciski z tej aukcji

PRZYCISK HAMULCA RĘCZNEGO HAMULCA SKODA VW AUDI (2671136254) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

Przycisk miałem ostro zrypany ale po godzinie udało się uzyskać efekt jak na foto.

napisz jak go "zregenerowałeś" bo fota już nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R

Mogłeś napisać, że potrzebujesz przycisku .. ja mam od A3 8P idał .. się przewala niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w aucie z marca 2003r mozna juz wymienic ten guzik?

Ja mam 02/2003 i przycisk jest niewymienialny. Stary guzik wydłubałem, trzyma dodatkowo na silikownie więc schodzi trochę ciężko. Kupiłem w ASO nowy przycisk , ale jest on pod inny typ dzwigni i niestety nie ma opcji go zamontować :( Teraz musze szukać całej dzwigni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odgrzewam kotleta. Ostatnio ściągałem nakładkę ręcznego (poszła do obszycia) i przy okazji chciałem wymienić przycisk, ale jak okazało się w b6 z roku 2004 jest stary typ. A dziś znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/oryginalny-przycisk-hamulca-recznego-vw-audi-seat-i5988513928.html. I teraz moje pytanie czy podejdzie to do tego typu ręcznego? Nie mam rozebranej reszty plastików i nie widzę jak to wygląda dalej. może ktoś ma na wierzchu dźwignię i mógłby się wypowiedzieć czy coś takiego zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 2004 i nie wiem czy da sie wymienić. Próbował już ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was dobrą informację :) Udało mi się zmienić przycisk! Rok mego Audi to 2004 i tam jeszcze był niewymienialny, ale znalazłem na niego sposób!!

Tak wyglądał mój stary przycisk. Siedzi on na jakimś białym elastycznym kleju. Udaje się go zdjąć po odgięciu tych blaszek na bokach i podważeniu go śrubokrętem.

sc2n8zfl.jpg

Nie mam zdjęcia jak wygląda ręczny po zdjęciu, ale mam zdjęcia pokazujące jak powinien wyglądać podcięty ręczny:

5s2zj6ew.jpg

pa74et6p.jpg

Całą operację robiłem skalpelami modelarskimi, akurat to miałem pod ręką :)

Kilka przymiarek:

ktbngkej.jpg

cahuurxg.jpg

Następnie użyłem zwykłego sylikonu, który wpuściłem do środka przycisku i cały przycisk wcisnąłem na dźwignię ręcznego. Dla zabezpieczenia klejem z pistoletu zalałem nóżki przycisku.

nezvpm3l.jpg

lfq2swdi.jpg

I na koniec oczywiście gotowy ręczny razem z nakładką od użytkownika biggman, mieszkiem od Reggi, i gałeczką S-Line z A3 :)

snfwgxf7.jpg

I na koniec mała uwaga!!! Uważajcie na ręce :P Plastik niechętnie się tnie za to te nożyki modelarskie wchodzą w palce doskonale! Mam pamiątkę do końca życia na palcu z tego rezania :D

EDIT: Zapomniałem dodać, że numer tego przycisku to 8E0711333A.

Edytowane przez Malinioo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...