Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zawieszenie: coś stuka na dziurach, nie wahacze.


zllew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. W trakcie jazdy samochodem po dziurawej drodze (a o takie u nas nie trudno) cosik stuka sobie z prawej przedniej strony. Byłem dziś na stacji diagnostycznej z przekonaniem, że to któryś wahacz padł (z racji tego, że mam s-line na sportowym zawieszeniu) ale miły pan mi powiedział, że nie ma nawet milimetra luzu :kox:

Stąd moje pytanie: co by to mogło jeszcze być...

Pozdr S.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo, też wahacze sprawdzane i też nie wiadomo gdzie stuka

U mnie podobnie... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam to samo.Wahacze dolne te co trzymaja amortyzator wymienione,gumy na stabilizatorze wymienione.Bylem juz na szarpakach i w 5 roznych warsztatach i nikt nic nie wie,kazdy mowi ze wszystko jest dobre.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest takie gluche stukanie a jak u was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maiłem problem z pukaniem od jakieś 4 miesięcy teraz gdy przyszły pierwsze Małe mrozy zauważyłem ze stuki sie nasiliły,nie wytrzymałem i zacząłem szukac przyczyny, szarpaki nic niewykazały sprawność amorków ok 75%dodam ze prędzej wymieniłem 2 wahacze i nic nie pomogło kasa wywalona w błoto :wallbash:, zdemontowałem amortyzator i okazalo sie ze ma luz w górnej części a gdy wciśnięty ponad połowę luzu ginie, wymiana amortyzatorów na nowe kayaba 341845 pomogła końcu mam cisze żadnych stuków :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak większość Panów powyżej - stukanie, pukanie na drobnych nierównościach z przodu. Na większych - cisza. Sprawdzanie kilka razy na różnych wytrząsarkach, naciskanie auta i diagnoza - do wymiany dwa dolne wahacze. Jak sie okazało - CHYBIONA. W końcy trzeci mechanik. Ten bez wytrząsarki i bez zastanowienia powiedział: "Przyczyną tego typu hałasu jest niesprawny górny wahacz". /żaden z oprzednich testów tego nie potwierdził/. Mechanik wahacz wymienił i cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak fly07 tylko u mnie było do wymiany oprócz górnego wahacza dodatkowo gałki.

dokładnie tak jak kolega powyżej napisał. Bardzo częstym powodem głuchego stukania są końcówki drążków które powinno się wymienić. Najlepiej od razu z dwóch stron bo zbieżność trzeba koniecznie ustawiać, a skoro z jednej padł to za niedługo pewnie i z drugiej padnie, więc po co wywalać kaskę na podwójne ustawianie zbieżności :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie jest to samo. denerwuje mnie juz to stukanie. wachacze sprawdzane i wszystkie ok. zastanawiam sie nad tymi koncowkami i moze gumy stabilizatora. powiedzcie mi jaki moze byc koszt gum i koncowek dobrej firmy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena gałek zaczyna się od 40zł w górę. "Gumy stabilizatora"? Masz na myśli łącznik stabilizatora z jego elementami gumowo-metalowymi? Jeżeli tak to nie baw się w wymianę elementów gumowych tylko cały łącznik zmień - będzie taniej i o 100% pewniej- łączniki zaczynają się od 50zł (tyle dałem za Lemforder"a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...