Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] 205 000 i gaz


chemik29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy powiedzcie mi czy przy 205 000 km mogę śmiało założyć gaz??? Mam B5 95r 1,8 125KM. Boje sie ze przy tym przebiegu może silnik juz długo nie pochodzić jak założę gaz, a nie mam zamiaru zmieniać mojej A4. bo jeździ mi sie nią super. Proszę o rade czy mogę zakładać bez strachu i jaka instalacja najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem przy 234000 przebiegu, wbrew temu co niektórzy piszą gaz nie niszczy "aż tak" silnika oczywiście musi być dobrze wyregulowany

dobra instalacja nie niszczy silnika , ludzie opieraja sie na opinii sprzed lat , maja przed oczami poloneza z lpg pierwszej generacji od którego smierdzialo na kilometr gazem.

załóż instalke w dobrym zakładzie a nie u lokalnego kowala i ciesz sie bezproblemową jazdą , w poprzedniej a4 z silnikiem 1.8 125KM ADR , gaz został założony przy 110.000 , jak została rozbita miała na liczniku 209.000 i przez ten okres zadnych problemów z gazem , instalacja STAG 200-4.

Pamiętaj żeby nie oszczędzać i załozyc dobrą instalacje w renomowanym zakładzie , moge ci polecić pana Piotra Nowotczyńskiego z Mławy , wiem że daleko ale ja na regulacje tez do niego z Wawy jeździłem bo jest w środowisku bardzo znany :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakłądałem gaz to miałem 250kkm i silnik był i jest w idealnym stanie nie bierze nic oleju 0w/40.

Nie słuchaj że gaz niszczy silnik bo co niby on tam ma popsuć????????????

Proponuję założyć:

Stag 4

zavoli zeta N

Magic jet

butla w koło 55l

I bedziesz śmmigać a cena instalki powinna byc nieco ponad 2tyś pln[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 11:13_________________________________________________ps. w vectrze mam przelot 322kkm z tego 180kkm na lpg i silnik nawet oleju nie łyka i śmiga jak młodzieniaszek, wiec nie słuchaj tego co inny gadaja nie wiedząc nic w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie słuchaj tego co inny gadaja nie wiedząc nic w temacie.

przeważnie właściciele gnojowozów po podwyżce cen ON :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

w lato jak gaz był po 1,65pln mówiłem mojemu staremu który ma B4 1.9TDI ze za 85pln robie 430km to go chooj strzelal :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Mogę jedynie podpisać sie pod tym co powyżej koledzy powiedzieli o LPG. Ja zakładałem przy 165 tys. km (a ile naprawdę to nie wiadomo) Zwykle na ten temat wypowiadaję się ludzie, ktorzy nie mają pojęcia i nigdy gazu nie mieli w swoich autach, ci których szlag tafia, że 100 km może kosztować ok. 20-25 plz a nie 40-45 plz, albo mieli gaz 15 lat temu... Oczywiscie do twego autko proponowałbym sekwencje i będzie hulało na maksa. Nie oszczędzaj totalnie na instalce-to co podał sołtys85 jak najbradziej, ewentualnie alternatywne wtryskiwacze: Matrix HD344 albo Matrix HD544. Ja z kolei śmiagam na BRC Sequent 24 (wtryski pomarańczowe, reduktor GENIUS MB 1500) i gra muzyka. Poczytaj o polecanych instalacjach na tym forum i odwiedź też lpg-forum :) Tam znajdziesz dobry zakład który to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przede wszystkim sobie nie daj wcisnąć słabego reduktora TO PODSTAWA

potem nie będzie nikt ci mógł wyregulować instalki i ogólnie czary się będą dziać

przy 125km rozsądnie trzeba reduktor wziąć na 180km, różnice w cenie są około 50pln więc nie ma co płakać

reszta wedle życzenia choć o wtryskach mógłbyś poczytać troche i wybrać najmniej awaryjne.

ja w poprzednim samochodzie (W124 2.3 1991) zakładałem gaz 2 generacji przy przebiegu 280kkm przejechałem na nim do 380kkm i sprzedałem po 3 latach użytkowania, silnik w stanie idealnym, 1l oleju na 12kkm brał przed założeniem i po założeniu do samego końca u mnie

jedyne co to trzeba NAPRAWDE wiedzieć u kogo zakładać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie daj sobie zrobić z mózgu wody kiedy do tego wątku dołączą się koledzy, którzy są przeciwnikami gazu co będą tłumaczyli np. tym, że gaz ma większą temp. spalania co będzie skutkowało przegrzewaniem się silnika. Jeżeli masz sprawny układ chłodzenia to tamte farmazony można wsadzić między bajki, bo i nawet przy samej benzynie czy ropie jeżeli chłodzenie jest słabe to bez problemu też uda się przegrzać samochód.

Ale wiec jedno, że przy gazie mieszanka jest zawsze dopalana w 100% co "skutkuje" tym, że nie będzie tworzył się nagar, dodatkowo gaz ma mniej siarczanów i innych zanieczyszczeń niż benzyna czy ropa. Mój pierwszy zagazowany samochodzik to była Mazda 323 i gdy zdejmowałem pokrywę zaworów całe "wnętrze" było,że pokuszę się o stwierdzenie "czyściutkie" - przeciwnie do "wersji" benzynowej przed założeniem LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Gaz to nie zło ale musi być dobra instalacja i dobrzy ludzie którzy to założą i dobrze wyregulują oraz b.dobry stan podzespołów układ chłodzenia itp itd . ja mam Instalacje KME reduktor silver wtryski matrix nie nażekam zrobione na niej juz ok 45 000 tys i nic się nie dzieje oprócz regulacji i wymiany filtrów oby tak dalej różnica w dynamice u mnie jest mała ale to ze względu że nie mam czasu poprawić mapy wtrysku ale na wiosnę się za to zabieram :) pozdrawiam wszystkich Urzytkowinków LPG :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie dawno zakładałem LPG i auto ma najechane 266 tyś, dobra instalacja a auto bedzie jeździc długo i bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam w 1.6 gaz od nowości 300 tyś kilometrów juz na liczniku i dalej auto śmiga super dodam tylko że instalka koltec holenderska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam w 1.6 gaz od nowości 300 tyś kilometrów juz na liczniku i dalej auto śmiga super dodam tylko że instalka koltec holenderska

Jeżdząc na gazie zaoszczędziłes kasę, która pewnie starczyła by na używaną A4 B7 :polew: nie chce mi się liczyć ale pewnie by sykło ale na B6 na 100% :polew:

Uwielniam gaz :gwizdanie: i nie mam problemu z odpalaniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku różnica na 100km między gazem a benzyną to jakieś 17-18zł to przy założeniu że faktycznie tyle samochód przejechał to globalna oszczędność jest rzędu 50000zł - no coś lepszego można za to już kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...