Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zima kontra nasze niunie:)


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

dwa razy grzejesz? Szkoda świec...

Żadne z moich TDI, podobnie jak i stary 1.8d w citroenie nie maja problemów z odpalaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z 2-3 razy zagrzalem 2 razy i ... do tej pory nie wiem po co , bo roznicy w odpaleniu nie bylo zadnej . Wrecz mialem wrazenie ze jak dwa razy grzeje to gorzej zaskakuje. Jak napisal kolega wyzej ...szkoda pradu i swiec :wink4: .

przy -24 palil mi tak ze dobrze nie zdarzylem przekrecic rozrusznikiem. A np dzis przy -8 zakrecil 1.5 razu . Nie wiem od czego to zalezy mam wrazenie ze bardziej od wilgoci . Ogolnie pali od strzala bez zadnych problemow (od 3 lat :decayed: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgredek

A no dwa :wink4:

@mmcv

Ale Ty masz inny silnik. Jakieś pompowtryski to nie pompa :decayed: Może masz mniej nalatane, może lepsza kompresja, mniej zużyty silnik... można porównywać i nie. Bo wiadomo, zadbany łaski nie robi i ma zapalić czy jest na pompie czy ma 500kkm czy 100kkm

Ja w zeszłym roku miałem leżący kąt początku wtrysku i czy grzałem 2 czy 4 raz przy takich mrozach kręcił długo (10-20 sekund) a latem w końcu zabrałem się za idealne jego ustawienie i tej zimy... tak jak widać na filmiku powyżej. A przy silniku odpukać nic nie robiłem, kąt ustawiłem, jedną świeczkę przepaloną wymieniłem...

Co do jednego grzania, jutro też mróz zapowiadają więc rano będzie test :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się jak do tej pory jeden notlauf, muszę ją przelecieć po obrotach, żeby mi łopaty ładnie pracowały.....eh zima :disgust:.

Zrobi się cieplej to osłony pod silnik i skrzynie do wymiany :decayed:, jak co zimę zresztą :).

A pali od strzała, w tamtym roku poległa przy -27*C, ale aku było słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-22 dziś rano samochód odpalony bez problemów :cool1:

dziś w nocy ma być jeszcze niższa temp. zobaczymy co będzie.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: ale u was mrozi :gwizdanie:

Góral nie zapominaj ze w wawie też mrozi tera mamy -12, wiosna idzie :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: ale u was mrozi :gwizdanie:

a u Ciebie nie mrozi? :naughty:

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2011022112&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa

BTW mój też pali od strzała :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajajaj zimno będzie

Mundyr Grzesiu ty masz rakietę na szlachetny gnój do tego dotrysk LubiePierdolnacGaz :decayed:

więc jak byś mógł nie wystartować :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajajaj zimno będzie

Mundyr Grzesiu ty masz rakietę na szlachetny gnój do tego dotrysk LubiePierdolnacGaz :decayed:

więc jak byś mógł nie wystartować :naughty:

:lol1:

AFN w zeszłą zimę też mi palił od strzała, potelepało nim troszkę, ale palił i śmigał, problemów z tym nie miałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jak paliłem to pokazał mi BREMSE na chwilę chyba po to żeby mnie zdenerować. ALe o dziwo przy -10 ładnie się zagrzał na trasie (~15 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj pisałem dziś kolejny test. Jeszcze zimniej i tylko jedno grzanie :cool1:

Wydaje się, że przy dwóch grzankach jak wczoraj można by zaoszczędzić na kręceniu jakieś pół sekundy :kox:

Staruszek daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj przymroziło. -15 u nas było. Ale grzałka w nawiewie daje rade i bez skrobania się obyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj Aku nie dało rady po 4 dniowym postoju,odpaliłem na kable,pojeździłem trochę,dziś rano przy -15 od strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuńka od poniedziałku do wczorajszego popołudnia stała w Warszawie pod moją pracą pod chmurką i zapaliła z delikatnym oporem miło mnie zaskoczyła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba zasłabł aku bo co rano jak kręcę to abs poświeci i gaśnie.

Teraz stoi pod chmurką więc mu zimno a jak był w garażu to problemów nie było.

Ale pali ładnie bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

moja dzisiaj rano pierwszy raz odmówiła posłuszeństwa :disgust:

ako kręciło, a jak załapało to od razu gasł i migała kontrolka oleju :disgust:

....postała trochę na słońcu i na dotyk odpaliła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...