Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Falowanie na obrotach


olek4505

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie na benzynie chodzi ok znaczy nie ma falowania przełączę na gaz faluje i na zimnym silniku gaśnie po 2-3 min przełączę na gaz i nie gaśnie co to może być dodam ze mam zwykły gaz autronik i ze czyściłem przepustnice i zaadaptowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oki a co z gaśnięciem na zimnym silniku a po 2 min jak przełączę to chodzi nawet po minucie i tez będzie działał tylko jak zaraz po odpaleniu przerzuci mi na gaz to zgaśnie i po kolejnym odpaleniu robi się to samo tak jak by komp stracił ustawienia i po dłuższym chodzeniu na benzynie wraca do normy i tak za każdym razem jak jest zimny silnik [br]Dopisany: 17 Grudzień 2009, 12:58_________________________________________________a co do ustawień może ktoś wie jak najlepiej ustawić gaz bo program już mam teraz czekam na kabel do gazu i jak najlepiej go ustawić żeby nie palił za dużo ale miał moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu masz zle ustawiona mieszanke na zimnym silniku i pewnie go przylewa, po chwili jak pochodzi parownik sie lepiej nagrzeje i gaz lepiej odparuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dokadnie jaka to instalacja?

po drugie może jakieś fotki z podmaski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź skład mieszanki oraz reduktor membrana i te sprawy czy wszystko jest ok i powinno rozwiązać problem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem i mechanik polecił mi zmianę przewodów zapłonowych, niestety sprzedawca dał mi zły model o czym przekonałem się dopiero po odpięciu starych gdy założyłem je powtórnie problem znikł... hm... Może któryś nie był dopchnięty albo mój magiczny młotek uzdrowił ponownie mojego paździocha. :polew:

mam instalacje BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobne problemy; na pb wszystko ok a na gazie obroty mi na luzie zaczeły falowac nawet na rozgrzanym silniku, czasem silnik nawet gasł, a przelaczał sie z pb na gaz jak traktor. Godzina u gazowników i problemy znikły: rozebrali i przeczyscili mi wtryskiwacze oraz parownik, załozyli podgrzewacz wtryskiwaczy (grzeje je do temp plynu chłodzącego 50st. C, załozyli nowe filtry gazowe oraz zaktualizowali oprogramowanie instalacji gazowej dzieki czemu mozna było podkrecic dawki na niskich obrotach. Teraz chodzi jak należy, 0 problemów. Polecam wizytę u gaziarzy i serwis instalacji. Pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewacze wprowadzaja tylko zamieszanie no chyba że twoja instalak niema korekt po temeraturze gazu;)

Nie udzielajcie koledze rad z czyszczeniem wtryskiwaczy bo ich niema wiec i podgrzewać niema co.

Olek ja na Twoim miejscu zrobił bym tak odpioł aku na noc albo skasował stałe wyuczone Vagiem, do prawie pustego baku dolał jakiegos preparatu czyszczątego układ paliwowy (benzynowy) i zatankował pojeździł z dzień dwa na benzynce. A w sterowniku gazu ustawił temperature przełanczania na jakieś 35-40stopni jak masz inną i sprawdził czy silniczek krokowy bo zdaje sie taki masz na weżu od parownika do miksera jest czysty. Jesli bedzie sie problem powtarzał to dopiero szukał bym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juby nie zgodzę się z Tobą.

Nalanie benzyny i jakiegos syfa do czyszczenia układu nic nie da.

Wyraźnie wtryski lub parownik dają ciała.

Kolego szukaj dobrego gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juby nie zgodzę się z Tobą.

Nalanie benzyny i jakiegos syfa do czyszczenia układu nic nie da.

Wyraźnie wtryski lub parownik dają ciała.

Kolego szukaj dobrego gazownika

Piszesz o wtryskach benzynowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazowych

To pomyliłeś temat bo kolega OLEK4505 ma II generacje czyli mikser - palnik od kuchenki ;) jak słusznie Bogumił sie dopatruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten się nie myli co nic nie robi-

Dokładnie - czasem warto poprostu pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...