Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] 1.8T 140KW (~190KM) Przegląd serwisowy


imothep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Z góry przepraszam, jeśli temat był poruszany na forum (jestem betonem pod względem wyszukiwania, próbowałem, ale nic nie znalazłem).

Szukam jakiejś informacji o tym, jakie czynności powinny zostać wykonane przy przeglądach serwisowych w A4 po przejechaniu określonej liczby kilometrów. W książce serwisowej niby są jakieś elementy, ale nie wszystko jest robione.

Moje A4 ma teraz przejechane 120 tyś. Podczas przeglądu na pewno wymienię olej + filtry, sprawdzę wszystkie płyny i filtry, ale czy ma ktoś może informację o pozostałych czynnościach jakie należy wykonać?

Nie chcę zostać naciągnięty w serwisie na naprawy/czynności, które nie powinny zostać zrobione.

Z góry dzięki za Waszą pomoc!

Pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu chcesz jechac do ASO?

przeciez tam Cie skroją tak ze nie odnajdziesz rozumu do konca nastepnego roku

do wymiany rozrząd, filtry, swiece, płyny eksploatacyjne(olej silnikowy, przekładniowy, płyn chłodniczy, hamulcowy, do wspomagania)

wymien tez czynnik i olej w układzie klimatyzacji

pogadaj na spocie, Koledzy maja ''swoich" mechaników

na pewno Ci pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechane 120 tyś. Podczas przeglądu na pewno wymienię olej + filtry, sprawdzę wszystkie płyny i filtry, ale czy ma ktoś może informację o pozostałych czynnościach jakie należy wykonać?

olej,plyny i filtry,mozesz sam wymienic,na pewno na serwisie beda sprawdzac grubosc klockow hamulcowych,a i te sam mozesz wymienic,nawet z tarczami-wszystko jest na Forum-raz wymienisz-bedziesz wiedziec na przyszlosc... :wink4:

rozrzadu nie wymienisz sam,jak nie jestes mechanikiem i nie masz miejsca i sprzetu-reszte mozna samemu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wymiana rozrządu w tym motorku jest przy max 180tyś km

jeszcze nie widzialem BEX-a ktory mial wymiane rozrzadu po takim przebiegu, no chyba ze druga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wymiana rozrządu w tym motorku jest przy max 180tyś km

jeszcze nie widzialem BEX-a ktory mial wymiane rozrzadu po takim przebiegu, no chyba ze druga

szczerze to i ja jestem zaskoczony tym-z moich zrodel wynika pierwsza wymiana rozrzadu-przy 80 tys nastepna najdalej przy 160/170-ale max 180 wraz z pompą wody i lancuch rozrzadu nie wiecej,jak 200tys :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wymiana rozrządu w tym motorku jest przy max 180tyś km

To jakaś bujda. Im więcej KM ma dany silnik rozrząd się częściej wymienia bo oczywiście narażony jest na większe przeciążenia. Tak więc nie znam zaleceń servisowych VW od BEX co do wymiany rozrządu, ale na pewno będzie tak samo jak w innym 1.8T albo nawet mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi zaleca wymianę rozrządu w BEXie przy 180 tys. km (źródło ELSA) - przy czym nie jest to praktykowane z racji na fakt iż lepiej dmuchać na zimne i wymienić rozrząd przy 90, 120 tys km. Podobne zalecenia są w stosunku do 2.0L FSI (150KM) przy czym te silniki mają bardzo duży odsetek zgonów rozrządowych przed zalecanym okresem przeglądowym.

BTW

Rozrząd bardziej niszczy styl jazdy niż moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma dojście do ELSY to proszę o info co ile wymienia się rozrząd w 3.0V6 ASN (ja wymieniłem pierwszy przy 95kkm), kiedy kolejny?

pozdr

Nominalny czasokres wymiany paska rozrządu to 120 tkm, ale w zależności od stylu jazdy mozna ten okres skrócić tak wiec wymiana przy 95 tkm jest jaknajbardziej słuszna. Teraz możesz wymienić pasek po ok. 215tkm (120+95tkm) lub wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...