Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Proszę o pomoc "Rogalottiego" Chip


MariuszA42.5tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę nie usuwać mojego wątku. Moja a4 2.5tdi 180 ma zmienione parametry silnika byłem w na hamowni i auto ma 180km...seryjną moc..moment rzekomo jest większy 380Nm(tak jest na wykresie) powiedziano mi że auto ma blokadę na pompie. a teraz pytanie do Ciebie...Jesteś w stanie to ogarnąć ?? i prosił bym o nr tel. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego PW albo zadzwoń do Rogala ( Witek ) będzie o wiele szybciej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie mogę znaleźć i czekam na odp fachowca który się tym zajmuje. głownie mi chodzi żeby z auta zrobić z 220km ...

Nie zrobisz z AKE 220PS.

Maks co da sie wycisnac to w zaleznosci od egzemplarza 195-205PS.

Jesli masz auto z 2001 r. to powinienes miec jeszcze "wydajniejsza" pompe niz nowsze roczniki.

Pompy nie maja zadnych blokad... poprostu seryjne osiagi to prawie maks ich wydajnosci.

Z pewnoscia jesli chodzi o soft do 2.5TDI to nie znam lepszego fachowca niz Rogal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,proszę nie usuwać mojego wątku. Moja a4 2.5tdi 180 ma zmienione parametry silnika byłem w na hamowni i auto ma 180km...seryjną moc..moment rzekomo jest większy 380Nm(tak jest na wykresie) (...)

Wnioskuję, że przed chipem auto nie było hamowane.

Jakim cudem Nm'y wzrosły a PS'y nie drgnęły skoro moment obrotowy i moc są ze sobą ściśle powiązane?: http://pl.wikipedia.org/wiki/Moment_obrotowy

Sprawdzałeś przed chipowaniem w jakiej kondycji jest silnik? (czy "trzyma" seryjne parametry?) Kto robił tego chipa? I jak to wyglądało?

Masz możliwość zrobienia logów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Wawie u gościa który ma trochę pojęcia na ten temat i zrobił Logi.. Turbo jest w bardzo dobrej kondycji,brak jakichkolwiek nieszczelności w układzie,wałki też są ok bo były sprawdzane. Auto ma przejechane 170tyś i było sewisowane do końca(jestem drugim właścicielem). Wykres z hamowni pokazał 380NM i 182km. Przed chipem auto miało 176km. Kontaktowałem sie z Rogalem i powiedział że auto ma blokadę na pompie i z "Głową da się to ominąć" Po 5 styczniu Rogalotii ma walczyć z moją A4. Aż sam jestem ciekaw co będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem Nm'y wzrosły a PS'y nie drgnęły skoro moment obrotowy i moc są ze sobą ściśle powiązane?:

Co ty to za brednie piszesz??

Moment i moc są ze soba poiwiazane ale jeszcze wszystko zależy od obrotów dla przykladu:

Silnik może mieć 350Nm przy 2 tyś obr i osiagać moc 200km przy 4tys obr, inny silnik moze mić 420Nm przy 2 tys obr i też tylko 200km przy 4 tys obr.

Jest na to prost wzór:

P= M*n/7021

gdzie

P-moc w KM

n-obroty [obr/min]

M-moment obrotowy w Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdę wykres i nap co i jak[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 22:44_________________________________________________Trochę się zagalopowałem :)

Na wykresie mam tak:

Max moc[km/kw] 180.5/132,7

przy 3808obr/min

Max moment[NM]382

przy 2717obr/min

Max prędkość 149

Max obroty 4825

Śr.Moc 139,3km

Śr moment 321

Przełożenie 61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopakom na forum chodzi o logi z diagnostyki. Przyjedz w przyszłym tygodniu jak to ustalilismy zobaczymy co tam masz zrobione. Ale fakt faktem mozesz miec takie parametry juz po modyfikacji :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprost Witka o pare logowan, bo jesli wyszlo Ci w serii 170PS to cos ewidentnie niedomaga.

Moze to byc blachostka (np. przeplywomierz), ale rownie dobrze mechanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj sie nie inwestowac w wózz kolejnych pieniedzy dopóki go porzadnie nie zdiagnozujesz, czasami forsa idzie w błoto.

Z miłą chęcia shamuje 180tke zrobiona przez inna firme moze wkńcu bedzie pierwsza z moca na 220PS (po naprawie) :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcia shamuje 180tke zrobiona przez inna firme moze wkńcu bedzie pierwsza z moca na 220PS (po naprawie) :-)

Poczkaj... wymienie dwumasa i przyjade na hamowanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...