Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 1.9 tdi 150KM


ludi25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie co do 1.9 tdi 150Km. W jakich samochodach byl stosowany poza golfem,toledo i leonem. Czy byl w jakims audi, a jesli nie czy jest mozliwosc przelozenia takiego do audi a6,albo jak przerobic 1.9 tdi ze 115, 130 na okolo 200 KM. Najlepiej 130. W jakich firmach to zrobia i co tzreba wymienic,zeby niezbyt skrocic zywotnosc silnika. Z tego co wiem 130 ma po hamowni 146 rumakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wiesz ale ok, kto pyta nie błądzi ;)

1,9 TDI 150 KM to silnik ARL. Występował w wozach na płycie podłogowej golfa IV. Istnieje też 150 KM ale w Sharanie i nazywa się BTB. Występowały też 1,9 TDI 163 KM (Ibiza BPX i BUK).

Generalnie wszystkie motory 1,9 TDI o mocy 130, 150, 163 KM to te same konstrukcje. Różnią się pompowtryskami, osprzętem, turbinami, miskami olejowymi, szpilkami głowicy. Są to różnice kosmetyczne. Równie mocną konstrukcję jak powyższe ma jeden motor 115 KM - z Sharana o oznaczeniu AUY.

Wszystkie silniki 130-163 KM mają niższy stopień sprężania jak słabsze TDI, mocne korbowody, tłoki z pierścieniowym kanałem chłodzącym olejem, mocniejsze wały korbowe. Więc który z nich weźmiesz za bazę do modów nie ma znaczenia byleby był zdrowy. Poprzeczne silniki bardzo łatwo przerabia się na wzdłużne. Ważniejsze są popowtryski - przy przekraczniu 200 KM niezbędne są pompki AL albo hybrydy robione z końcówkami o odpowiedniej średnicy.

Poza tym do 200 KM potrzeba FMIC, orurowanie, turbo minimum BRD, program.

Poczytaj sobie tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_koncepcja_na_dlubniecie_parcha-t38351.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się również w audi a 4 s-line z tym silnikiem.

Pierwsze słyszę :mysli: Chyba , że był swap robiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma taki silnik w vw bora , spotkałem się również w audi a 4 s-line z tym silnikiem.

gdzie się spotkałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przeglądałem oferty allegro i była tam a4, właśnie z tym silnikiem.

TO chyba ktos tunninga wystawił na sprzedaż, teraz duzo takich 150km w 1,9 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przeglądałem oferty allegro i była tam a4, właśnie z tym silnikiem.

Jeśli tak to był swap, albo auto po programie. Seryjnie takich nie wkładali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przeglądałem oferty allegro i była tam a4, właśnie z tym silnikiem.

bo piszą barany handlarze co im "ślina na palce przyniesie" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...