Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pytanie w sprawie rozrządu


kami050

Rekomendowane odpowiedzi

a koledzy powiedzcie mi jeszcze tylko jedną rzecz ile wytrzymuje to sprzeglo alternatora i czy musze je wymieniac przy pierwszej wymianie rozrzadu bo patrzac na zestawy rozrzadu na aukcjach w nawet najdrozszych zestawach po 700-800zl nie oferuja tego sprzegla w zestawie a cos slyszalem ze takowe sie wymienia ale nie wiem w jakim celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko się wymienia jak jest popsute.

Jak będziesz rozbierał samochód do wymiany rozrządu, to można rozebrać też alternator - dobry mechanik organoleptycznie oceni, czy trzeba go wymienić (przy okazji można powymieniać szczotki itd. - groszowe sprawy).

Sprzegiełko do mojego kosztowało ok. 200 złotych. A może 150 :mysli: Wymieniałem kilka części i dokładnie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to rozumiem , a tam jest pompa wody i jak sie ją ściągnie to schodzi płyn chłodniczy tak? I trzeba go wtedy wymienic na nowy czy wlewa sie stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płyn najlepiej wymienić na nowy G12++

Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował i pojechał do ASO Audi lub VW czy Skody(bo tam czasem dużo taniej jest) i wymienił kompletny rozrząd.Zapłacisz około 1600 zł + gwarancja + wpis do książki i do bazy i masz święty spokój i pewność że masz wszystko zrobione tak jak trzeba i następne 90 tys. km jeździsz spokojnie.Także nie kombinuj z super promocyjnymi zestawami z allegro bo to syf a byle jakiemu najtańszemu mechanikowi nie dawaj auta bo jak coś spier.... to później będziesz się z nim szarpał bo pewnie jak coś się stanie to powie że on zrobił dobrze i że to Twoja wina.Tak więc nie oszczędzaj bo się to może szybko zemścić na Tobie, bierz telefon i dzwoń do ASO popytaj o ceny pogadaj o jakimś rabacie i wymieniaj u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płyn najlepiej wymienić na nowy G12++

Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował i pojechał do ASO Audi lub VW czy Skody(bo tam czasem dużo taniej jest) i wymienił kompletny rozrząd.Zapłacisz około 1600 zł + gwarancja + wpis do książki i do bazy i masz święty spokój i pewność że masz wszystko zrobione tak jak trzeba i następne 90 tys. km jeździsz spokojnie.Także nie kombinuj z super promocyjnymi zestawami z allegro bo to syf a byle jakiemu najtańszemu mechanikowi nie dawaj auta bo jak coś spier.... to później będziesz się z nim szarpał bo pewnie jak coś się stanie to powie że on zrobił dobrze i że to Twoja wina.Tak więc nie oszczędzaj bo się to może szybko zemścić na Tobie, bierz telefon i dzwoń do ASO popytaj o ceny pogadaj o jakimś rabacie i wymieniaj u nich.

Też tak myślałem, żeby przynajmniej rozrząd zrobić a ASO żeby mieć spokój ale... żeby utrzymać gwarancję trzeba jechać co 15 tys. km na przegląd a mając na uwadze ceny przeglądów w ASO zupełnie się nie kalkuluje. Już miałem małe spięcie z ASO bo mi wcisnę li uszkodzony zaworek na filtr paliwa no ale nie mam możliwości go reklamować...podstawą reklamacji jest wykonanie diagnostyki u nich na miejscu a po drugie nie oni montowali ten zaworek więc... jestem na szczęście tylko 100 w plecy. Z takim podejściem obawiam się, że w razie problemów po wymianie rozrządu zrobią wszystko żeby wymigać sie od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Jedyne co pozostaje to spora szansa, że wymianę zrobią porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli wymienic na g12 a dostane go w normalnym sklepie z czesciami czy tylko w aso? i czy do vw golfa 1.9 tdi 90KM jest taki sam ten plyn? a pwoiedzcie mi jeszcze jak na pasku rozrzadu pisze install < 06. 2014 to co to znaczy i czy to znaczy ,ze pasek lezal juz jakis czas na magazynie? w jaki sposob sprawdzic kiedy zostal wyprodukowany i ile mozna lat na nim jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g12 a dostane go w normalnym sklepie z czesciami czy tylko w aso?

dostaniesz też w sklepie

czy do vw golfa 1.9 tdi 90KM jest taki sam ten plyn?

zależy z którego roku

jak na pasku rozrzadu pisze install < 06. 2014

jest napisane

czy to znaczy ,ze pasek lezal juz jakis czas na magazynie?

tak (zawsze leży)

w jaki sposob sprawdzic kiedy zostal wyprodukowany i ile mozna lat na nim jezdzic?

głupie pytanie. Zastanów się co może znaczyć "INSTALL < 06.2014"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a jezeli zamontuje go np w maju 2014r to moge na nim jeździć 5 lat? A ile plynu g12 wchodzi do a4 tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile plynu g12 wchodzi do a4 tdi?

:szukaj: jest wielokrotnie opisane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tam pisal o wymianie w ASO zeby miec gwarancje...

to juz nie chodzi o gwarancje na ilestam dziesiat tysiecy km. tylko o gwarancje ze jak ktos cos spaparze i rozwali Ci silnik dwa dni po wymianie. albo peknie pasek po tygodniu. dlatego wymien w jakims wiekszym warsztacie, oni najczesciej maja ubezpieczenie na taka okolicznosc i co najwazniejsze nie kupuj czesci osobno. zlec kompletny rozrzad , czesci plus robota. i wez fakture na wszystko. unikniesz w razie problemow spychologi i ganiania od dostawcy czesci do warsztatu i kazzdy bedzie mowil ze to ten drugi jest winny...

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego plynu g12 mozna kupic dolewke np po litrze ale juz rozcienczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan paska wskazuje na zestarzenie.

pasek powinien w nie powinien byc starszy niz 5 lat od daty produkcji.

po tym czasie moze pekac.

do wymiany plynu w AWX potrzeba 3 L koncentratu oraz ok 4 L wody destylowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja chce sama dolewke czyli 1litr, czyli pasek ktory kupilem jest po prostu stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja chce sama dolewke czyli 1litr, czyli pasek ktory kupilem jest po prostu stary

A masz napisane kiedy ten pasek został wyprodukowany? Jeśli nie i masz tylko informację, że należy go zamontować przed 2014 rokiem to znaczy, że do tego roku musi zachować właściwości gwarantujące jego prawidłową eksploatację w okresie przewidzianym przez producenta auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czyli pasek ktory kupilem jest po prostu stary

:polew:

sorry ale ile można się pytać razy o tą samą rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...