Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak powinna wygladać regulacja LPG


Buba

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie fakt samej regulacji. Ostatnio bylem regulowac i koles podpial kompa, dodalem gazu, zrobila sie autoadaptacja i koniec. Ale regulujac w ten sposob nie da sie przeciez ustawic mieszanki przy obciazeniu. Nie powinien podczas jazdy wolno oraz przy max doladowaniu rozniez adoptowac?

Bylo dobrze ale teraz przy max obrotow przestawia sie na benzyne. Wymienilem WG i doladowanie wzroslo do 0.65.

Niby to juz na samej koncowce obrotow ale chodzi o sam fakt. Nie mialem czasu zeby znowu jechac i zeby regulowal ale nastepnym razem chce zeby mi zrobil dobrze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że w takim silniku to masz sekwencje a sekwencje reguluje się prawidłowo w czasie jazdy, na postoju to sobie można co najwyżej ustawienia sprawdzić. Przy max obrotów każda się na benzynę przestawi bo tak są ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w Mławie to podpiął kompa , stwierdził że "wszystko jest tu popierdolone" pogrzebał troche , wsiadł do auta i zniknął na jakies 40 minut. wrócił i powiedział ,ze zrobil co mógł ale z gówna bata nie ukręci , stwierdził ze przeplywka może być trafiona , bo auto na Pb z przy manewrowaniu przepustnicą z delikatnym opóźnieniem opóźnieniem reagowało na gaz , a jak sam wiesz logi robisz mi juz około 4 miesięcy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencję reguluje sie nastepująco. Przełacza sie na benzynę i włącza sie autadaptację na laptopie. Sterowanik odczytuje mapy wtrysku z wtryskiwaczy benzynowych i przełacza po kolei cylindry na lpg. Po autokalibracji jedzie sie w trasę, żeby zobaczyć jak w praktyce pokrywają sie mapy wtrysku i dokonuje sie korekty mnożnika, ktory jest w tym wszystkim najważniejszym parametrem.

Na dobrze dobranej instalacji nie ma mowy o przełaczeniu sie na benzynę.

Napisz dokładnie jakie masz komponenty instalacji i bedzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC SQ24, reduktor 1500, wtryski pomaranczowe. Instalacja jest wydolna tylko tak pytam z ciekawosci jak powinno prawidlowo wygladac regulowanie. czy na postoju czy przy obciazeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomarańczowe wtryski nie są do 100kW na 4 garkach? może i jest wydolna ......

Niewiem jak to jest w BRC jedynie słyszałem że niektóre instalacje tej firmy maja predefiniowane ustawienia i tam chyba niema takich mozliwości jak np w STAGU gdzie tam można wszystko ustawić.

Moim zdaniem gazowni powinien sie pofatygować i przejechać autem żeby sprawdzić jak sie sprawują ustawienia, a co do kalibracji podczas jazdy nie dokonuje sie jej przy max bucie (max doładowanie) tylko przy takich obciążeniach przy jakich sada lambda pracuje czyli faluje a nie stoi na bogato (lub powinna stać) przy max bucie po kalibracji sprawdzamy spadek ciśnienia i czy lambda jest na bogato.

Jaki masz spadek ciśnienia przy max bucie? bo to jest czynnik determinujacy do przełaczenia na PB jesli zaduży to przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32KW na garnek jest przy pomaranczowych, 140KW reduktor.

jakie cisnienie to nie wiem bo nie zarejestrowalem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Do poprawnej regulacji gazu w instalacjach sekwencyjnych np. BRC 24, Stag 200/300 potrzebne jest oprogramowanie do gazu oraz koniecznie VAG lub pochodne

Auto-kalibracja nie daje nic.

Poprawną kalibrację mapy można uzyskać tylko podczas jazdy, przy maksymalnym obciążeniu silnika odczytując jednocześnie czasy wtrysków gazu i napięcia sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Do poprawnej regulacji gazu w instalacjach sekwencyjnych np. BRC 24, Stag 200/300 potrzebne jest oprogramowanie do gazu oraz koniecznie VAG lub pochodne

Auto-kalibracja nie daje nic.

Poprawną kalibrację mapy można uzyskać tylko podczas jazdy, przy maksymalnym obciążeniu silnika odczytując jednocześnie czasy wtrysków gazu i napięcia sondy lambda.

czyli jednak jest potrzebne obciazenie... mozesz rozwinac temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba obciążeniowa?

drugi bieg, gaz do końca i jedziesz do odcinki

w tym samym czasie patrzysz jakie napięcie daje sonda, jesli za duze co wiaze sie z przelaczeniem na benzynie obnizasz mnoznik na mapie.

Nie pamietam dokladnie parametrow bo ostatnio mape robilem w kwietniu, ale nie jest to nic skomplikowanego.

Nie wiem tylko jak w turbo

Odnalazłem jakieś sceny z programu z kwietnia.

Bardzo ważny parametr ciśnienie gazu (prawy górny róg)

a24d89f454fde35a.jpg

W moim przypadku (Reduktor KME) kwestia klucza imbulsowego 6 i pokręcenia śrubką w parowniku

Tutaj już dobrze po regulacji

0879975a107322e5.jpg

Nie prawidłowo ustawiona mapa

9f45070050d19173.jpg

I troszkę lepiej

df1f0f1058e722cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się tym stagiem podpieracie i mnożnikiem.

A kolega ma BRC, gdzie w ogóle nie istnieje pojęcie takiego mnożnika, i nie widać kreski ani żadnej mapy.

W BRC zmienia się korekcję czasu otwarcia wtryskiwacza LPG względem PB na biegu jałowym i drugi parametr podczas pracy na wyższych obrotach.

To tak z krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Miałem BRC w Golfie i faktycznie dużego pola do popisu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba obciążeniowa?

drugi bieg, gaz do końca i jedziesz do odcinki

Jak dla mnie bzdura. Przy maxymalnym obciążeniu nie sparwdzisz nic oprócz tego czy sada pokazuje bogatą mieszankę - a jak wciszeniesz gaz do opotu to odrazu wskazanie sady powinno wejśc na maxa i tak zostac dopuki nie odpuscisz. jesli jest inaczej jest źle. Jakie kolwiek korekcje mnożnika czy innych parametrów (niewiem jak to w BRC co tam można zmieniać ale pewnie jest jakas mapa korekcji czasów) dokonuje sie przy takich obciążeniach przy których sąda pracuje.

Pozatym kolego daj silnikowi pożyć i ustaw cisnienie minimalne na 0,6 a z ciekawosci jakie masz spadki przy max bucie do 0,5 czy nizej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu wskazanie sady powinno wejśc na maxa i tak zostac dopuki nie odpuscisz.

i dokladnie tak jest :good:

Jakiekolwiek korekcje mnożnika czy innych parametrów dokonuje sie przy takich obciążeniach przy których sąda pracuje.

Dokładnie tak

a z ciekawosci jakie masz spadki przy max bucie do 0,5 czy nizej?

Zrzuty sa z kwietnia, od tamtej pory nie podpinałem komputera bo nie mialem takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.65 nie jest jakims strasznym wynikiem, szogun0 sie kiedys chwalil ze wiecej udalo mu sie w piku wycisnac bez softu. nie jestem pewny ale spada chyba do 0.55. narazie nie ma mozliwosci zebym sprawdzil slisko jest.

Odpowiedz szogun0 jest zupelnie wystarczajaca :good:

BRC faktycznie nie ma jakichs mega kolosalnych opcji regulacji. Pewnie dlatego zadkoscia sa usterki i problemy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu wskazanie sady powinno wejśc na maxa i tak zostac dopuki nie odpuscisz.

i dokladnie tak jest :good:

Jakiekolwiek korekcje mnożnika czy innych parametrów dokonuje sie przy takich obciążeniach przy których sąda pracuje.

Dokładnie tak

a z ciekawosci jakie masz spadki przy max bucie do 0' date='5 czy nizej?

[/quote']

Zrzuty sa z kwietnia, od tamtej pory nie podpinałem komputera bo nie mialem takiej potrzeby.

To jak sie tak ze wszystkim zgadzasz to niewprowadzaj kolegów w bład bo zaraz każdy bedzie kalibrował z gazem w podłodze.

P.S. A wracajac do Twoich zrzutów to załuż oddzielny temat zamieść fotki z pod maski opis wszystkich komponentów instalki i zrzuty to doprowadzimy to do pozadku;).

BRC faktycznie nie ma jakichs mega kolosalnych opcji regulacji. Pewnie dlatego zadkoscia sa usterki i problemy

No tak jest chyba cos predefiniowane i jak trafi w charakterystyke silnika to gites;) a jak nie to gożej i jak tylko coś jest nie po mysli instalki to zaraz benzynka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu wskazanie sady powinno wejśc na maxa i tak zostac dopuki nie odpuscisz.

i dokladnie tak jest :good:

Jakiekolwiek korekcje mnożnika czy innych parametrów dokonuje sie przy takich obciążeniach przy których sąda pracuje.

Dokładnie tak

a z ciekawosci jakie masz spadki przy max bucie do 0,5 czy nizej?

Zrzuty sa z kwietnia, od tamtej pory nie podpinałem komputera bo nie mialem takiej potrzeby.

To jak sie tak ze wszystkim zgadzasz to niewprowadzaj kolegów w bład bo zaraz każdy bedzie kalibrował z gazem w podłodze.

P.S. A wracajac do Twoich zrzutów to załuż oddzielny temat zamieść fotki z pod maski opis wszystkich komponentów instalki i zrzuty to doprowadzimy to do pozadku;).

ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego doprowadzać do porządku.

... i nadal jestem zdania, żeby kalibrować przy max. obciążeniu silnika. Także dwójka, trójka w podłogę.

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 23:02_________________________________________________Buba moich zrzutów. To stare zrzuty jak miałem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego doprowadzać do porządku.

... i nadal jestem zdania, żeby kalibrować przy max. obciążeniu silnika. Także dwójka, trójka w podłogę.

[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 23:02_________________________________________________Buba moich zrzutów. To stare zrzuty jak miałem problemy.

Weź sie zdecyduj co ? i powiedz jak zrobisz dół mapy?

Może i niema ja tam widze 5-6 rzeczy do poprawki jak poprawiłeś to oki;)

Buba przepraszam za OT:( już przestaje, jak ktoś chce czarno na białym jak należy jechać podczas kalibracji to opisuje to instrukcja KME do ściągnięcia z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...