Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z sprzęgłem lub skrzynią.


Maciox

Rekomendowane odpowiedzi

Aha dzięki, a może ktoś może mi napisać koszty wymiany sprzęgła? :gwizdanie:

to zależy,ja za sprzęgło luk zapłaciłem 120 funtów i sam wymieniłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja mam pytanko wmoim aucie jest cos takiego jak wciskam sprzeglo na poczatku mam bicie wpedal spszegla.Czy to morze oznaczaqc ze pada i dwumasowka.prosze orady pozdro :)

normalka, nie masz się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest inna diagnoza,po wciskaniu sprzęgła to szuranie było winą turbiny,dziś była demontowana i ma luzy w osi i poprzeczne.Nie brał olaju,nie dymił,moc pełna,logi wzorowe.Zaczęło się drugi lub trzeci dzień ostatnich silnych mrozów.

Siema, jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu wymieniłem kompletne sprzęgło. Tarcza, koło dwumasowe plus uszczelniacz wału.

Objawy miałem następujące.

Na wolnych obrotach metaliczne stuki podczas pracy silnika. Po wciśnięciu pedału sprzęgła stuki cichły. Oczywiście w czasie jazdy tego nie słyszałem. Wyczuwalne drgania nadwozia. Pedał sprzęgła bardzo twardy. Sprzęgło brało prawie na samej górze (wyczytałem na forum, że to w A4 normalka) :no:.

Po wymianie jestem w szoku. Pierwsze wrażenie to takie jak bym nie miał sprzęgła - pedał wpadł w podłogę, takie miękkie. Pedał już w połowie bierze. Samochód zrobił się elastyczny przy ruszaniu, nie szarpie.

Koszt - 2400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i mi panowie coś doradzicie

u mnie dosyć ciężko wchodzą biegi w sumie jedynka i wstęczny czy na postoju czy przy ruszanie nie ma znaczenia z duzym oporem , ale bardzo często bywa tak, że wejdą jak w masło bez zadnego problemu

sprzągło sie nie ślizga, nie słychać dwumasu, z 3 auto gasnie przy ruszaniu więc sprzegło ok

po wymianie płynu hamulcowego zdecydowanie zauważyłem że jeszcze wyżej bierze sprzegło i ciężej wchodzą biegi

płyn motul rbf600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...