Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niestabilne wskazania temperatury silnika.


kubastu

Rekomendowane odpowiedzi

Moje audi to A4 Avant B6 z 2001 roku, kod silnika AWX - 1,9TDI 130KM.

Mam problem z temperatura silnika. Jechalem w dluga trase (1500km) , na ostatnich 200 km zaczalem obserwowac dziwne wskazania temperatury silnika. Dziwne tzn. temperatura "plywala" a potem ustabilizowala sie na 75 stopniach podczas jazdy a w momencie zwolnienia, swiatel, podnosila sie do 90 stopni. Nigdy nie przekraczala 90 stopni.

Pierwsze co zrobilem to wymienilem termostat, niestety objawy "plywania" temperatury nadal wystepuja lecz odrobine inaczej.

Czasem wszystko jest ok, czasem dogrzewa ladnie do 90 potem nastepuje chyba otwarcie termostatu spadek temperatury do ~85stopni i potem ladnie trzyma 90.

A czasem nie moze dogrzac do 90 stopni i plywa w okolicach 75 - 85 czasem dochadzac do 90.

Po przeczytaniu kilku tematow na forum wywniaskowalem ze to moze byc awaria czujnika temperatury ale..... :wallbash:

Bardzo prosze o jakies porady od ktorej strony sie do tego zabrac. Czy jakies testy czy znow mechanik itd..

Niestety sprawa jest pilna , mam wyjazd w srode i musze miec sprawy samochod w ciagu dwoch dni.

W sprawach mechaniki samochodowej jestem kompletnie zielony i prosilbym o tlumaczenie "lopatologiczne" :D

WIelkie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie smiecic podepne sie pod ten temat...moja sytuacja jest taka ze temperatura nie wsrasta mi powyzej 75st... :wallbash:

termostat ?? czy moze cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie smiecic podepne sie pod ten temat...moja sytuacja jest taka ze temperatura nie wsrasta mi powyzej 75st... :wallbash:

termostat ?? czy moze cos innego

Miałem to samo - wymiana termostatu i jak tęką odjął. Przed wymianą sprawdź termostat i czujnik VAGiem, opisane na forum dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest coś nie tak z temperatura to jedna z dwóch rzeczy do wymiany. Termostat lub czujnik temperatury. Ja u siebie wymieniłem termostat i dalej silnik był niedogrzany. Po wymianie czujnika problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos podeslac temat z wymiana czujnika temperatury ? Po wymianie termostatu mam problem z dogrzewaniem auta (czasem zimne po przejechaniu 20 km). No i spalanie wzroslo zauwazalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag pokazal blad termostatu :gwizdanie: wiec od tego zaczne :evil:

:shocked:

tzn jaki byl konkretnie blad (numer) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuujac temat. Czy ktos moze mi pomoc w dostaniu sie do wskazan klimatronika. Gdzies wyczytalem ze zeby sie do niego dostac trzeba nacisnac i przytrzymac przycisk obiegu wewnetrznego i po zwolnieniu go nacisnac gorny wlot powietrza.

Niestety taka kombinacja u mnie nie dziala. Przypomne ze mam A4 Avant B6 z 2001 roku, kod silnika AWX - 1,9TDI 130KM.

Bardzo dziekuje za pomoc. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuujac temat. Czy ktos moze mi pomoc w dostaniu sie do wskazan klimatronika. Gdzies wyczytalem ze zeby sie do niego dostac trzeba nacisnac i przytrzymac przycisk obiegu wewnetrznego i po zwolnieniu go nacisnac gorny wlot powietrza.

Niestety taka kombinacja u mnie nie dziala. Przypomne ze mam A4 Avant B6 z 2001 roku, kod silnika AWX - 1,9TDI 130KM.

Bardzo dziekuje za pomoc. :hi:

W naszych silnikach niestety nie ma tej opcji :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na takie problemy z gwaltownie skaczaca temperatura pomoglo psiknięcie WDka we wtyczke. Kurde zdziwiony bylem bo jak reka odjął :) Wyczytałem gdzieś o tym na forum. u ojca w Sharanie jest ten sam problem, tylko u niego wywala błąd czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego, kolegę trochę fantazja pewnie poniosła :>

Kogo poniosla fantazja po podpieciu pod Vaga przez kolege i sprawdzeniu wyskoczyl jakis blad z termostatem ale nie wiem dokladnie jaki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego, kolegę trochę fantazja pewnie poniosła :>

Kogo poniosla fantazja po podpieciu pod Vaga przez kolege i sprawdzeniu wyskoczyl jakis blad z termostatem ale nie wiem dokladnie jaki :evil:

W takim badz razie kolege kolegi ponioslo :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć ten kod błędu, jeśli można.

pewnie zwarcie plusa do masy :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...